Депутати облради заслухали звіт Михайла Загородного про діяльність у 2018 році

21 березня на пленарному засіданні двадцять п?ятої сесії голова обласної ради Михайло Загородний прозвітував про роботу у минулому році.

Як зазначив Михайло Васильович, протягом звітного періоду обласна рада здійснювала свої повноваження відповідно до чинного законодавства та плану роботи ради, складеного з урахуванням пропозицій депутатів, постійних комісій, депутатських фракцій, а також подань облдержадміністрації, звернень громадян, підприємств, установ та організацій усіх форм власності, вимог сьогодення. З метою належного забезпечення соціально-економічного та гуманітарного розвитку регіону депутатський корпус співпрацював з обласною державною адміністрацією, територіальними підрозділами центральних органів виконавчої влади, силовими структурами, Хмельницьким центром розвитку місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.

«Коротко характеризуючи роботу обласної ради, треба зазначити, що вищий представницький орган області працював стабільно і послідовно, забезпечуючи розвиток регіону за пріоритетними напрямками, розв’язуючи поточні питання життя територіальних громад. Ми прагнули бути чесними, справедливими і відкритими до людей з їхніми проблемами, стояти на захисті їхніх прав і свобод, боротися з корупцією, організувати свою діяльність так, щоб рада якомога повніше та ефективніше виконувала свої обов’язки, і головне – компетентно приймала важливі та необхідні рішення задля забезпечення належного рівня життя наших подолян», – зазначив Михайло Васильович.

Посадовець у своєму виступі зупинився на пріоритетних напрямках діяльності Хмельницької обласної ради, визначені на 2018 рік.

Серед всього багатогранного загалу справ, на які була спрямована увага обласної ради протягом звітного періоду, Михайло Загородний відзначив окремі з них. Зокрема, це активна діяльність територіальних громад Хмельниччини, створення нових та розбудова утворених раніше ОТГ забезпечила нам лідерство у впровадженні реформи децентралізації, процесах формування нової ефективної системи територіальної організації влади. Спільними зусиллями вдалося визначити найголовніші пріоритети розподілу фінансових ресурсів. Наприклад, будівництво обласної дитячої лікарні стало реальністю, а відновлення роботи аеропорту «Хмельницький» вже не є таким міфічним, як рік тому і є реальна перспектива. Суттєву фінансову підтримку на реконструкцію та капітальні ремонти отримали обласний кардіодиспансер, обласна лікарня, Славутський ліцей І-ІІІ ступенів та ряд інших закладів комунальної сфери. Обласна рада забезпечувала належний контроль за ефективним управлінням майном, що знаходиться у спільній власності територіальних громад, сприяла ефективній роботі об’єктів комунальної власності, сформувала прозору конкурсну систему підбору кадрового потенціалу. Прийняття низки обласних програм сприяли підвищенню соціально-економічного та культурного розвитку Хмельниччини. Відновлення роботи Агенції регіонального розвитку Хмельницької області з метою ініціювання та розробки проектів регіонального розвитку, формування позитивного іміджу області для залучення інвесторів, взаємодії з міжнародними фінансовими організаціями та донорами.

У своєму виступі Михайло Загородний коротко зупинився на основних аспектах своєї роботи на посаді керівника ради та діяльності депутатського корпусу сьомого скликання у 2018 році.

Так, протягом звітного періоду було скликано 6 сесій облради, проведено сім пленарних засідань, на яких розглянуто близько трьох сотень питань. За результатами сесій ухвалено 357 рішень. У 2018 році депутатським корпусом підтримано 24 звернення до центральних органів виконавчої влади.

За звітний період депутатами обласної ради розглянуто 88 депутатських запитів, 47 з них знято з контролю відповідними рішеннями ради, 41 запит перебуває на контролі. У 2018 році радою було підтримано 45 депутатських запитів. Значна частина депутатських запитів стосується вирішення соціальних проблем подолян: порушення вимог земельного законодавства, вирішення проблем із водозабезпеченням сільських населених пунктів області, виділення коштів на проведення робіт із будівництва, ремонту таких важливих соціальних об’єктів як заклади охорони здоров’я, освіти, соціального захисту та культури.

Окремо очільник облради зупинився на деяких змінах, які відбулися у складі депутатського корпусу обласної ради.

Михайло Загородний зазначив: «Хмельниччина активно розвивається у відповідності до основних напрямків Стратегії регіонального розвитку на 2011-2020 роки, а також планом її реалізації в контексті Державної стратегії сталого розвитку «Україна – 2020». Стратегічні та операційні цілі, а також напрямки та заходи з їх реалізації тісно взаємопов’язані, і лише їх одночасне впровадження призведе до економічного зростання Хмельницької області та поліпшення добробуту її мешканців. Не менш важливим ключовим документом є Програма соціально-економічного розвитку Хмельницької області, яка визначає пріоритетні напрями діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на рік, зокрема – впровадження системних економічних реформ, спрямованих на розв’язання гострих соціальних питань та підвищення добробуту населення».

Протягом звітного періоду на контролі у депутатського корпусу перебувало 57 обласних цільових програм, адже регіональна політика – це передусім політика розвитку, яка базується на стратегічних підходах. У минулому році нами було затверджено 19 нових програм, до 18 діючих програм внесені зміни, що викликані вирішенням нагальних проблем сьогодення. В обласному бюджеті на 2018 рік було передбачено фінансування тридцяти чотирьох цільових програм на суму 253 мільйони гривень. Саме реалізація обласних цільових програм у синергії з Планом заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2018- 2020 роки слугуватиме фундаментом для втілення ефективної політики розвитку Хмельниччини та сприятиме досягненню очікуваних результатів.

Особливим за значимістю завданням, як наголосив Михайло Загородний, у звітному періоді було формування,  затвердження та внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік, що дало змогу своєчасно виплачувати заробітну плату працівникам бюджетних установ та організацій, здійснювати виплату стипендій, профінансувати видатки на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, оплатити витрати за спожиті енергоносії та комунальні послуги обласними бюджетними установами та організаціями, провести оплату видатків на придбання продуктів харчування та медикаментів комунальним закладам закритого типу.

«У минулому році завдяки нашим з вами спільним зусиллям, активності роботи кожного депутата на своєму окрузі, небайдужості до нагальних проблем виборців нами була вишукана можливість спрямувати певний фінансовий ресурс для продовження робіт по вирішенню такої найважливішої соціально-побутової проблеми, як відсутність води в сільській місцевості. Для цього в обласному бюджеті було передбачено близько 50-ти мільйонів гривень на будівництво (реконструкцію) 45-ти об’єктів водопостачання та водовідведення на території 12 районів та 10 об’єднаних територіальних громад області. Продовжувалась робота з енергозбереження та зменшення залежності від природного газу закладів бюджетної сфери. Так, протягом 2018 року ми профінансували цей напрямок на суму близько 14-ти мільйонів гривень», – зазначив керманич області.

Як наголосив Михайло Загородний, пріоритетними для роботи обласної ради у минулому році були питання відновлення роботи КП «Аеропорт Хмельницький» та будівництва нового лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні, на реалізацію яких облрадою було передбачено фінансування. Окрім того, у 2018 році депутатським корпусом та керівництвом обласної ради приділялась особлива увага реалізації повноважень у сфері управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, а також ефективному використанню комунального майна обласної ради.

З метою сприяння утриманню в належному стані комунального майна спільної власності, обласною радою прийнято Програму фінансової підтримки об’єктів об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2018 – 2022 роки.

Також посадовець акцентував на тому, що відповідно до оприлюдненого Мінрегіоном рейтингу процесу децентралізації за 2018 рік Хмельниччина обіймала одну з лідерських позицій. Перспективним планом формування спроможних територіальних громад передбачено утворення 62-х ОТГ, що стовідсотково покриватимуть територію області. Наразі утворено 46 об’єднаних територіальних громад, площа території яких покриває майже 57% площі області.

Михайло Загородний відзначив, що протягом звітного періоду Хмельницькою обласною радою продовжувалась активна співпраця з міжнародними партнерами.  Так, обласна рада співпрацює з Програмою розвитку ООН в Україні відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо сталого розвитку, підписаного 27 листопада 2017 року. Зокрема, сприяє реалізації  проекту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень», що фінансується Європейським Союзом. Крім того, у травні голова ради брав участь у Міжвідомчій конференції з питань регіонального розвитку, у червні – в складі української делегації ознайомився з діяльністю органів місцевого самоврядування, агенцій розвитку та науково-технологічних парків Поморського воєводства, у жовтні – учасником Шістнадцятого тижня регіонів і міст Європи у Брюсселі. Зазначений захід є свідченням визнання України як рівноправної європейської держави.

Окремо зупинився посадовець на участі Хмельницької обласної ради в міжнародному пілотному проекті – реалізації Ініціативи «Рівний-Рівному» за сприяння Програми «U-LEAD з Європою». Зазначена Ініціатива спрямована на розвиток партнерських відносин між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України, а також забезпечення обміну досвідом, що сприяє місцевому та регіональному розвитку. Так, протягом звітного періоду було організовано низку навчальних поїздок та стаді-турів в рамках цього проекту, а також робочих засідань у Комітеті регіонів Євросоюзу.

Михайло Загородний наголосив, що «формування самодостатніх територіальних громад без урахування бачення самих громад – неможливе і нереальне. Тому робота і обласної ради, і регіональних відділень асоціацій місцевого самоврядування носила конкретний характер. Ми спільно працювали над вирішенням найболючіших проблем наших громад».

Зокрема, успішною були ділові взаємини з Українською Асоціацією районних та обласних рад, продуктивно продовжується співпраця з органами місцевого самоврядування різних рівнів Вінницької області.

Михайло Загородний подякував громаді області, яка спрямовує діяльність обласної ради, підтримує всі добрі починання, допомагає в роботі задля досягнення спільної мети.

Підсумовуючи роботу про підсумки зробленого та досягнутого у 2018 році, Михайло Загородний окреслив роботу обласної ради на найближчу перспективу. За його словами наступний рік діяльності облради сьомого скликання повинен стати для Хмельниччини завершальним роком реформування місцевого самоврядування і децентралізації влади, роком забезпечення фінансової самодостатності громад, підвищення їхньої фінансової спроможності і зростанням відповідальності перед народом і державою.

Звіт Михайла Загородного про діяльність на посаді голови рада взяла до відома.

  Звіт Додаток 1 Додаток 2 Додаток 3 Додаток 4

 

попередня статтяУ Хмельницькому розпочало діяльність спільне українсько-німецьке підприємство
наступна статтяДвадцять п?ята сесія обласної ради завершила свою роботу