26 квітня – річниця Чорнобильської трагедії

Більш трьох десятиліть тому слово  «Чорнобиль» обпекло серця мільйонів українців і з того часу з цим словом асоціюється скорбота,  печаль,  біль і туга за тими, хто вступив у двобій із неконтрольованим мирним атомом. Чорнобильська аварія стала найбільшою техногенною катастрофою в історії цивільної ядерної енергетики XX століття.

Після аварії на Чорнобильській АЕС з постраждалих районів евакуювали 116 тисяч осіб, ще 230 тисяч було переселено із зараженої зони. З числа постраждалих унаслідок аварії померло 167 653 людей, серед них 2 929 ліквідаторів. 83% потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи страждають на різні захворювання, а серед учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 92%.

Жахливі наслідки аварії на ЧАЕС 1986 року гостро відчуваються і сьогодні. Через загрозу здоров’ю і життю змушені були переселитися з небезпечної зони забруднення мільйони людей. Серйозне опромінення отримали ліквідатори аварії. Сьогодні спеціального медичного забезпечення потребують тисячі таких громадян України.

У зв’язку із черговими роковинами трагедії заступник голови обласної ради Валерій Лесков, заступник голови обласної державної  адміністрації Володимир Кальніченко, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, керівники силових структур області, представники громадських організацій та небайдужі хмельничани вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

На території Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій в області учасники скорботного заходу поклали квіти до пам’ятника «Героям Чорнобиля-пожежникам» та запалили свічку пам’яті в каплиці Неопалимої Купини.

Продовжилися обласні заходи пам’яті мітингом-реквієм біля пам’ятника «Героям та жертвам Чорнобиля», що на перехресті вулиць Кам’янецької та Прибузької обласного центру.

На знак вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС та постраждалих внаслідок катастрофи, які врятували світ від ядерної катастрофи, слова вдячності адресував присутнім заступник голови обласної ради Валерій Лесков: «Ми зібралися на цьому місці, аби вшанувати пам’ять героїв та жертв однієї з найтрагічніших дат в історії людства, яка обернулася лихом не лише для народу України, а й для багатьох інших народів  європейського континенту. 26 квітня назавжди залишиться в серцях людей днем скорботи і пам’яті, днем невгамовного болю та застереження. Особливий сум за тими, хто першим намагався приборкати непомірне радіоактивне полум’я. Хмельниччина однією із перших серед областей України направила на ліквідацію аварії більше семи тисяч подолян. Від усіх подолян найщирішу вдячність висловлюю всім ліквідаторам наслідків  трагедії: пожежним, водіям, лікарям, працівникам органів внутрішніх справ, громадського харчування, усім вам, хто не шкодуючи свого здоров’я і життя, робив усе можливе і неможливе, аби зберегти найцінніше – майбутнє наших дітей та онуків. На жаль, і через роки Чорнобиль не перестає нагадувати про себе».

Валерій Олександрович наголосив, що держава у великому боргу перед ліквідаторами наслідків Чорнобильської катастрофи, перед переселенцями, тими хто вимушений був покинути свою малу батьківщину.

«Це добре усвідомлює керівництво та депутатський корпус обласної ради. Тому питання пов’язані зі створенням на території області належних умов проживання, лікування та соціального захисту ліквідаторів та постраждалих є пріоритетними в діяльності обласної ради. У рамках обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2016-2020 роки з коштів обласного бюджету передбачено фінансову підтримку громадян, які постраждали внаслідок катастрофи», – сказав посадовець.

Своїми спогадами про ту жахливу катастрофу поділився й голова обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Володимир Якимчук, який зазначив, що ліквідатори та їх сім’ї потребують більшої уваги з боку владних структур держави.

Разом із ліквідаторами керівники області та громадськість міста хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи та поклали квіти й вінки до підніжжя пам’ятника «Героям та жертвам Чорнобиля».

Духовенство міста провело поминальну панахиду за жертвами катастрофи.

попередня статтяПосол Швеції Мартін Хагстрьом відвідав Хмельниччину
наступна статтяНа Хмельниччині на пільгове молодіжне кредитування в цьому році спрямують понад 1 млн. грн.