Будівельників краю привітали із професійним святом

12 серпня – День будівельника. Вже шість десятиліть поспіль це свято відзначається у другу неділю серпня.

Бути будівельником – означає бути творцем, який зводить нові будинки і споруди. Але водночас це й ще велика відповідальність, адже тільки якісне житло та архітектурні витончені споруди залишать у пам’яті нащадків світлі спогади про надзвичайно важку працю.

З нагоди професійного свята не лише будівельників, але й усіх, хто пов’язаний з будівництвом: хто проектує, виробляє будівельні матеріали та конструкції, робить наші населені пункти оновленими, зручними для життя, відбулися урочистості.

У заході взяв участь заступник голови обласної ради Валерій Лесков. Від імені депутатів облради він привітав працівників та ветеранів будівельної галузі, а в їх особі увесь багатотисячний колектив підприємств, які здійснюють будівельну діяльність на Хмельниччині.

Валерій Олександрович висловив слова подяки будівельним підприємствам та їх керівникам, а також усім, хто зміг зберегти цю галузь в нелегких ринкових умовах, водночас нарощуючи та оновлюючи виробництво, запроваджуючи новітні технології та вносячи свій вагомий внесок у розвиток економіки нашої області.

Валерій Лесков зауважив, що незважаючи на те, що основні ресурси в нинішніх умовах децентралізації спрямовуються безпосередньо на місця, обласна рада і в цьому році знаходить можливість підтримувати бюджети наших міст та сіл. Розмір субвенції з обласного бюджету по спеціальному фонду місцевим бюджетам області становить у нинішньому році 56 мільйонів 767 тисяч гривень. За рахунок цих коштів у територіальних громадах області виконуються капітальні ремонти медичних, освітніх та культурних закладів, споруджуються нові та проводиться реконструкція існуючих водопровідних мереж, здійснюється благоустрій територій.Значні фінансові асигнування, за словами посадовця, спрямовані на капітальні ремонти та реконструкції закладів, управління якими здійснює обласна рада. Зокрема, це будівництво лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні – 30 млн. грн, реконструкція будівлі обласного кардіологічного диспансеру – майже 18 млн. грн, реконструкція очисних споруд обласної психіатричної лікарні №1 –  11 млн. 763 тис. грн, капітальний ремонт гематологічного відділення обласної дитячої лікарні – 4 млн. 738 тис. грн тощо. У сфері освіти  та науки – проведення капітального ремонту навчального корпусу та гуртожитку Нетішинського професійного ліцею –  передбачено 4 млн. 448 тис.грн, реконструкція даху будівлі обласного центру фізичного виховання учнівської молоді – 1 млн. 135 тис.грн, будівництво спортивного майданчика Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів в галузі науки – 1 млн. гривень. У галузі культури – будівництво другого пускового комплексу музичного училища в комплексі з музичною школою у місті Хмельницький, на що спрямовано 13 млн. грн, на продовження робіт з реставрації палацу ХVІ століття та південного охоронного муру державного історико-культурного заповідника «Межибіж» з обласного бюджету передбачено 4 млн. 980 тис.гривень. Не оминули увагою і сферу соціального захисту населення. На капітальний ремонт житлових приміщень Дунаєвецького психоневрологічного інтернату виділено з обласної казни 1 млн. 467 тис. грн, на реконструкцію будівлі під котельню Солобковецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів – майже 900 тис. грн, спрямовуються кошти на реконструкцію системи опалення Лісоводського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів та ряд інших об’єктів. Загалом, у нинішньому році профільним департаментам для проведення капітального будівництва, ремонтних робіт, закупівлі дороговартісного обладнання передбачено 203 мільйони 666 тисяч гривень обласного бюджету.

Слова щирої вдячності посадовцем було адресовано ветеранам будівельної галузі за їх неоціненні настанови і професійний досвід, якому вони навчають молодих працівників.

Виконуючи приємну місію, Валерій Лесков вручив відзнаки обласної ради кращим представникам будівельної галузі краю.

Вітальні слова будівельники також приймали від керівництва облдержадміністрації, міської ради, Асоціації “Регіональне будівництво Хмельниччини”.

Учасникам урочистого зібрання мистецькі колективи обласного центру подарували яскравий концерт.