Управління Західного офісу Держаудитслужби в області інформує

Аудитори Хмельниччини під час ревізії Відділу освіти Деражнянської райдержадміністрації виявили фінансових порушень на суму майже 1,5 млн грн

 18.10.2019

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області провели планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Деражнянської районної державної адміністрації за період з 01.07.2015 по 31.05.2019, ревізією виявлено фінансових порушень на загальну суму майже 1,5 млн грн.

Аудитори виявили порушення законодавства під час нарахування та виплати заробітної плати, виплати премій, доплат за шкідливі умови праці, доплат без підтвердження кваліфікаційної категорії тощо, що призвело до зайвих витрат на суму понад  1,2 млн грн.

Також виявлено факти нецільового використання коштів освітньої субвенції на суму понад  112 тис. грн.

Відділом освіти зайво нараховано та сплачено єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми грошових компенсацій за невикористані відпустки, вихідну допомогу та лікарняні, виплачені працівникам після їх звільнення на загальну суму понад 28 тис. грн.

Через не укладання договорів з орендарями  на відшкодування витрат на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг. Як наслідок рахунки на відшкодування вартості спожитих комунальних послуг орендарями не виставлялися і кошти не сплачувалися, чим завдано матеріальної шкоди (збитків) Відділу освіти на суму понад  25 тис. грн.

Окрім того, під час проведення інвентаризації встановлено нестачу матеріальних цінностей на загальну суму понад 2,2 тис. грн та лишки матеріальних цінностей на загальну суму понад 19 тис. грн.

Начальнику Відділу освіти надіслано вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень бюджетного законодавства та повернення до відповідного бюджету використаних не за цільовим призначенням сум субвенцій.

Про результати ревізії поінформовано для вжиття відповідних заходів реагування Деражнянську районну державну адміністрацію, а також поінформовано Управління захисту економіки в Хмельницькій області для розгляду і прийняття відповідного рішення. 

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

09.10.2019.

  Аудитори Хмельниччини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 17,7 млн гривень за девять місяців 2019 року

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій  впродовж  дев’яти  місяців  поточного року виявлено втрат  матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму понад 34,1 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму понад 17,7 млн гривень, в тому числі виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів проведеними контрольними заходами в попередніх роках.

Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 2,2 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 30,5   млн грн, також виявлено порушень законодавства, що призвели до втрат на суму 0,2 млн гривень. За їх результатами надано 57 пропозицій. Об’єктами контролю виконано 79 пропозицій за наслідками  аудитів проведених в поточному  та минулих роках.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано       26 фінансових санкцій у вигляді  зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення бюджетних призначень та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 9 інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 10,9 млн гривень.

За порушення законодавства 22 посадових осіби притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 29 контрольних заходів передано правоохоронним органам, розпочато 4  досудових розслідування а також  вручено 1 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області  інформує про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами   (0-382) 76-57-56 – Управління, (0-32) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22, (032) 260-31-70, (044) 485-17-96

03.09.2019

  Аудитори Хмельниччини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 15,5 млн гривень за вісім місяців 2019 року

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж восьми місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму  майже 32,2 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму понад 15,5 млн гривень, в тому числі виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів проведеними контрольними заходами в попередніх роках.

Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 2,1 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 27,1   млн грн, також виявлено порушень законодавства, що призвели до втрат на суму 0,2 млн гривень. За їх результатами надано 57 пропозиції. Об’єктами контролю виконано 77 пропозицій за наслідками  аудитів проведених в поточному  та минулих роках.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано       18 фінансових санкцій у вигляді  зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення бюджетних призначень та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 9 інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 10,9 млн гривень.

За порушення законодавства 16  посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 22 контрольних заходів передано правоохоронним органам, розпочато 2  досудових розслідування а також  вручено 1 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  інформує про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами (0-382) 76-57-56 – Управління, (0-32) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22, (032) 260-31-70, (044) 485-17-96

  12.08.2019

Аудитори Хмельниччини під час ревізії вищого професійного училища №36 с. Балин Хмельницької області виявили порушень на суму  понад 6 млн грн

 Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області провели планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності вищого професійного училища №36 с. Балин Хмельницької області (далі – училище) за період з 01.01.2015 по 28.02.2019.

Ревізією виявлено фінансових порушень на загальну суму 6,4 млн грн, з яких:

недоотримано фінансових ресурсів на суму 0,03 млн грн;

порушень чинного законодавства, що призвели до втрат, на суму 0,3 млн грн;

нецільове використання бюджетних коштів на суму 1,3 млн грн;

недостач товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 0,03 млн грн;

  незаконні витрати державних коштів, що не призвели до збитків, на суму 4,1 млн грн;

інших порушень фінансової дисципліни ‒ на суму 0,6 млн грн.

Зокрема, на порушення вимог  Бюджетного кодексу України та Порядку надання субвенції на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету місцевим бюджетам, за рахунок коштів субвенції на підготовку робітничих кадрів, яка надана  з державного бюджету місцевим бюджетам, проведено незаконні видатки на оплату поточних видатків з підготовки кадрів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» на загальну суму 1,2 млн грн, а також, здійснено коштом освітньої субвенції видатки з виплати заробітної плати з нарахуваннями, які слід було проводити за коштом обласного бюджету, на суму 0,1 млн грн.

Відповідно до Бюджетного кодексу України  використання бюджетних коштів всупереч вимогам порядку та умов надання субвенції є нецільовим використанням бюджетних коштів.

Крім того,  під час ревізії виявлено, що училище закупило матеріальні цінності, без проведення процедури закупівлі на загальну суму понад 4,0 млн грн.

За результатами проведеної ревізії директору училища надіслано вимогу щодо усунення виявлених порушень, попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та надіслано вимоги до розпорядника бюджетних коштів про повернення до відповідного бюджету використаних не за цільовим призначенням сум субвенцій відповідно до вимог Порядку повернення бюджетних коштів до відповідного бюджету в разі їх нецільового використання.

За результатами ревізії на 1 посадову особу складені протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-12 та 164-14 КУпАП.

Матеріали ревізії передано Управлінню захисту економіки в Хмельницькій області для розгляду і прийняття відповідного рішення відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України. 

Аудитори Хмельниччини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 15,2 млн гривень за сім місяців 2019 року

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж семи місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму   24,3 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму понад 15,2 млн гривень, в тому числі виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів проведеними контрольними заходами в попередніх роках.

Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 2,1 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад   24,9  млн грн, також виявлено порушень законодавства, що призвели до втрат на суму 0,2 млн гривень. За їх результатами надано 46 пропозицій. Об’єктами контролю виконано 75 пропозицій за наслідками  аудитів проведених в поточному та минулих роках.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано       16 фінансових санкцій у вигляді  зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення бюджетних призначень та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 7 інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 6,1 млн гривень.

За порушення законодавства 13  посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 20 контрольних заходів передано правоохоронним органам, розпочато 2  досудових розслідування а також  вручено 1 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  інформує про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами (0-382) 76-57-56 – Управління, (0-32) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22, (032) 260-31-70, (044) 485-17-96

                       Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Аудитори Хмельниччини забезпечили відшкодування втрат на суму понад 14,8 млн грн за перше півріччя 2019 року

12.07.2019

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж шістьох місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму  понад 17 млн грн.

Ужитими  заходами  забезпечено  відшкодування  втрат  на суму понад 14,8 млн грн, у тому числі виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів проведеними контрольними заходами в попередніх роках.

Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 1,6 млн грн.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 24,9   млн грн, також виявлено порушень законодавства, що призвели до втрат на суму 0,2 млн грн. За їх результатами надано 44 пропозиції. Об’єктами контролю виконано 70 пропозицій за результатами аудитів, проведених у поточному  та минулих роках.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 14 фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення бюджетних призначень та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 7 інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 6,1 млн гривень.

За порушення законодавства 13  посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 19 контрольних заходів передано правоохоронним органам, розпочато 2  досудових розслідування.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  інформує про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами (0-382) 76-57-56 – Управління, (0-32) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22, (032) 260-31-70, (044) 485-17-96.

  Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

 

Свято у дітвори

 В Управлінні Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області відбувся святковий захід присвячений до Міжнародного дня захисту дітей  – прекрасне свято радості та надії.

Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

Працівники Управління спільно з Профспілковою організацією підготували та подарували справжнє свято діткам.

   На свято були запрошені веселі креативні аніматори – цікава розважальна программа, яскравий реквізит, море емоцій і позитиву.

   Участь в святі приймали  дітки різних  вікових категорій, найбільші враження  у діток викликали аніматори.

   Дітвора приймала участь в конкурсах малюнків, розказувала вірші та гуморески.

  Після закінчення  свята на них чекали подарунки та солодкий стіл.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Відшкодування втрат на суму понад 11,2 млн гривень забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом  січня – травня поточного року

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж п’ятьох місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму  понад 15,7 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму понад 11,2 млн гривень, в тому числі виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів проведеними контрольними заходами в попередніх роках.

Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 0,6 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 22,4   млн грн, також виявлено порушень законодавства, що призвели до втрат на суму 0,2 млн гривень. За їх результатами надано 38 пропозицій. Об’єктами контролю виконано 54 пропозиції за наслідками  аудитів проведених в поточному  та минулому роках.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 13 фінансових санкцій у вигляді  зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення бюджетних призначень та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 7 інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 6,1 млн гривень.

За порушення законодавства 12  посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 18 контрольних заходів передано правоохоронним органам, розпочато 2  досудових розслідування.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  інформує про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами (0-382) 76-57-56 – Управління, (0-32) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22, (032) 260-31-70, (044) 485-17-96.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Відшкодування втрат на суму майже 11 млн гривень забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом  січня – квітня поточного року

15.05.2019

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж чотирьох місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму  15,5 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму 10,9 млн гривень, в тому числі виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів проведеними контрольними заходами в попередніх роках.

Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 0,6 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 22   млн грн, також виявлено порушень законодавства, що призвели до втрат на 0,2 млн гривень. За їх результатами надано 38 пропозицій. Об’єктами контролю виконано 46 пропозиції за наслідками  аудитів проведених в поточному  та минулому роках.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано       11 фінансових санкцій у вигляді  зупинення операцій з бюджетними коштами, зменшення бюджетних призначень та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 7 інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 6,1 млн гривень.

За порушення законодавства 12  посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 9 контрольних заходів передано правоохоронним органам, розпочато 1  досудове розслідування.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  інформує про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами (0-382) 76-57-56 – Управління, (0-32) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22, (032) 260-31-70, (044) 485-17-96.

   Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Відшкодування втрат на суму майже 10 млн гривень забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом  січня – березня поточного року

03.04.2019

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж трьох місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму понад 12 млн гривень.

          Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму майже  10 млн гривень, в тому числі виявлених втрат матеріальних та фінансових ресурсів проведеними контрольними заходами в попередніх роках.

Зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 0,6 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 12,6   млн грн, також виявлено порушень законодавства. За їх результатами надано 28 пропозицій. Об’єктами контролю виконано 42 пропозиції за наслідками  аудитів проведених в цьому кварталі та у 2018 році.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано  10 фінансових санкції у вигляді   зупинення операцій з бюджетними коштами та попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 7 інформацій про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 6,1 млн гривень.

За порушення законодавства 12  посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 7 планових ревізій передано правоохоронним органам, які долучено до матеріалів кримінальних проваджень.

Також за результатами розгляду матеріалів переданих в минулому році розпочато 1  досудове розслідування.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  інформує про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами (0-382) 76-57-56 – Управління, (0-32) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22, (032) 260-31-70, (044) 485-17-96.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Порушень понад 4 млн гривень  виявили аудитори Хмельниччини під час ревізії Кам’янець – Подільського національного університету імені Івана Огієнка

14.02.2019

Фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 4 млн  грн виявили державні аудитори Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницький області  під час ревізії фінансово-господарської діяльності Кам’янець – Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Ревізія охопила період з 01.04. 2016 по 01.10. 2018 року.

 Аудитори встановили, що  бухгалтерська служба не дотримувалася вимог законодавства під час нарахування заробітної плати та єдиного соціального внеску.

 Так, Університетом в 2018 році науково – педагогічним працівникам за рахунок коштів загального фонду проведено оплату праці та сплачено ЄСВ на загальну суму 3,7 млн гривень, які відповідно до штатного розпису мали утримуватися за рахунок коштів спеціального фонду.

Окрім цього,  в ході ревізії  встановлено, що окремими випускниками не забезпечено повернення частини загальної суми кредиту, відсотків за користування ним.  Внаслідок  чого державним бюджетом недоотримано кошти на суму понад 30 тис. гривень, що призвело до збитків.

Зокрема, в порушення п.7 Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю, укладених трьох сторонніх Договорів між Університетом, органом управління освітою та випускником, випускники Університету 2016 року, що отримали одноразову адресну грошову допомогу та звільнилися у 2018 році, не відпрацювали в навчальних закладах до 01.09.2019 року та станом на дату завершення ревізії не повернули понад 11,0 тис.гривень одержаної допомоги Університету, який здійснював таку  виплату.

За результатами ревізії завдяки заходам аудиторів забезпечено відшкодування фінансових втрат на суму 3,9 млн грн.

Ректору Університету направлена вимога щодо усунення виявлених порушень та попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства.

За допущені порушення на 3 посадових осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 164-2 КУпАП. Про результати ревізії проінформовано Управління захисту економіки в Хмельницькій області та прокуратуру Хмельницької області.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  інформує про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами (0-382) 76-57-56–Управління, (0-32) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 485-17-85 та (044) 425-80-30  – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  можна повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22, (032)260-31-70, (044)485-17-96.

         Прес-служба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Відшкодування втрат на суму майже 1,7 млн гривень забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом  січня місяця поточного року

 

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж січня місяця  поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму понад 8,0 млн гривень.

Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму майже 1,7 млн грн,  зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 0,4 млн гривень.

Проведеним державним фінансовим аудитом встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад     6,4 млн гривень.   За їх результатами надано 10  пропозицій.

Об’єктами контролю виконано 11 пропозицій за наслідками проведених аудитів в минулому році.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 1 фінансову санкцію у вигляді   зупинення операцій з бюджетними коштами.

За порушення законодавства 9  посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Матеріали 2 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування.

                Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Недоліки у господарюванні Полонської міської об’єднаної  територіальної громади        

24.01.2019

Працівниками Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області проведено державний фінансовий аудит бюджету Полонської міської об’єднаної територіальної громади за 2016-2017 роки та завершений період 2018 року, під час якого встановлено факти неефективних управлінських дій та рішень, що призвели до упущених вигод на суму  146,8 тис. грн, а також непродуктивних витрат  на суму  5234,0 тис. грн.

Зокрема, проведеним аудиторським дослідженням виявлено чинники, які не в повній мірі сприяють максимальному наповненню бюджету Полонської ОТГ:

– невжиття вичерпних заходів щодо контролю за сплатою нарахованого та не перерахованого до бюджету ПДФО з переданих в оренду земельних паїв;

– сплата ПДФО підприємствами не по місцю знаходження структурних та відокремлених підрозділів юридичних осіб, а по місцю реєстрації основного підприємства, призводить до суттєвого недоотримання коштів у місцевий бюджет;

– при дослідженні питання ефективності прийняття міською радою рішень про встановлення місцевих податків і зборів на території об’єднаної територіальної громади виявлено, що застосування неефективних ставок по земельному податку  та єдиному податку для високорентабельних видів підприємницької діяльності не сприяє наповненню бюджету; – одним  із резервів надходжень до бюджету є справляння збору за місця для паркування транспортних засобів та плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, рішення по яких міською радою  з моменту створення не прийнято.

Негативно позначився на наповненні доходної частини бюджету недостатній рівень контролю за використанням комунального майна. Незабезпечення достатнього контролю за діяльністю комунальних підприємств не дає змоги належним чином відслідковувати ефективність їх роботи, а отже призводить до неефективного використання бюджетних коштів на їх фінансову підтримку.

За результатами обстеження комунального майна з’ясовано, що на території Полонської ОТГ фактично не використовується 24 об’єкти, з яких 4 перебуває у незадовільному стані. Поряд з цим, Полонською міською ОТГ проведено витрати на закупівлю цілісного майнового комплексу «Полонського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства», яке передано на баланс КП «Полоннетепловодопостачання», але у господарській діяльності не використовується.

Про недостатній рівень внутрішнього контролю за використанням бюджетних коштів також свідчать матеріали планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ в ході якої виявлено фінансових порушень на загальну суму 1151,1 тис.грн, з яких: недоотримано фінансових ресурсів бюджетом – 198,3 тис.грн, порушень законодавства, що призвели до втрат – 632,9 тис.грн, інших порушень фінансової дисципліни – 105,6 тис.грн, укладання договорів без проведення відповідних процедур закупівель на суму 211,7 тис.гривень.

За наслідками проведеного державного фінансового аудиту надано ряд пропозицій, реалізація яких сприятиме забезпеченню дотримання вимог бюджетного законодавства, уникненню необґрунтованих витрат, врахуванню усіх можливих резервів зміцнення ресурсної бази бюджету ОТГ та підвищенню ефективності використання бюджетних коштів направлених на надання гарантованих соціальних послуг.

           Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Відшкодування втрат на суму понад 23,1 млн грн забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом дванадцяти місяців поточного року

04.01.2019

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби Хмельницькій області ревізій впродовж січня – грудня  поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 30,7 млн гривень.

Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 23,1 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 3 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 124,3   млн грн, також виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 0,6 млн гривень. За їх результатами надано 157 пропозицій, 60 з них виконано об’єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 0,4 млн гривень.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 87  фінансових санкцій у вигляді  попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

         Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 2 інформації про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 4,1 млн грн.

За порушення законодавства 44 посадових особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 27 – до дисциплінарної та матеріальної (в т. ч. із займаних посад звільнено 3 особи).

Матеріали 30 ревізій та 6 аудиторських звітів передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 20  досудових розслідувань, вручено 6 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та складено 2 адмінпротоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  інформує про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна у понеділок-четвер з 9.00 до 18.00 (у п’ятницю з 9.00 до 16.45) за номерами (0-382) 76-57-56 – Управління, (0-32) 255-39-46 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-80-30 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 65-81-22, (032) 260-31-70, (044) 485-17-96.

 Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Неефективні управлінські дії та порушення законодавства встановлено аудитом  діяльності державного підприємства  “Науково-технічний комплекс “Завод точної механіки” Державного концерну «Укроборонпром»

22.12.2018

Працівники Управління Західного офісу  Держаудитслужби  в Хмельницькій області провели  в плановому порядку  державний фінансовий аудит діяльності державного підприємства  “Науково-технічний комплекс “Завод точної механіки” Державного концерну «Укроборонпром», яке має стратегічне значення для економіки і безпеки держави  за  період з 01.04.2017 року по 31.08.2018 року.

За  результатами проведеного в ході аудиту аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства відповідно до Методики аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств державного сектору економіки, надано незадовільну оцінку ефективності управління підприємством за 6 місяців 2018 року. Зокрема, негативно вплинули на ефективність діяльності підприємства факти неефективних управлінських дій та рішень попереднього керівництва підприємства, що призвели до упущених вигод на загальну суму понад  9,1 млн гривень та непродуктивних витрат  на суму понад 9,3 млн гривень.

Так, внаслідок не виконання комісіонером договорів комісії підприємством упущено доходів на загальну суму понад 9,0 млн гривень, а укладена додаткова угода до договору комісії призвела до недоотримання підприємством доходів на суму понад 400 тис. гривень.

Внаслідок розміщення коштів в банку з нестійким фінансовим станом     (АТ «Банк «Фінанси та кредит») щодо якого почато процедуру ліквідації, підприємством фактично заморожено обігові кошти та існує ризик втрати фінансових активів на загальну суму понад 3,1 млн гривень.

Крім того, внаслідок прийняття керівництвом підприємства неефективних рішень  щодо виготовлення продукції без замовлення на суму 18,5 млн грн, призвело до відволікання обігових коштів підприємства та погіршення його фінансового стану.

Не своєчасна ж сплата податкових боргів призвела до непродуктивних витрат, понесених підприємством у вигляді сплачених штрафних санкцій на загальну суму понад 6,8 млн гривень.

Слід також відмітити проведені додаткові витрати підприємством,   внаслідок допущеного браку у виробництві на загальну суму 1,2 млн гривень.

Також, внаслідок укладання цивільно-правових договорів без обґрунтованої потреби на виконання робіт і надання послуг щодо здійснення підготовки до участі у виставках, семінарах, форумах при діючих договорах з іншими юридичними особами на виконання ідентичних робіт (послуг), а також при наявності штатних працівників до посадових інструкцій яких входить обов’язок виконання зазначених робіт допущено непродуктивні витрати на суму понад 200.0 тис.гривень.

Придбання підприємством ТМЦ по цінах, що перевищують цінові пропозиції інших постачальників призвело до непродуктивних витрат на суму понад 400,0 тис. гривень.

Зазначене стало  причиною  виникнення заборгованості перед працівниками підприємства із заробітної плати  в сумі понад 3,6 млн гривень та до непродуктивних витрат з виплати компенсації за несвоєчасно виплачену заробітну плату.

Вказані факти свідчать про недоліки в організації внутрішнього контролю на підприємстві, а тому в ході проведення аудиту було ініційовано проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності підприємства.

Проведеною в ході аудиту ревізією виявлено факти оплати завищених підрядником будівельно-монтажних робіт з ремонту огорожі на суму 118,0 тис.гривень та порушення, що призвели до недоотримання державним бюджетом частини чистого прибутку  на суму понад 830,0 тис.гривень.

За наслідками проведеного аудиту надано ряд пропозицій (рекомендацій) керівництву щодо покращення фінансового стану підприємства, а також за наслідками проведеної ревізії надано вимоги щодо усунення порушень.

Матеріали проведеного аудиту та ревізії передано органу управління підприємства (ДК «Укроборонпром») та до відповідних правоохоронних органів.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Відшкодування втрат на суму понад 18 млн грн забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом одинадцяти місяців поточного року

06.12.2018

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби Хмельницькій області ревізій впродовж січня – листопада  поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 24,4 млн гривень.

Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 18,5 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 3 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 95,7   млн грн, також виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 0,6 млн гривень. За їх результатами надано 115 пропозицій, 43 з них виконано об’єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 0,3 млн гривень.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 82  фінансові санкції у вигляді  попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 2 інформації про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 4,1 млн грн.

За порушення законодавства 28 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної (в т. ч. із займаних посад звільнено 3 особи).

Матеріали 27 ревізій та 5 аудиторських звітів передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 20  досудових розслідувань, вручено 6 повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та складено 2 адмінпротоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Крім того, нагадуємо, що громадяни  можуть повідомляти про випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна та факти можливих корупційних та інших неправомірних дій (бездіяльності), рішень посадових осіб органів Держаудитслужби при здійсненні ними своїх повноважень за номерами “телефонів довіри”:

 Держаудитслужба України (м. Київ) – (044)425-80-30; Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів) – (032)255-39-46; 260-31-70; Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382)76-57-56; 65-81-22.

 Також, повідомляємо про функціонування електронної поштової скриньки:khmelnytskyi@dkrs.gov.ua.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Відшкодування втрат на суму понад 18 млн грн забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом десяти місяців поточного року

07.11.2018

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби Хмельницькій області ревізій впродовж січня-жовтня  поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 24,4 млн гривень.

Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму понад 18,3 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 3 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 92   млн. грн, також виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 0,6 млн гривень. За їх результатами надано 107 пропозицій, 33 з них виконано об’єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 0,3 млн гривень.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 82  фінансові санкції у вигляді  попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 2 інформації про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 4,1 млн грн.

За порушення законодавства 28 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної (в т. ч. із займаних посад звільнено 3 особи).

Матеріали 27 ревізій та 5 аудиторських звітів передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 17  досудових розслідувань, вручено 4 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та складено 2 адмінпротоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

                Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Оголошення

06.11.2018

У зв’язку із проведенням Всеукраїнського тижня права, юридичним сектором Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області буде надаватися безоплатна правова допомога громадянам з питань реалізації і захисту прав людини в межах компетенції Державної аудиторської служби України  по телефону (0382) 76-52-72  з 9-00 до 18-00 години  12-16 листопада 2018 року.

                Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Відшкодування втрат на суму понад 17 млн грн забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом девяти місяців поточного року

22.10.2018

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби Хмельницькій області ревізій впродовж січня-вересня  поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 24,9 млн гривень.

Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму понад 16,8 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 3 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 92   млн. грн, також виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 0,6 млн гривень. За їх результатами надано 107 пропозицій, 28 з них виконано об’єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 0,3 млн гривень.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 82  фінансові санкції у вигляді  попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 2 інформації про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 4,1 млн грн.

За порушення законодавства 28 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної (в т. ч. із займаних посад звільнено 3 особи).

Матеріали 27 ревізій та 5 аудиторських звітів передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 10  досудових розслідувань, вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та складено 2 адмінпротоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Крім того, нагадуємо, що громадяни  можуть повідомляти про випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна та факти можливих корупційних та інших неправомірних дій (бездіяльності), рішень посадових осіб органів Держаудитслужби при здійсненні ними своїх повноважень за номерами “телефонів довіри”:

 Держаудитслужба України (м. Київ) – (044)425-80-30; Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів) – (032)255-39-46; 260-31-70; Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382)76-57-56; 65-81-22.

 Також, повідомляємо про функціонування електронної поштової скриньки:khmelnytskyi@dkrs.gov.ua.

Порушень на суму  920 тис. гривень виявили аудитори в  Ізяславській центральній районній лікарні на Хмельниччині

02.10.2018

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Ізяславської центральної районної лікарні виявили порушення законодавства, що призвели до втрат на суму 920 тис. грн. Контролем охоплено період           з 01.01.2016 по 01.07.2018.

Зокрема, проведеними під час ревізії контрольними обмірами здійсненого комерційною структурою у 2016 році ремонту приміщення поліклініки не підтверджено факт виконання робіт на суму понад 650 тис. гривень

Також під час контрольного заходу встановлено, що Ізяславська центральна районна лікарня у грудні 2017 року провела оплату за послуги з постачання теплової енергії  на суму 199 тис.грн, яких фактично не отримано.

Під час ревізії Лікарнею усунуто виявлених порушень на суму 906 тис. грн, зокрема, кошти в сумі 199 тис. грн повернуто до районного бюджету.

Про результати ревізії проінформовано правоохоронні органи та  Ізяславську районну державну адміністрацію.

19.09.2018

Аудитори Хмельниччини під час ревізії в селищній раді  виявили суттєві розтрати бюджетних коштів

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час планової ревізії Летичівської селищної ради виявили фінансових порушень, що призвели до збитків на загальну суму понад 1,7 млн. грн. Контролем охоплено період з 01.01.2016 по 31.07.2018.

За результатами здійснення державного фінансового контролю встановлено, що протягом 2016-2017 років, комерційні структури, які виконували будівельні роботи, спільно з посадовими особами селищної ради та  фахівцями технічного нагляду допустили грубі порушення фінансово-бюджетної дисципліни, що спричинили збитки на загальну суму майже 1,6 млн. гривень.

Для прикладу, капітальний ремонт вул. Ламаної в с. Грушківці Летичівського району Хмельницької області, на який витрачено бюджетні кошти ще у 2016 році в сумі 450,2 тис.грн., станом на сьогодні взагалі не виконаний.

Аналогічна ситуація склалась і з капітальним ремонтом вул. Івана Франка в смт. Летичів Хмельницької області, який профінансовано у 2016 році, де сума збитків сягнула 746 тис. гривень.

Не втішна ситуація склалась і з іншими об’єктами соціально-економічного призначення, що профінансовані у 2017 році, де сума збитків при використанні бюджетних коштів на влаштування спортивного майданчика, тротуарів, та об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства сягнула 400 тис.гривень.

Окрім цього, аудиторами встановлено, що через  невикористання радою власних повноважень з контролю за дотриманням зобов’язань щодо сплати  пайових внесків замовниками будівництва, бюджетом селищної ради недоотримано доходів на суму 123,6 тис.грн.

За результатами виявлених ревізією порушень селищному голові направлено вимоги щодо їх усунення, матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Відшкодування втрат на суму майже 15 млн грн забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом восьми місяців поточного року

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби Хмельницькій області ревізій впродовж січня-серпня поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 17,3 млн гривень.

Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 14,8 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів 2,2 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 56,4 млн грн, також виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму 0,6 млн гривень. За їх результатами надано 62 пропозиції, 24 з них виконано об’єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 0,3 млн гривень.

До установ та організацій, у яких виявлено порушення, застосовано 42 фінансові санкції у вигляді  попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

За порушення законодавства 25 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної (в т. ч. із займаних посад звільнено 3 особи).

Матеріали 19 ревізій та 4 аудиторських звіти передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 7 досудових розслідувань, вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та складено 2 адмінпротоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Крім того, нагадуємо, що громадяни  можуть повідомляти про випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна та факти можливих корупційних та інших неправомірних дій (бездіяльності), рішень посадових осіб органів Держаудитслужби при здійсненні ними своїх повноважень за номерами “телефонів довіри”:

 Держаудитслужба України (м. Київ) – (044)425-80-30; Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів) – (032)255-39-46; Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382)76-57-56; 65-81-22.

Також, повідомляємо про функціонування електронної поштової скриньки: khmelnytskyi@dkrs.gov.ua.

                Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

У начальника Західного офісу Держаудитслужби новий заступник

Сьогодні, 16.08.2018 Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області з робочим візитом відвідав начальник Західного офісу Держаудитслужби Роман Кроляк, який офіційно в присутності Хмельницьких аудиторів оголосив про призначення Анатолія Марценюка своїм заступником з 15.08.2018.

В ході наради Роман Йосипович наголосив на важливості підвищення результативності контролю за законним і ефективним витрачанням державних та комунальних фінансових і матеріальних ресурсів, також обговорювались перспективи державного фінансового контролю та актуальні проблеми, що виникають в ході заходів державного фінансового контролю і можливі шляхи їх вирішення. При цьому, начальник Західного офісу Держаудитслужби акцентував увагу на важливості постійного самовдосконалення і чіткого дотримання норм законодавства кожним державним аудитором.

Наразі Анатолій Анатолійович Марценюк безпосередньо координуватиме всю роботу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Повідомлення про можливі порушення законодавства з фінансових питань

Інформуємо, що з метою забезпечення оперативного реагування на порушення законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підконтрольними установами, надання інформації щодо повноважень Держаудитслужби України та виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій (бездіяльності), рішень посадових осіб органів Держаудитслужби при здійсненні ними своїх повноважень в Державній аудиторській службі України та її територіальних органах діє телефон довіри.

Зі скаргами, запитаннями та пропозиціями можна звертатися протягом робочого дня (з понеділка по четвер – з 900 до 1800, п’ятниця – з 900 до 1645, перерва з 1300 до 1345) за номерами:

  • Держаудитслужба України (м. Київ) – (044)425-80-30;
  • Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів) – (032)255-39-46;
  • Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382)76-57-56.

Звернення та запити також можна направляти поштовим відправленням або надавати особисто за адресою: 29013, м. Хмельницький, пров. Маяковського, 19/1; крім того, функціонує електронна поштова скринька: khmelnytskyi@dkrs.gov.ua.

Відшкодування втрат на суму майже 15 млн грн забезпечили державні аудитори Хмельниччини протягом семи місяців поточного року

07.08.2018

За результатами проведених фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області ревізій впродовж січня-липня поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 17,3 млн гривень.

Завдяки проведеній аудиторами роботі забезпечено відшкодування втрат на суму 14,7 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів 2,2 млн гривень.

Проведеними державними фінансовими аудитами встановлено, що неефективні управлінські дії і ризикові операції призвели до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму 56,4 млн грн, також виявлено порушень законодавства, наслідком яких стали втрати фінансових і матеріальних ресурсів на суму 0,6 млн гривень. За їх результатами надано 62 пропозиції, 22 з них виконано об’єктами контролю. Крім того, усунуто порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 0,3 млн гривень.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 22 фінансові санкції у вигляді  попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

За порушення законодавства 24 посадових особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 13 – до дисциплінарної та матеріальної (в т. ч. із займаних посад звільнено 3 особи).

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано інформацію про виявлену фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу, на суму 1,6 млн грн.

Матеріали 18 ревізій та 4 аудиторських звіти передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 7 досудових розслідувань, вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та складено 2 адмінпротоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Крім того, інформуємо про функціонування „телефону довіри”: громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна за номерами (0382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області, (032) 255-41-88 – Західний офіс Держаудитслужби, (044) 425-38-18 – Державна аудиторська служба України.

Про вчинки працівників управління, які мають ознаки корупційних дій можна повідомляти за номерами (0382) 658122 та (032) 260-31-70.