Управління Західного офісу Держаудитслужби в області інформує

Порушень на суму  920 тис. гривень виявили аудитори в  Ізяславській центральній районній лікарні на Хмельниччині

02.10.2018

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Ізяславської центральної районної лікарні виявили порушення законодавства, що призвели до втрат на суму 920 тис. грн. Контролем охоплено період           з 01.01.2016 по 01.07.2018.

Зокрема, проведеними під час ревізії контрольними обмірами здійсненого комерційною структурою у 2016 році ремонту приміщення поліклініки не підтверджено факт виконання робіт на суму понад 650 тис. гривень

Також під час контрольного заходу встановлено, що Ізяславська центральна районна лікарня у грудні 2017 року провела оплату за послуги з постачання теплової енергії  на суму 199 тис.грн, яких фактично не отримано.

Під час ревізії Лікарнею усунуто виявлених порушень на суму 906 тис. грн, зокрема, кошти в сумі 199 тис. грн повернуто до районного бюджету.

Про результати ревізії проінформовано правоохоронні органи та  Ізяславську районну державну адміністрацію.

Прес-служба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області

19.09.2018

Аудитори Хмельниччини під час ревізії в селищній раді  виявили суттєві розтрати бюджетних коштів

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час планової ревізії Летичівської селищної ради виявили фінансових порушень, що призвели до збитків на загальну суму понад 1,7 млн. грн. Контролем охоплено період з 01.01.2016 по 31.07.2018.

За результатами здійснення державного фінансового контролю встановлено, що протягом 2016-2017 років, комерційні структури, які виконували будівельні роботи, спільно з посадовими особами селищної ради та  фахівцями технічного нагляду допустили грубі порушення фінансово-бюджетної дисципліни, що спричинили збитки на загальну суму майже 1,6 млн. гривень.

Для прикладу, капітальний ремонт вул. Ламаної в с. Грушківці Летичівського району Хмельницької області, на який витрачено бюджетні кошти ще у 2016 році в сумі 450,2 тис.грн., станом на сьогодні взагалі не виконаний.

Аналогічна ситуація склалась і з капітальним ремонтом вул. Івана Франка в смт. Летичів Хмельницької області, який профінансовано у 2016 році, де сума збитків сягнула 746 тис. гривень.

Не втішна ситуація склалась і з іншими об’єктами соціально-економічного призначення, що профінансовані у 2017 році, де сума збитків при використанні бюджетних коштів на влаштування спортивного майданчика, тротуарів, та об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства сягнула 400 тис.гривень.

Окрім цього, аудиторами встановлено, що через  невикористання радою власних повноважень з контролю за дотриманням зобов’язань щодо сплати  пайових внесків замовниками будівництва, бюджетом селищної ради недоотримано доходів на суму 123,6 тис.грн.

За результатами виявлених ревізією порушень селищному голові направлено вимоги щодо їх усунення, матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Відшкодування втрат на суму майже 15 млн грн забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом восьми місяців поточного року

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби Хмельницькій області ревізій впродовж січня-серпня поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 17,3 млн гривень.

Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 14,8 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів 2,2 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 56,4 млн грн, також виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму 0,6 млн гривень. За їх результатами надано 62 пропозиції, 24 з них виконано об’єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 0,3 млн гривень.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 42 фінансові санкції у вигляді  попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

За порушення законодавства 25 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної (в т. ч. із займаних посад звільнено 3 особи).

Матеріали 19 ревізій та 4 аудиторських звіти передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 7 досудових розслідувань, вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та складено 2 адмінпротоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Крім того, нагадуємо, що громадяни  можуть повідомляти про випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна та факти можливих корупційних та інших неправомірних дій (бездіяльності), рішень посадових осіб органів Держаудитслужби при здійсненні ними своїх повноважень за номерами “телефонів довіри”:

 Держаудитслужба України (м. Київ) – (044)425-80-30; Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів) – (032)255-39-46; Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382)76-57-56; 65-81-22.

Також, повідомляємо про функціонування електронної поштової скриньки: khmelnytskyi@dkrs.gov.ua.

                Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

У начальника Західного офісу Держаудитслужби новий заступник

Сьогодні, 16.08.2018 Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області з робочим візитом відвідав начальник Західного офісу Держаудитслужби Роман Кроляк, який офіційно в присутності Хмельницьких аудиторів оголосив про призначення Анатолія Марценюка своїм заступником з 15.08.2018.

В ході наради Роман Йосипович наголосив на важливості підвищення результативності контролю за законним і ефективним витрачанням державних та комунальних фінансових і матеріальних ресурсів, також обговорювались перспективи державного фінансового контролю та актуальні проблеми, що виникають в ході заходів державного фінансового контролю і можливі шляхи їх вирішення. При цьому, начальник Західного офісу Держаудитслужби акцентував увагу на важливості постійного самовдосконалення і чіткого дотримання норм законодавства кожним державним аудитором.

Наразі Анатолій Анатолійович Марценюк безпосередньо координуватиме всю роботу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Повідомлення про можливі порушення законодавства з фінансових питань

Інформуємо, що з метою забезпечення оперативного реагування на порушення законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підконтрольними установами, надання інформації щодо повноважень Держаудитслужби України та виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій (бездіяльності), рішень посадових осіб органів Держаудитслужби при здійсненні ними своїх повноважень в Державній аудиторській службі України та її територіальних органах діє телефон довіри.

Зі скаргами, запитаннями та пропозиціями можна звертатися протягом робочого дня (з понеділка по четвер – з 900 до 1800, п’ятниця – з 900 до 1645, перерва з 1300 до 1345) за номерами:

  • Держаудитслужба України (м. Київ) – (044)425-80-30;
  • Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів) – (032)255-39-46;
  • Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382)76-57-56.

Звернення та запити також можна направляти поштовим відправленням або надавати особисто за адресою: 29013, м. Хмельницький, пров. Маяковського, 19/1; крім того, функціонує електронна поштова скринька: khmelnytskyi@dkrs.gov.ua.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Відшкодування втрат на суму майже 15 млн грн забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом семи місяців поточного року

07.08.2018

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж січня-липня поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 17,3 млн гривень.

Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 14,7 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів 2,2 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 56,4 млн грн, також виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму 0,6 млн гривень. За їх результатами надано 62 пропозиції, 22 з них виконано об’єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 0,3 млн гривень.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 22 фінансові санкції у вигляді  попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

За порушення законодавства 24 посадових особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної (в т. ч. із займаних посад звільнено 3 особи).

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано інформацію про виявлену фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу, на суму 1,6 млн грн.

Матеріали 18 ревізій та 4 аудиторських звіти передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 7 досудових розслідувань, вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та складено 2 адмінпротоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Крім того, інформуємо про функціонування „телефону довіри”: громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна за номерами (0382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області, (032) 255-41-88 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-38-18 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників управління, які мають ознаки корупційних дій можна повідомляти за номерами (0382) 658122 та (032) 260-31-70.

 Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Порушень у сфері закупівель на 460 млн грн попередили аудитории Хмельниччини за І півріччя 2018 року

 26.07.2018

   Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби  в Хмельницькій області за 6 місяців 2018 року провели аналіз 156 процедур закупівель товарів, робіт та послуг (без виходу на об’єкт контролю) на загальну суму 982 млн гривень.

     За результатами аналізу інформації та документів процедур закупівель, розміщених на офіційному веб-порталі Уповноваженого органу аудитори попередили порушення на загальну суму 466,8 млн гривень.

   Серед найтиповіших порушень замовників під час проведення процедур закупівель можна назвати:

порушення порядку визначення предмета закупівлі;

порушення порядку оприлюднення інформації;

оформлення тендерної документації з порушенням вимог законодавства;

невідповідність пропозицій учасників кваліфікаційним критеріям та технічним, якісним і кількісним характеристикам предмета закупівлі.

   Завдяки своєчасним фаховим рекомендаціям аудиторів відмінено конкурсні торги в 83 випадках на суму понад 465 млн гривень та розірвано 8 договорів, укладених з порушенням законодавства на суму 1,3 млн грн.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Аудитори Хмельниччини в селищній раді виявли порушень на 1,7 млн грн

25.07.2018

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час планової ревізії  селищного бюджету та фінансово-господарської діяльності Чорноострівської селищної ради виявили фінансових порушень, що призвели до втрат на загальну суму майже 1,7 млн грн. Контролем охоплено період з 01.01.2016 по 31.03.2018.

Так в ході контрольного заходу, встановлено, що між селищною радою та комунальним підприємством  Чорноострівської селищної ради укладено договір щодо будівництва зовнішніх мереж водопостачання.

За результатами аналізу актів приймання виконаних будівельних робіт та контрольних обмірів фактично виконаних робіт за даним договором аудиторами виявлено завищення обсягів виконаних робіт на загальну суму понад 1,6 млн грн.

Завдяки вжитим під час ревізії заходам селищна рада відшкодувала виявлені порушення в повному обсязі.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Нагадаємо, що аудитори Хмельниччини протягом І півріччя 2018 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 11 млн грн.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Аудитори Хмельниччини протягом І півріччя поточного року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 11 млн гривень

 17.07.2018

За результатами проведення заходів державного фінансового контролю фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області впродовж січня- червня поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 10,8 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму 11,5  млн гривень (з врахуванням усунення втрат матеріальних та фінансових ресурсів виявлених у попередніх роках).

Завдяки проведеній аудиторами роботі, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 2 млн гривень.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 21 фінансову санкцію у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

За результатами проведених державних фінансових аудитів надано 53 пропозиції щодо підвищення рівня ефективності використання коштів і майна, 20 пропозицій виконано об’єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму понад 280 тис. гривень.

За порушення законодавства 22 посадових особи притягнуто до  адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної.

 Також, за наслідками проведених контрольних заходів за порушення законодавства з фінансових питань із займаних посад звільнено три особи.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано інформацію про виявлену фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу, на суму 1,6 млн грн.

Матеріали 16 ревізій та 4 аудиторських звітів передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 5 досудових розслідувань.

 Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Аудитори Хмельниччини виявили порушень у чотирьох управліннях соціального захисту населення на суму понад 820 тис. грн

25.04.2018

        Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області провели ревізії в управліннях соціального захисту населення Хмельницької, Кам’янець-Подільської міських рад та Новоушицької і   Красилівської райдержадміністрацій.

Проведеними контрольними заходами, встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат на суму 821,0 тис. грн.

Так, аудиторами встановлено випадки зайвої оплати за фактично ненадані споживачам комунальні послуги на загальну суму понад 750 тис. грн, внаслідок неповернення до бюджету надавачами послуг (підприємствами газо – тепло – водо та електропостачання)   невикористаних сум субсидій за опалювальний період 2016- 2017 років.

Окрім цього, на суму понад 50 тис. грн зайво виплачено субсидій громадянам, які подали недостовірні відомості про свої доходи.Завдяки діям хмельницьких державних аудиторів забезпечено відшкодування виявлених порушень на суму  понад 800 тис. грн.

     Про результати ревізій поінформовано місцеві органи прокуратури Хмельницької області та Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області.

 Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Аудитори Хмельниччини протягом січня-березня забезпечили відшкодування втрат на суму 5,7 млн гривень

 За результатами проведення заходів державного фінансового контролю фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області впродовж трьох місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 5,6 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму  5,7 млн гривень (з врахуванням усунення втрат матеріальних та фінансових ресурсів виявлених у попередніх роках).

Завдяки проведеній аудиторами роботі, порушники фінансової  дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 1 млн гривень.

До установ та організацій, де виявлено порушення, у 6 випадках зупинено операції з бюджетними коштами.

За порушення законодавства 12 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 8 – до дисциплінарної та матеріальної.

 Також, за наслідками проведених контрольних заходів за порушення  законодавства з фінансових питань із займаних посад  звільнено три особи.

Матеріали 12 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 3 досудових розслідування.

 Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Аудитори Хмельниччини виявили порушень на 340 тис. грн  у відділі освіти, молоді та спорту Новоушицької селищної ради

Фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 340 тис. грн виявили державні аудитори Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницький області  під час ревізії фінансово-господарської діяльності  відділу освіти, молоді та спорту  Новоушицької селищної ради Хмельницької області. Ревізія охопила період з 01.01.2016 по 31.12.2017.

Аудитори встановили, що через завищення вартості будівельних робіт  підрядними організаціями, які виконували роботи з реконструкції та капітальних ремонтів шкіл та садочків зайво витрачено майже 120 тис. грн.

Крім того, ревізорами встановлено нецільове використання бюджетних коштів на суму понад 79 тис. грн.

Також аудитори виявили інші порушення фінансової дисципліни, зокрема порушення з нарахування та виплати заробітної плати та зайве нарахування єдиного соціального внеску.

За результатами ревізії до Відділу застосовано фінансові санкції:    зменшення бюджетних призначень.

За порушення бюджетного законодавства на посадових осіб відділу освіти, молоді та спорту селищної ради складено три протоколи про адміністративне правопорушення. Також направлено вимоги щодо усунення виявлених порушень та недопущення їх надалі.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Хмельницької області, Управління захисту економіки в Хмельницькій області.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області