Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ознайомився з потужностями та роботою Хмельницької АЕС

Україна має розвивати експорт електроенергії та продавати вироблену електроенергію за кордон, що сприятиме розвитку економіки і забезпеченню енергетичної незалежності. Про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, спілкуючись із журналістами, під час відвідин відокремленого підрозділу «Хмельницька АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом».

“Наше завдання як країни бути експортером електроенергії. Ми маємо продавати вироблену в Україні електроенергію і отримувати за це в Україну більше валюти, що буде позитивно впливати на економіку нашої держави”, – наголосив він.

У цьому контексті розвиток атомної енергетики має ключове значення, зауважив Володимир Гройсман.

Протягом 8 місяців Уряд здійснив правильні кроки щодо стабілізації роботи атомної енергетики країни, зауважив Прем’єр-міністр. Сьогодні ДП НАЕК «Енергоатом» вийшов на високі потужності вироблення електроенергії. Також було забезпечені планові ремонти необхідних блоків у визначені часові терміни.

Атомну енергетику країни треба розвивати за умови підтримки абсолютної безпеки, зауважив Прем’єр-міністр.

“Українська атомна енергетика є абсолютно безпечною, і немає жодних сьогодні ризиків щодо роботи системи, – наголосив Володимир Гройсман. – Ми наростили вагу вироблення електроенергії “Енергоатомом” і будемо все робити для того, щоб далі система працювала прогресивно”.

Володимир Гройсман зауважив, що потрібно переглянути програму розвитку атомної електроенергетики до 2040 р. Разом з тим є завдання на середньострокову перспективу щодо розвитку галузі, що мають бути вирішені протягом 5 років.

Так, говорячи про закінчення будівництва третього та четвертого енергоблоків електростанції, Глава Уряду підкреслив, що необхідно визначати джерела фінансування їх добудови, незважаючи на надзвичайну вартість такої інвестиції.

Протягом часу роботи Уряд предметно вживає кроки, спрямовані на забезпечення енергетичної незалежності держави, зауважив Прем’єр-міністр.

Так, було сформовано стратегію газовидобування, яка полягає у тому, що “до 2020 року увесь газ, який потрібно споживати Україні і українцям, має вироблятися на території України. Ми не маємо закуповувати імпортований газ“. Це позитивно впливатиме на досягнення енергетичної незалежності та розвиту національної економіки.

“Ми хочемо стати енергонезалежною країною”, – наголосив Прем’єр-міністр.

До кінця 2016 року Уряду вдалося зупинити падіння видобутку газу і наростити до 100 млн кубів його зростання, зауважив Володимир Гройсман.

Також Кабінет Міністрів сформував Стратегію розвитку гідроенергетики, що передбачає збільшення удвічі питомої ваги електроенергії від гідроенергетики в загальному балансі протягом 10 років – з 8 до 16%.

Раніше Глава Уряду ознайомився з потужностями та роботою відокремленого підрозділу «Хмельницька атомна електростанція» ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом».

Зокрема Володимир Гройсман оглянув блочний щит енергоблока №1 електростанції, а також тренувальний центр, де оператори продемонстрували готовність діяти у разі виникнення аварійної ситуації. Також поспілкувався з представниками трудового колективу та керівництвом підприємства щодо перспектив розвитку Хмельницької АЕС.

За матеріалами Урядового порталу

 

попередня статтяДо уваги представників агробізнесу, легкої промисловості, влади, закладів профтехосвіти та громадських діячів
наступна статтяВолодимир Гройсман ознайомився із роботою ДП “Шепетівський ремонтний завод” на Хмельниччині