20-21 червня у Хмельницькому відбудеться Всеукраїнський форум старост об’єднаних територіальних громад «Становлення інституту старост в Україні: перші кроки»

Будівельників краю привітали з професійним святом

У другу неділю серпня в Україні відзначають День будівельника.

Це професійне свято не лише будівельників, але й усіх, хто пов’язаний з будівництвом: хто проектує та виготовляє будівельні матеріали та конструкції, робить наші населені пункти оновленими та комфортними для життя.  

З нагоди професійного свята представників будівельних  організацій області, а в їх особі увесь багатотисячний колектив підприємств, які здійснюють будівельну діяльність на Хмельниччині, а також ветеранів галузі привітали зі святом на урочистостях за участі керівництва області та міста, які відбулися в обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва.

Від керівництва та всього депутатського корпусу обласної ради зодчих привітав заступник голови обласної ради Валерій Лесков, який зазначив що неможливо уявити розвиток краю без існування цієї галузі, без будівельників, які своєю нелегкою, але такою потрібною працею приносять комфорт, зводячи житло, школи, лікарні, дороги – все, без чого не можна уявити існування сучасного суспільства.

«Я вдячний будівельним підприємствам та їх керівникам, а також усім, хто зміг зберегти цю галузь в нелегких ринкових умовах, водночас нарощуючи та оновлюючи виробництво, запроваджуючи новітні технології та вносячи свій вагомий внесок у розвиток економіки нашої області та України загалом.  У час, коли на сході нашої держави іде війна з російськими найманцями, говорити про розбудову ніби не логічно. Проте я переконаний, що зруйновані житлові будинки, дороги, мости, обєкти соціальної сфери незабаром потребуватимуть саме рук будівничих, чия благородна і мирна місія – будувати, а не руйнувати», – сказав посадовець у своєму виступі.

Обласна влада, зауважив Валерій Лесков, визначила будівельну галузь як одну з  пріоритетних напрямків у рамках Програми соціально-економічного розвитку Хмельниччини. На сьогоднішній день в регіоні діє ряд програм, які були прийняті депутатами цього скликання.

«На засіданнях постійних комісій обласної ради особлива увага приділяється питанням раціонального використання коштів, які спрямовані на фінансування будівництва, реконструкцію, проведення поточних та капітальних ремонтів об’єктів і споруд. Незважаючи на те, що основні ресурси в нинішніх умовах децентралізації спрямовуються безпосередньо на місця, обласна рада і в цьогоріч знаходить можливість підтримувати бюджети наших міст і сіл. Розмір субвенції з обласного бюджету по спеціальному фонду місцевим бюджетам області становить у нинішньому році 26,7 мільйона гривень», – зазначив заступник очільника облради, назвавши кілька адрес будівельних майданчиків, де реалізуються згадані кошти. Це зокрема, капітальний ремонт частини будівлі головного корпусу лікарні у м. Нетішин, реконструкція приміщення поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні, реконструкція нежитлової будівлі котельні під спортивно-реабілітаційний центр з добудовою у м. Красилів, реконструкція дитячого корпусу Чемеровецької центральної районної лікарні під травматологічне відділення та інші.Окрім того, у нинішньому році профільним департаментам для проведення капітального будівництва, ремонтних робіт, закупівлі дороговартісного обладнання передбачено 95,6 мільйона гривень. А це і завершення капітального ремонту фасаду з утепленням обласного госпіталю ветеранів війни, капітальний ремонт реанімаційного блоку обласної лікарні, реконструкція даху будівлі з утепленням зовнішніх стін обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів в галузі науки, реконструкція їдальні з добудовою Солобковецького навчально-реабілітаційного центру, будівництво спортивного залу з басейном та котельнею Кам’янець-Подільської спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Славутинка», капітальний ремонт будівлі житлового корпусу №1 Кривчицького психо-неврологічного інтернату, реставрація палацу ХVІ століття з пристосуванням під музей державного історико-культурного заповідника «Межибіж» та цілий ряд інших важливих для області соціальних об’єктів.Результатом такого підходу до справ є не лише фронт робіт для будівельних, монтажних та проектних організацій, а й  нові робочі місця, розвиток соціальної інфраструктури краю, покращення добробуту наших подолян.

Посадовець висловив слова щирої вдячності ветеранам будівельної галузі за те, що вони передають свій неоціненний професійний досвід молодим і залишаються гарними наставниками.

На завершення вітального слова Валерій Лесков побажав будівельникам міцного здоров’я, добробуту, щастя, мирного  неба, наснаги у праці та нових трудових здобутків на благо нашої держави та рідної Хмельниччини.

За багаторічну сумлінну працю в будівельній галузі, вагомий внесок у будівництво об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята – Дня будівельника Валерій Олександрович вручив Грамоти обласної ради та цінні подарунки кращим представникам будівельної галузі краю.

Учасникам урочистого зібрання мистецькі колективи і солісти обласної філармонії та обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького подарували яскравий концерт.