Депутати завершили роботу у постійних комісіях

Відповідно до затвердженого графіка 21 вересня відбулися засідання двох постійних комісій обласної ради.

Під головуванням Івана Гладуняка відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, а під керівництвом Інни Ящук – засідання постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму.

У роботі комісій взяли участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук та керуючий справами виконавчого апарату облради Валентина Поліщук.Члени комісій проаналізували майже сотню проектів рішень порядку денного.

Особливо детальне обговорення викликало одне з ключових питань чергової п’ятнадцятої сесії «Про внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік».

За словами начальника Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергія Пенюшкевича, внесення змін до бюджету обумовлено збільшенням обсягу обласного бюджету, за рахунок: перевиконання дохідної частини обласного бюджету на суму 81 380,1 тис.грн (за 8 місяців поточного року – 66 743,6 тис.грн та очікуване перевиконання в вересні-грудні – 14 636,5 тис.грн), залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету на суму 18 138,8 тис.грн, очікуваних додаткових надходжень до спеціального фонду 50 відсотків суми перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, визначених у розписі державного бюджету за загальним фондом, на суму 131 000,0 тис. грн, надходження субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, де будуть проводитись перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад та їх голів на загальну суму 2 861,0 тис.гривень.

Оскільки, за словами Сергія Пенюшкевича, фінансовий ресурс від перевиконання доходної частини обласного бюджету незначний, він, в першу чергу, направляється на вирішення основних проблем, які виникли в процесі виконання бюджету в обласних закладах, а саме на забезпечення в повному обсязі виплати заробітної плати – 32 340,1 тис.грн (працівникам закладів: професійно-технічної освіти – 21476,0 тис.грн., медичних закладів – 7 653,9 тис.грн, інтернатних закладів системи соціального захисту – 672,3 тис.грн, спортивних шкіл – 282,2 тис.грн, обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді – 27,6 тис.грн); придбання медикаментів та медичного обладнання для закладів «охорони здоров’я» – 5 912,2 тис.грн; вирішення питань соціального захисту населення – 5 500,0 тис.грн (грошова допомога на дороговартісне лікування – 2000,0 тис.грн, одноразова матеріальна допомога малозабезпеченим громадянам для вирішення матеріально-побутових проблем – 3000,0 тис.грн, одноразова компенсаційна виплата за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей протягом І-го семестру 2017-2018 навчального року, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності – 500,0 тис.грн); оплату енергоносіїв – 1654,3 тис.грн; придбання спортивного інвентарю та спортивного одягу – 1007,3 тис.грн; вирішення інших проблемних питань, пов’язаних з необхідністю поліпшення матеріально-технічної бази обласних закладів.

Поряд з цим, однією із основних проблем в області є забезпечення населення питною водою, на що неодноразово акцентувалась увага депутатів обласної ради. Тому, враховуючи звернення голів райдержадміністрацій, міських і сільських голів та пропозиції депутатів обласної ради, які надійшли станом на 1 вересня 2017 року, на вирішення цієї проблеми, за рахунок очікуваного в вересні-грудні 2017 року перевиконання обласного бюджету, проектом змін передбачено 12 539,3 тис. гривень.

Крім того, на забезпечення медикаментами відділень Хмельницької міської дитячої лікарні, які надають спеціалізовану медичну допомогу дітям всієї області, передбачено кошти в сумі 2 000,0 тис. гривень.

У проекті рішення «Про внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік» пропонуються зміни бюджетних призначень по головних розпорядниках бюджетних коштів обласного бюджету

Загальний ресурс, який пропонується спрямувати для Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації складає 9 698,5 тис.грн, для Департаменту освіти і науки облдержадміністрації – 25 526,2 тис.грн, для Департаменту соціального захисту населення ОДА передбачається 7 477,9 тис.грн, управлінню культури, національностей, релігій та туризму ОДА  спрямовується 1 630,7 тис.грн, управлінню молоді та спорту ОДА планується збільшити видатки за рахунок перевиконання доходної частини обласного бюджету на суму 1 317,1 тис.грн, Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА – на суму 137 322,8 тис.грн, Департаменту агропромислового розвитку ОДА передбачається збільшити видатки на суму 3 000,0 тис.гривень.

Отож, загалом планується розподілити між усіма галузями понад 60 мільйонів гривень.

Окрім іншого, члени комісій з питань бюджету та з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму розглянули решту питань сесії.

Усі пропозиції, які надійшли під час роботи постійних комісій, узагальнить президія обласної ради, засідання якої заплановано на 25 вересня ц.р. о 12 годині.

попередня статтяХмельницькому університету управління та права – 25
наступна статтяПривітання Голови Верховної Ради А.Парубія з 80-ю річницею утворення Хмельницької області