Депутати завершили роботу у постійних комісіях

17 березня під головуванням Івана Гладуняка відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету.

У роботі комісії взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний та його перший заступник Неоніла Андрійчук, заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко.

Майже дев’ять десятків проектів рішень порядку денного члени комісії розглянули впродовж десяти годин.

При розгляді питання «Про виконання обласного бюджету за 2016 рік» члени комісії рекомендували на пленарному засіданні сесії обласної ради 23 березня ц.р. при розгляді зазначеного питання заслухати інформацію управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області про результати проведених перевірок обласних комунальних закладів у 2016 році та Головного управління Державної фіскальної служби у Хмельницькій області про надходження коштів до обласного бюджету у 2016 році.

Особливо детальне обговорення викликало профільне питання чергової восьмої сесії «Про внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік».

За словами начальника Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Пенюшкевича, внесення змін до бюджету обумовлено збільшенням обсягу видаткової частини обласного бюджету за рахунок вільного залишку коштів обласного бюджету, який утворився станом на 1 січня 2017 року у зв’язку із економією коштів обласними бюджетними установами по видатках на оплату енергоносіїв – проведення енергозберігаючих заходів та меншим, ніж передбачалось, показником підвищення тарифів на оплату за споживання теплопостачання та природного газу, та інших поточних видатків, а також перевиконанням дохідної частини обласного бюджету в сумі 50 409,929 тис.грн, в тому числі позагальному фонду – 46 212,718 тис.грн та по спеціальному фонду – 4 197,211 тис. гривень.

Також внесення змін до обласного бюджету обумовлено збільшенням обсягу видаткової частини обласного бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 47 473,547 тис.грн, медичної субвенції з державного бюджету по загальному фонду в сумі 28 998,673 тис. грн, екологічного податку (спеціальний фонд) – 6 430,754 тис. грн, залишку коштів від повернення пільгових кредитів, наданих громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла у минулих роках (спеціальний фонд) – 260,356 тис. гривень.

Відповідно до проекту рішення фінансовий ресурс спрямовується місцевим бюджетам, які визначили пріоритетні об’єкти та для реалізації яких необхідна фінансова підтримка.

Загальний ресурс, який пропонується направити для Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації складає 94 118,288 тис.грн, з яких за рахунок коштів – медичної субвенції з державного бюджету – 28 998,673 тис.грн, обласного бюджету – 65 119,615 тис.грн, з яких за рахунок обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 11 937,69 тис. гривень.

Департаменту освіти і науки облдержадміністрації планується направити 42 258,922 тис.грн, з яких за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету – 33 132,547 тис.грн та коштів обласного бюджету – 9 126,375 тис. гривень.

Збільшені видатки за рахунок коштів обласного бюджету: Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації на загальну суму 7 366,79 тис.грн, управлінню культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації на загальну суму 8 472,288 тис.грн, управлінню молоді та спорту облдержадміністрації коштів обласного бюджету на загальну суму 277,0 тис.грн, управлінню регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації на загальну суму на суму 1 760,4 тис.грн за бюджетною програмою «Надання та повернення пільгового довгострокового кредиту на будівництво (реконструкцію) та придбання житла».

Загальний обсяг видатків по Департаменту фінансів обласної державної адміністрації для надання субвенцій місцевим бюджетам, виконання заходів окремих обласних програм та збільшення резервного фонду у проекті рішення складає 41 947,389 тис.гривень.

Впродовж засідання комісії депутати також проаналізували перерозподіл бюджетних призначень загального та спеціального фондів обласного бюджету та обговорили деякі зміни до призначення використання коштів. Після тривалого обговорення члени постійної комісії з питань бюджету внесли свої пропозиції. Зокрема, рекомендували облдержадміністрації винайти можливість передбачити кошти в обласному бюджеті для фінансування деяких об’єктів та закупівлю товарів чи послуг. Тепер усі пропозиції постійних комісій узагальнить президія обласної ради, засідання якої відбудеться 21 березня о 12 годині.

попередня статтяВідкрита Першість зі спортивного орієнтування
наступна статтяПрофтехосвіта Хмельниччини на Восьмій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017»: ділимося досвідом, примножуємо здобутки