Делегація Хмельниччини відвідала Угорщину з метою обміну досвідом

У межах пілотного проекту «Рівний-рівному», що проводиться в рамках робочої групи «Комітет регіонів ЄС-Україна» з підтримки децентралізації делегація Хмельниччини на чолі з головою обласної ради Михайлом Загородним з навчальним візитом відвідала Угорщину.

Протягом тижня представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади різних рівнів перебували у Сабольч-Сатмар-Берег (угор. Szabolcs-Szatm?r-Bereg) – медьє, що розташоване на північному сході Угорщини біля кордону зі Словаччиною, Україною та Румунією. Адміністративний центр – Ньїредьгаза. Медьє Саболч-Сатмар-Берег утворилося після Другої світової війни в результаті об’єднання двох довоєнних областей. До 1990-х років медьє називалося Сабольч-Сатмар. До складу медьє входить дванадцять районів та 228 населених пунктів.

Нагадаємо, що 12 лютого головою Хмельницької обласної ради Михайлом Загородним, президентом Сабольч-Сатмар-Берег медьє Оскаром Шестаком та Програмним директором «U-LEAD з Європою» Бастіаном Файгелем було підписано Меморандум про взаємопорозуміння в рамках ініціативи Робочої групи Комітету регіонів ЄС – Україна з питань децентралізації «Рівний рівному». Відповідно до Меморандуму Хмельниччина є учасником даної програми.

Протягом чотирьох днів учасники візиту відвідали основні міста регіону – Ньїредьгазу, Вашарошнамень та Кішварду, де ознайомилися з роботою туристично-інформаційних центрів, музеїв, історико-культурних атракцій та рекреаційно-оздоровчих центрів.

«Реформування самоврядування в Угорщині пройшло у 2011 році, і на сьогодні головне завдання самоврядування медьє – розвиток території та регулювання цього розвитку. Як і у наших партнерів, розвиток туристичної галузі є одним з пріоритетних напрямків стратегії розвитку нашої області. Наша область є винятковою, оскільки вона безпосередьно межує одразу з трьома країнами – Україною, Словаччиною та Румунією, ми беремо участь у міжнародних транскордонних програмах із залученням грантів, що фінансуються Європейським Союзом. Ми із великим задоволенням ділимося досвідом з нашими партнерами», – зауважив Оскар Шестак під час офіційної зустрічі у Генеральній Асамблеї Саболч-Сатмар-Берег.

Учасники делегації взяли участь у низці ділових зустрічей з представниками місцевого самоврядування краю, під час яких мали можливість ознайомитись з обласними проектами розвитку туризму, залученням грантів ЄС, діяльністю програми Тиса EGTC як унікальної ініціативи на зовнішньому кордоні ЄС тощо.

Серед основних унікальних туристичних атракцій медьє варто відзначити курортне містечко Шошто, у якому розташований зоопарк «S?st?» – найкращий зоопарк у Європі в своїй категорії, один з найбільших рекреаційних комплексів «The Aqarius Wellness Center and Spa», унікальний етнографічний музей під відкритим небом S?st?, музей Міхая Мункачі – видатного угорського художника-реаліста, Маріапольч – частина релігійного маршруту Св. Марії – цитадель паломницького туризму області, маєток Мандоккі Форгач в с. Мандок, унікальна мисливська виставка у Hunor Hotel ?s ?tterem, Ботанічний сад Ньїредьгазького університету, мальовничі узбережжя Тиси та Реткой.

«Я впевнений, що наша співпраця в рамках проекту не обмежуватиметься лише сферою туризму, ми відкриті для співпраці в інших галузях. Проект «Рівний-рівному» дає нам поштовх для розвитку та продуктивного партнерства. Переконаний, що європейські колеги своїми практиками та напрацюваннями доповнили наші знання, що, у свою чергу, буде основою до створення новітніх проектів з метою розвитку  територій, а в перспективі й поєднання нових форм організації туризму», – зазначив голова обласної ради Михайло Загородний.

Довідка

Ініціатива «Рівний-рівному» розроблена в рамках Робочої групи «Комітет Регіонів-Україна». Вона спрямована на розвиток партнерських відносин між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України, а також забезпечення обміну досвідом, що сприяє місцевому та регіональному розвитку.

Комітет Регіонів ЄС запропонував своїм членам та їх адміністраціям (місцевим та регіональним органам влади ЄС) висловити свою готовність співпрацювати з українськими колегами. Тому було обрано п’ять рівнозначних партнерів, що представляють два регіони України та два регіони ЄС, а також три муніципалітети – об’єднані територіальні громади – з України та три муніципалітети з країн-членів ЄС.

попередня статтяУ Мінрегіоні стартував Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2018 року
наступна статтяПостійні комісії обласної ради розпочали розгляд проектів рішень дев’ятнадцятої сесії