23 серпня – День Державного Прапора України

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову про затвердження жовто-блакитного стяга як Державного прапора України. В усі часи державний прапор був однією з найвищих і найшанованіших святинь. Це наш історичних дух, наша совість і символ нашої незламності, це вічно жива пам’ять і вічна мрія нашого народу. Прапор символізує єдність земель, сконсолідує міста і області в державу, а духовно й історично близькі етноси – в націю. Прапор символізує стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій, свят, ритуалів. Під прапором воїни виступають на захист своєї батьківщини, на боротьбу за свободу і честь нації.

23 серпня на головному майдані Хмельниччини за участі керівництва області та міста, представників районів, підприємств, установ та організацій міста й області, духовенства та громадськості відбулися урочисте зібрання та церемонія підняття Державного прапора з нагоди одного з найвеличніших свят нашої держави – Дня Державного Прапора України.

Право урочисто підняти Державний прапор України було надано сержанту Олександру Самохвалову, учаснику АТО, який виконував бойові завдання охорони та оборони державного кордону, захисту суверенітету та територіальної цілісності України у квітні – жовтні 2014 року на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби “Новоазовськ” Донецького прикордонного загону та курсанту Вікторії Жарчук – дочці учасника АТО Олександра Жарчука, який виконував бойові завдання захисту суверенітету та територіальної цілісності України у 2015 році в м. Краматорськ, у 2016 році –в м. Соледар.

З вітальними промовами до присутніх звернулись голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

«Церемонія підняття прапора в кожного українця викликає найщиріші патріотичні почуття та гордість за свою Батьківщину. Ми – мирний народ, але платимо потом та кров’ю за право жити під цим прапором, під цим небом і серед цих полів. Адже ніщо більшою мірою не символізує мир, ніж блакитна вись та жовте поле. Саме за ці мирні кольори віддали свої життя Герої Небесної сотні та 167 наших героїв-земляків неоголошеної війни на сході країни. Саме вони та їх побратими по зброї, ціною життя оберігали прапори під обстрілами, змінювали їх під кулями, адже матерія не витримувала, але витримував незламний дух наших захисників, – наголосив у своєму вітальному слові Михайло Загородний. – Кожен з нас розуміє, що Україна переживає непростий час реформ. І не лише від Президента, парламенту чи уряду залежить наскільки швидкими та якісними будуть ці зміни. Це залежить, перш за все, і від кожного з нас. Ми всі разом спільною працею зобов’язані щоденно робити поступ вперед задля головного – мирного, щасливого та достойного життя».

Учасники заходу вшанували пам’ять справжніх синів нашої держави хвилиною мовчання. До меморіальної стели загиблим Героям Небесної Сотні та воїнам АТО керівництво області, міста та громадськість поклали квіти.

Над майданом Незалежності у спільному виконанні сотні хмельничан, хору академічного ансамблю пісні і танцю «Козаки Поділля» та учасників хорових колективів зі всієї області зазвучав Гімн України, після чого у повітря піднялися десятки жовтих та блакитних кульок.

попередня статтяДо уваги депутатів обласної ради, жителів та гостей Хмельниччини!
наступна статтяПривітання керівництва області з нагоди 26-ї річниці Незалежності України