Децентралізація – вдала реформа, яка дає можливість проводити інші реформи у державі

Таке переконання висловив голова обласної ради Михайло Загородний під час прес-конференції, яку організував Хмельницький Центр розвитку місцевого самоврядування для представників засобів масової інформації.

Як повідомлялося, 14 червня під час пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії депутатами було схвалено зміни до рішення облради від 28 травня 2015 року №1-32/2015 «Про проект перспективного плану формування територій громад Хмельницької області».

«Схвалений перспективний план формування територій спроможних громад покриває 100% території області. У нас не залишилося білих плям, відсутні громади, які не долучені до будь-якої об’єднаної територіальної громади. Цьому прийняттю сприяла значна проведена робота, зустрічі із самими громадами», – зазначив Михайло Загородний.

Як зауважив очільник обласної ради, окремі ОТГ не відповідали перспективному плану, схваленого радою у 2015 році, і не мали можливості отримувати прямі міжбюджетні відносини, не мали переваг, які мають громади створені відповідно до законодавства.

  «Ми давали можливість громадам перейти на прямі міжбюджетні відносини і дали їм можливість працювати на розвиток. Зараз є чимало малих самоврядних територіальних одиниць, які виявили бажання приєднатися до вже існуючих громад», – зазначив Михайло Васильович.

За словами керманича області, об’єднані територіальні громади, утворені відповідно до перспективного плану, – це прораховані економічно-спроможні громади. Посадовець навів приклад створення минулоріч Баламутівської ОТГ Ярмолинецького району, керівництво якої, після нетривалого періоду діяльності, зрозуміло, що громада не здатна виконувати свої повноцінно повноваження та готова приєднатися до більш спроможної ОТГ.

Створені відповідно до законодавства об’єднані територіальні громади мають можливість наповнення місцевих бюджетів і напряму зацікавлені у своєму розвитку, оскільки 60% бюджету одержує саме місцева громада.

За рахунок фінансової децентралізації наповнення місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад за останні роки збільшилося більш, ніж у два рази. Хмельниччина, яка за даними Мінрегіону займає друге місце у процесі децентралізації, сьогодні має успішні громади, які діляться позитивним досвідом розвитку своїх територій з іншими регіонами.

Сьогодні в області діє 41 ОТГ, охопленість території сягає 55 відсотків, задіяних первинних сільських, селищних, міських рад – 54 відсотка, у ОТГ проживає 37% від загальної кількості населення області.

«Як голова обласної ради я й надалі підтримуватиму децентралізаційні процеси, адже переконаний, що децентралізація є вдалою реформою, яка дає можливість проводити інші реформи у державі», – резюмував Михайло Загородний.

попередня статтяЧотирьом учасникам антитерористичної операції вручено посвідчення, яке надає статус бійця-добровольця АТО
наступна статтяВідбулася зустріч із представниками регіонального відділення Асоціації міст України