Управління Західного офісу Держаудитслужби в області інформує

ГРАФІК

особистого прийому громадян та представників організацій в Управлінні Західного офісу

Державної аудиторської служби в Хмельницькій області  

 

Прізвище, ім’я, по батькові,

посада

 

День прийому

 

Години прийому

 

Номер телефону для запису

 

В.о.начальника

 

Грицак Богдан Олексійович

 

 

четвер

 

 

900 – 1300

1345 – 1800

 

 

76-57-56

 

Заступник начальника

 

Москалець Сергій Андрійович

 

 

п’ятниця

 

900 – 1300

1345 – 1645

 

 

76-57-56

 

Керівники відділів (секторів)

Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

вівторок

середа

 

 

 

900 – 1300

1345 – 1800

 

 

 

 

76-57-56

 

  Примітка. З питань особистого прийому звертатись за телефоном  76-57-56

 

Аудитори Хмельниччини протягом пяти місяців виявили втрат матеріальних та фінансових ресурсів на суму понад 16 млн.  грн

13.06.2017

За результатами проведення ревізій та аудитів фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом 5-ти місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 16,5 млн. грн.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат, в тому числі з  урахуванням виявлених порушень у попередніх звітних періодах, на суму понад 10 млн. грн.

До бюджетів всіх рівнів надійшло коштів на суму понад 3,5 млн. грн.

За допущені фінансові порушення 24 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.

За матеріалами 14 ревізій правоохоронні органи розпочали 11 досудових розслідувань та вручили 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 16 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України з початку  року надіслано відомості щодо 4 виявлених фінансових операцій, які  підлягають фінансовому моніторингу, на суму 8,9 млн. грн.

Економічний ефект від впровадження 29 пропозицій, наданих за результатами проведених державних фінансових аудитів становить майже 4,9 млн. грн.

Крім того, Управління  повідомляє  про функціонування  телефону довіри”, за яким громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна; номери телефонів довіри (0382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, (032) 255-41-88 – Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів), (044) 425-38-18 – Державна аудиторська служба України (м. Київ).

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій,  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 653722 , (0322) 60-31-70.

Прес-служба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області

17.05.2017

Ревізори Хмельниччини перевірили Управління капітального будівництва Хмельницької міської ради

Фахівцями Управління Західного офісу Держаудистлужби в Хмельницькій області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Управління капітального будівництва департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради за період з 01.01.2014 по 01.01.2017 року.

Загальна сума виявлених фінансової порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, становить 5,4 млн гривень.

Так, в ході ревізії встановлено, що внаслідок порушення укладених договорів про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Хмельницького та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» місцевим бюджетом недоотримано доходів більш як на 4,6 млн гривень.

Окрім цього, при проведенні зустрічних звірок у підрядних та субпідрядних організаціях встановлено завищення ними об’ємів та вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт по 5 об’єктах, замовником будівництва яких було Управління, на суму майже 800 тис. гривень. Оскільки вартість даних робіт оплачено в повному обсязі, зазначені факти призвели до незаконного витрачання бюджетних коштів.

Під час проведення ревізії порушення частково усунуто на суму 722 тис. гривень.

За недотримання законодавства на посадову особу складено протокол про адміністративне правопорушення, а Управлінню зупинено операції з бюджетними коштами на рахунках.

З метою повного усунення фінансових порушень, на адресу УКБ Хмельницької міської ради направлено вимоги щодо усунення виявлених порушень та проінформовано міського голову.

           Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  повідомляє  про функціонування  телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна за номерами (0-382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області, (0-322) 55-41-88 – Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів), (044) 425-38-18 – Державна аудиторська служба України (м. Київ).

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 653722 , (0322) 60-31-70.

 Від початку року аудитори Хмельниччини відшкодували втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму – 8 млн грн

За результати проведення ревізій та аудитів фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом 4-х місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 7,3 млн грн.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат, в тому числі з урахуванням виявлених порушень у попередніх звітних періодах, на суму 8 млн грн.

До бюджетів всіх рівнів надійшло коштів на суму понад 2,8 млн грн

За допущені фінансові порушення 21 особу притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріали 12 ревізій передано до правоохоронних органів.

За результатами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 11 досудових розслідувань та вручили 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 12 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України з початку року надіслано відомості щодо 2 виявлених фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на суму 3,9 млн грн.

Економічний ефект від впровадження 29 пропозицій, наданих за результатами проведених державних фінансових аудитів становить майже 4,9 млн грн

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Хмельницькі аудитори протягом І кварталу проаналізували 40 процедур закупівель товарів

   Для аудиторів сфера публічних закупівель сьогодення це не тільки проведення перевірок державних закупівель, але й робота направлена на попередження порушень законодавства, шляхом систематичного спостереження та аналізу інформації електронної системи закупівель.

     Протягом І кварталу поточного року фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби  в Хмельницькій області провели аналіз 40 процедур закупівель товарів, робіт та послуг (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів), загальною вартістю понад 267 млн гривень.

     За результатами аналізу документів процедур закупівель у сфері публічних закупівель аудитори попередили порушення на загальну суму 236 млн гривень. Зокрема, внаслідок виявлених порушень при здійсненні процедур публічних закупівель відмінено конкурсні торги в 32 випадках на суму 230,1 млн грн та в 7 випадках розірвано вже укладені договори на суму 6,1 млн гривень.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Аудитори Хмельниччини протягом  3-х місяців  провели 21 контрольний захід та виявили втрат на 7,3 млн гривень

За результатами проведення ревізій та аудитів фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 7,3 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат, в тому числі з  урахуванням виявлених порушень у попередніх звітних періодах, на суму  7 млн гривень.

До бюджетів всіх рівнів надійшло коштів на суму майже 2,8 млн гривень.

За допущені фінансові порушення 21 особу притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріали 10 ревізій передано до правоохоронних органів.

За результатами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 7 досудових розслідування та вручили 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 12 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України з початку  року надіслано відомості щодо 2 виявлених фінансових операцій, які  підлягають фінансовому моніторингу, на суму 3,9 млн грн.

Економічний ефект від впровадження 16 пропозицій, наданих за результатами проведених державних фінансових аудитів становить 381,3 тис. гривень.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби

в Хмельницькій області

 

Аудитори Хмельниччини виявили порушення у Хмельницькій міській державній лікарні ветеринарної медицини

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час планової ревізії Хмельницької міської державної лікарні ветеринарної медицини виявили порушення, що призвели до втрат, на суму понад 660 тис. грн.

 Так, Ветлікарнею працівникам, які задіяні виключно наданням платних послуг заробітну плату в сумі 356 тис. грн. виплачено за рахунок коштів загального фонду. Проте оплату необхідно було проводити за рахунок спеціального фонду кошторису.

Окрім того, бухгалтерська служба Ветлікарні необґрунтовано нарахувала єдиний соціальний внесок на заробітну плату інвалідів, що працюють, на суму понад 74 тис. грн.

Також, аудиторами виявлено безпідставне покриття Лікарнею витрат орендарів та нецільове використання коштів при проведенні ремонтно-будівельні робіт. Це призвело до втрат більш як 179 тис. грн.

Як з’ясувалось під час ревізії, придбана Ветлікарнею за бюджетні кошти у 2015 році система ультразвукової діагностики вартістю 124,7 тис. грн. не використовується у виробничій діяльності.

За недотримання законодавства з фінансових питань на 2 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення, а Ветлікарні зупинено операції з бюджетними коштами та зменшено бюджетні асигнування.

Про результати ревізії проінформовано правоохоронні органи.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Працівниками Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом   січня – лютого 2017 року проведено 13 контрольних заходів

В результаті їх проведення виявлено втрати матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 5,5 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат, в тому числі з урахуванням виявлених порушень у попередніх звітних періодах, на суму 3,8 млн гривень.

До бюджетів всіх рівнів надійшло коштів на суму понад 1,2 млн гривень.

За допущені фінансові порушення 19 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріали 5 ревізій передано до правоохоронних органів.

За результатами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 4 досудових розслідування та вручили 2 письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 7 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України з початку року надіслано відомості про виявлену фінансову операцію, що підлягає фінансовому моніторингу, на суму 2,9 млн грн.

Економічний ефект від впровадження 16 пропозицій, наданих за результатами проведених державних фінансових аудитів становить 381,3 тис. гривень.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  повідомляє  про функціонування  „телефону довіри”,  за яким громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна за номерами телефонів –(0-332) 77-09-16 – Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області, (0-322) 55-41-88 – Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів), (044) 425-38-18 – Державна аудиторська служба України (м. Київ).

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 653722 , (0322) 60-31-70.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

 

Більше півмільйона втрат виявили аудитори Хмельниччини в

Хмельницькому центрі професійно-технічної освіти, торгівлі та харчових технологій

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час планової ревізії Державного навчального закладу «Хмельницький центр професійно-технічної освіти, торгівлі та харчових технологій» виявили порушення, що призвели до втрат, на суму понад 580 тис. гривень.

Так, посадові особи навчального закладу витратили із загального фонду 425 тис. грн на оплату вартості комунальних послуг та енергоносіїв спожитих їдальнями Центру, які слід було оплатити за рахунок коштів спеціального фонду.

Окрім цього, Центром сплачено 64 тис. грн за комунальні послуги, які спожили інші юридичні особи.

Серед виявлених порушень також безпідставна виплата викладачам   надбавок і доплат, що разом зі сплатою соціальних внесків призвела до зайвого витрачання 37 тис. гривень.

За порушення законодавства з фінансових питань 2 посадових осіб закладу притягнуто до адміністративної відповідальності, матеріали двох протоколів за порушення бюджетного законодавства розгляне суд, а  закладу освіти зупинено операції з бюджетними коштами на рахунках та зменшено бюджетні призначення.

По результатам ревізії проінформовано Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Прес-служба Управління Західного офісу в Хмельницькій області

Інформаційне повідомлення

Для аудиторів сфера публічних закупівель сьогодення це не тільки проведення перевірок державних закупівель, але й робота направлена на попередження порушень законодавства, шляхом систематичного спостереження та аналізу інформації електронної системи закупівель.

Протягом січня-лютого поточного року фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби  в Хмельницькій області провели аналіз 12 процедур закупівель товарів, робіт та послуг (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів), загальною вартістю 238,5 млн гривень.

За результатами аналізу документів процедур закупівель у сфері публічних закупівель аудитори попередили порушення на загальну суму 207,5 млн грн. Зокрема, внаслідок виявлених порушень при здійсненні процедур публічних закупівель відмінено конкурсні торги в 10 випадках на загальну суму 207,3 млн грн та в 1 випадку розірвано вже укладений договір на суму 197,0 тис. гривень.

       Прес-служба Управління Західного офісу в Хмельницькій області

Працівниками Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом   січня 2017 року проведено 7 контрольних заходів

В результаті їх проведення виявлено втрати матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 3,8 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат, в тому числі з урахуванням виявлених порушень у попередніх звітних періодах, на суму понад 1,4 млн гривень.

До місцевих бюджетів області надійшло коштів на суму 113,6 тис. гривень.

За допущені фінансові порушення 19 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

За результатами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 4 досудових розслідування та вручили 2 письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

До установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 6 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Економічний ефект від впровадження 8 пропозицій, наданих за результатами проведених державних фінансових аудитів становить 326,3 тис. гривень.

Прес-служба Управління Західного офісу в Хмельницькій області

Відповідно до статті 40 Конституції України та з метою забезпечення прозорості у діяльності органів Держаудитслужби та зворотного зв’язку з громадськістю функціонує «телефон довіри».

Ви маєте можливість повідомити про відомі Вам факти порушення законодавства при витрачанні бюджетних та інших державних коштів, використанні державного чи комунального майна, а також про неправомірні дії (бездіяльність) службових осіб Держаудитслужби.

«Телефони довіри», за якими громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень:

 • Державна аудиторська служба України – (044) 425-38-18;
 • Західний офіс Держаудитслужби – (032) 255-41-88;
 • Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382) 76-57-56.

За номером (0322) 60-31-70 (м. Львів) можна зателефонувати у відділ

запобігання та виявлення корупції і повідомити про фінансові порушення, а також про вчинки працівників Західного офісу Держаудитслужби, які мають ознаки корупційних дій.

Окрім цього, керівництвом Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області проводиться особистий прийом громадян.


ГРАФІК

особистого прийому громадян та представників організацій в Управлінні  Західного офісу Державної аудиторської служби в Хмельницькій області

 

Прізвище, ім’я, по батькові,

посада

День прийомуГодини прийомуНомер телефону для запису
Начальник

Ілаш Олександр Миколайович

четвер900 – 1300

1345 – 1800

76-57-56

Заступник начальника

Москалець Сергій Андрійович

п’ятниця900 – 1300

1345 – 1645

76-57-56

Керівники відділів (секторів)

Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

вівторок

середа

900 – 1300

1345 – 1800

76-57-56

Примітка. З питань особистого прийому звертатись за телефоном      76-57-56.

Аудит заводу Концерну Укроборонпром – здобутки та прорахунки

Державними аудиторами в ДП “Красилівський агрегатний завод” встановлено ряд факторів як внутрішнього так і зовнішнього характеру, що негативно вплинули на ефективність фінансово – господарської діяльності державного підприємства.

Зокрема, фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області при проведенні державного фінансового аудиту діяльності зазначеного Підприємства виявлено порушень на загальну суму 6928,94 тис.грн, в тому числі порушень, що призвели до недоотримання доходів та втрат на загальну суму 5283,7 тис.гривень.

Так, внаслідок необґрунтованого надання знижок суб’єктам господарювання, Заводом реалізовано продукцію за ціною нижче фактичної собівартості , що призвело до втрати фінансових ресурсів (упущеної вигоди) на загальну суму 3437,9 тис.гривень.

Не виконання вимог наказу Концерну «Укроборонпром» щодо проведення запиту цінових пропозицій та електронних тендерних торгів при придбанні сировини та матеріалів, призвело до проведення непродуктивних витрат на загальну суму 1207,6 тис.гривень. Так, Підприємством було придбано сплав алюмінію по цінах, що у два рази перевищують ціни на аналогічну продукцію закуплену Підприємством із застосуванням тендерних торгів у іншого постачальника

У зв’язку з невжиттям Підприємством достатніх заходів щодо своєчасного стягнення дебіторської заборгованості призвело до втрат активів Підприємства на загальну суму 590,2 тис. гривень.

Крім того, проведення витрат на благодійну допомогу при збитковій діяльності понад визначений фінансовим планом розмір призвело до нанесення матеріальної шкоди Заводу на суму 48,0 тис. гривень.

За результатами проведеного аудиту, керівництву Підприємства надано ряд рекомендацій щодо підвищення ефективності управління коштами і майном та приведення його обліку і звітності у відповідність до вимог чинного законодавства.

Матеріали аудиту передано правоохоронним органам.

Прес-служба Управління Західного офісу в Хмельницькій області

Державними аудиторами в ДП “Хмельницький облавтодор” встановлено порушень законодавства на 2,0 млн грн

Фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області при проведенні планової ревізії в Дочірньому підприємстві “Хмельницький облавтодор” ПАТ “Державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України виявлено фінансових порушень на загальну суму 2,0 млн грн, в т. ч. втрат фінансових і матеріальних ресурсів – 1,2 млн гривень.

Так, встановлено факт списання дебіторської заборгованості на суму 298,5 тис. грн, по якій минув термін позовної давності та не проводилась претензійно-позовна робота.Лісопродукція, отримана від рубок дерев у смугах відведення автомобільних доріг, філіями підприємства реалізувалась по цінах, нижчих, ніж передбачено договорами, або взагалі безоплатно, що спричинило недоотримання доходів на суму 87,3 тис. гривень.Придбання технічної солі у 2013 році через посередника за ціною, що вдвічі перевищує ціну, за якою таку ж сіль реалізує виробник, призвело до переплати 404,4 тис. гривень.Підприємством також зайво сплачено податку за землі дорожнього господарства на суму 252,0 тис. грн, хоча згідно чинного законодавства земельний податок в даному випадку взагалі не сплачується.Однією із філій підприємства вартість послуг з вирубки дерев, які фактично не надавались, незаконно віднесено на витрати в сумі понад 38,0 тис. гривень.Також, аудиторами виявлено, що філіями підприємства до актів виконаних робіт з поточного ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг області включались витрати, які проводились в меншому розмірі, ніж зазначено у вказаних актах, що призвело до зайвого витрачання бюджетних коштів на суму 31,7 тис. гривень.Списання мінеральних добрив, за відсутності підтверджуючих документів завдало підприємству втрат на суму майже 22,0 тис. гривень.Ревізією також встановлено факти нарахування та виплати заробітної плати працівникам підприємства у завищеному розмірі на суму 17,6 тис. гривень.Крім того, неефективне управління підприємством зумовило непродуктивні витрати на суму майже 700,0 тис. грн, зокрема, 643,0 тис. грн зайво витрачено внаслідок проведення видатків на утримання об’єктів, які вже тривалий час не використовуються у виробничому процесі, та 21,4 тис. грн витрачено на роботи з нанесення дорожньої розмітки за несприятливих погодних умов.Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.

Прес-служба Управління Західного офісу в Хмельницькій області

Державні аудитори Хмельниччини під час ревізій органів соціального захисту населення області виявили втрат бюджетних коштів на 6,9 млн грн

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області в 2016 році під час ревізій 20 органів соціального захисту населення регіону виявили фінансових порушень більше як на 7,2 млн грн, в тому числі 6,9 млн грн – порушення, що призвели до втрат бюджетних коштів.

Зокрема, встановлено факти незаконного використання бюджетних коштів на суму 3,2 млн грн внаслідок зайвого перерахування управліннями соціального захисту населення коштів субсидій для відшкодування населенню витрат на оплату житлово-комунальних послуг (в розмірі більшому, ніж різниця між вартістю плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного платежу), неповернення газопостачальним підприємством суми невикористаної протягом опалювального сезону субсидії та безпідставного призначення субсидій громадянам.

Окрім того, зайво виплачено щомісячну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання на суму майже 2,6 млн грн, оскільки вони подали недостовірні дані про свій майновий стан, а також були відсутні за місцем проживання понад 60 днів.

Внаслідок зазначення громадянами в деклараціях недостовірної інформації про одержані доходи та майновий стан, їм зайво виплачено державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме та державної соціальної допомоги одиноким матерям на загальну суму 0,6 млн гривень.

Також, встановлено випадки зайвого відшкодування підприємствам і установам області компенсації середнього заробітку мобілізованих працівників на суму 255,7 тис. грн та безпідставного відшкодування перевізникам витрат за перевезення пільгових категорій громадян на суму 91,2 тис. гривень.

За результатами вжитих аудиторами в ході ревізій заходів забезпечено усунення вищезазначених порушень на загальну суму 2,7 млн гривень.

Матеріали 12 ревізій передано правоохоронним органам, якими за наслідками розгляду розпочато 3 кримінальних провадження та вручено одне письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Про результати ще 8 контрольних заходів проінформовано правоохоронні органи.

Прес-служба Управління Західного офісу в Хмельницькій області

Державними аудиторами в Управлінні соціального захисту населення Городоцької РДА встановлено порушень законодавства на суму понад 1,8 млн грн

Фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області при проведенні планової ревізії в Управлінні соціального захисту населення Городоцької районної державної адміністрації виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму понад 1,8 млн грн гривень.

Зокрема, встановлено, що газопостачальним підприємством не повернуто до Державного бюджету суми не використаної субсидії за опалювальний період 2015-2016 років по 149-ти абонентах на загальну суму 962,19 тис. гривень.Також, управління призначило субсидії чотирьом громадянам на суму 4,28 тис. грн для відшкодування витрат на оплату послуг з газопостачання в той час, коли ці громадяни такими послугами не користувались у зв’язку з відключенням їх від мережі газопостачанняЩе 34,66 тис. грн зайво виплачено субсидій громадянам, які подали недостовірні відомості про свої доходи

Крім того, внаслідок зазначення громадянами в деклараціях недостовірної інформації про одержані доходи та майновий стан Управлінням соціального захисту населення Городоцької РДА зайво призначено та виплачено державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме та державної соціальної допомоги одиноким матерям на загальну суму 567,2 тис гривень.

Через те, що внутрішньо переміщені особи виїжджали на попереднє місце проживання або були відсутні за місцем проживання понад 60 днів, їм незаконно виплачено щомісячної адресної допомоги суму 24,7 тис. гривень.

За результатами вжитих аудиторами в ході ревізії заходів забезпечено усунення вищезазначених порушень на загальну суму 740,9 тис. гривень.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

 Прес-служба Управління Західного офісу

в Хмельницькій області

 

Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області спільно з представниками правоохоронних органів проведено круглий стіл

19 грудня держаудитори Хмельниччини провели круглий стіл спільно з представниками  Управління захисту економіки у Хмельницькій області, ГУ Національної поліції в Хмельницькій області та прокуратури Хмельницької області, на якому розглядались питання ефективності взаємодії, наявні проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Так, в ході круглого столу звернено увагу присутніх на наявність ряду недоліків та на послаблення рівня результативності при спільній реалізації передбачених чинним законодавством повноважень, а також на важливості вдосконалення взаємодії між органами державного фінансового контролю і правоохоронними органами області.

Представники правоохоронних органів погодились із наявністю певних проблемних питань, які в переважній більшості є об’єктивними, та в необхідності налагодження більш дієвих механізмів співпраці по забезпеченню відшкодування завданих державі збитків в повному обсязі. Підкреслено важливість використання матеріалів контрольних заходів в якості повноцінного доказу в ході здійснення досудового розслідування.

За наслідками проведеного круглого столу запропоновано вжити низку заходів щодо налагодження ефективнішої взаємодії та співпраці між Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області та правоохоронними органами області.

Прес-служба Управління Західного офісу в Хмельницькій області

Система публічних закупівель потребує контролю

Якщо раніше контрольно-ревізійне управління та Держфінінспекція, спадкоємцем яких є Держаудитслужба, в основному перевіряли період фінансово-господарської діяльності об’єкта контролю, що минув, то завдання на сьогодні – це запобігання порушень та важливість подальшого розвитку попереджувального фінансового контролю, зокрема аналізу державних закупівель на етапі проведення самої процедури.

За результатами аналізу державних закупівель працівниками Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом 11 місяців 2016 року  попереджено порушень на суму  більш як 163 млн грн. Із них відмінено конкурсні торги  на суму понад 160 млн грн та розірвано  укладених договорів закупівлі на суму 3,2 млн гривень.

Фахівці Управління, з метою забезпечення контролю у сфері державних/публічних закупівель, систематично відслідковують та проводять аналіз відомостей, розміщених Замовниками та Учасниками в електронній системі торгів «PRОZORRO».

За результатами аналізу, проведеного в І декаді грудня, встановлено, що в оголошенні, яке оприлюднене Волочиською районною державною ветеринарною лікарнею на закупівлю автомобіля Рено Сандеро, вартістю 395 000 тис.грн. тендерна документація не відповідає вимогам законодавства – специфікація на автомобіль містить посилання на конкретну марку без зазначення виразу “еквівалент“.

Тому, з метою попередження порушень законодавства Управлінням було запропоновано Лікарні відмінити вищевказану процедуру закупівлі.

Використання нової системи закупівель суттєво спростило саму процедуру торгів, однак як Учасникам так і Замовникам не слід забувати про вимоги законодавства при проведенні закупівель.

З метою забезпечення прозорості у діяльності органів Держаудитслужби функціонують «телефони довіри»: Держаудслужби України – (044) 425-38-18; Західного офісу Держаудитслужби – (032) 255-41-88; Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382) 76-57-56. за якими можна повідомляти про відомі випадки зловживань і фінансових порушень.

За номерами (0322) 260-31-70 (м. Львів), (0382) 65-37-22 (м. Хмельницький) можна повідомити про вчинки працівників Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, які мають ознаки корупційних дій.

Прес-служба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Проблема не в Аудиторській службі

 Фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області відповідно до доручення Шепетівської місцевої прокуратури проведено аналіз законності використання бюджетних коштів у сфері здійснення публічних закупівель, а саме: дотримання виконавчим комітетом Шепетівської міської ради законодавства про публічні закупівлі, а також правомірності та цільового використання бюджетних коштів згідно укладених договорів.

За результатами аналізу встановлено, ряд порушень та недоліків допущених при проведенні закупівель виконавчим комітетом Шепетівської міської ради, в тому числі і не оприлюднення річного плану закупівель.

А тому, з метою попередження порушень законодавства у сфері публічних закупівель Управлінням було запропоновано виконавчому комітету:

 1. Затвердити додаток до річного плану та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня затвердження;
 2. Відмінити процедури закупівель:
 • Ялинкових електричних гірлянд очікуваною вартістю 64 000,0 грн;
 • Новорічної ялинки очікуваною вартістю 163 000,0 грн.
 1. Розірвати укладені договори:
 • З приватним підприємством «Фавор Плюс» на виконання робіт з капітального ремонт покрівлі житлового будинку по вул. Героїв Небесної Сотні, 84А в м. Шепетівка на суму 256 880,0 грн з ПДВ;
 • З комунальним підприємством «Шепетівське ремонтно -експлуатаційне підприємство» по закупівлі протиожеледної піщано-сольової суміші на суму 169 000,0 гривень.

Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області впевнено, що виконавчий комітет Шепетівської міської ради зуміє в правовому полі, не порушуючи законодавства, організувати Новорічне свято та в подальшому здійснювати закупівлі з дотриманням вимог чинного законодавства у сфері публічних закупівель.

Прес-служба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області

Працівниками Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області впродовж січня-листопада 2016 року проведено 67 контрольних заходів

За наслідками їх проведення забезпечено відшкодування втрат на суму 14,4 млн гривень.

До бюджетів усіх рівнів додатково надійшло коштів на суму 1,5 млн гривень.

Впродовж 11-ти місяців поточного року до установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 51 фінансову санкцію у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень/асигнувань розпорядникам бюджетних коштів.

За допущені фінансові порушення 111 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Із займаних посад звільнено 2-х порушників фінансового законодавства.

За результатами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 8 досудових розслідувань.

Економічний ефект від впровадження 45 пропозицій, наданих за результатами проведених державних фінансових аудитів становить 4,0 млн гривень.

Крім того, за результатами моніторингу державних закупівель відмінено торги в 29 випадках на суму 160,1 млн грн та в 3 випадках розірвано договори закупівлі на суму 3,2 млн гривень.

З метою забезпечення прозорості у діяльності органів Держаудитслужби та зворотного зв’язку з громадськістю функціонує «телефон довіри».

Ви маєте можливість повідомити про відомі Вам факти порушення законодавства при витрачанні бюджетних та інших державних коштів, використанні державного чи комунального майна, а також про неправомірні дії (бездіяльність) службових осіб Держаудитслужби.

Зі скаргами, запитаннями та пропозиціями просимо звертатися на «телефон довіри»:

 • Державна аудиторська служба України – (044) 425-38-18;
 • Західний офіс Держаудитслужби – (032) 255-41-88;
 • Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382) 76-57-56, 65-37-22.

Прес-служба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Чи справа в лісі?

При виході працівників Управлінням Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області на Шепетівського районного спеціалізованого лісокомунального підприємства для проведення передбаченого Планом контрольно-ревізійної роботи Державної аудиторської служби України на IV квартал 2016 року державного фінансового аудиту діяльності, директором підприємства Трофімчуком П.П. відмовлено у проведенні контрольного заходу, мотивуючи відсутністю у Держаудитслужби законних підстав для його проведення.

Для вжиття заходів реагування та сприяння у допущенні працівників до проведення контрольного заходу на лісокомунальному підприємстві, управлінням направлено звернення до засновника і органу управління даного підприємства – Шепетівської районної ради, головою якої Дзяворуком П.Ф. відмовлено у сприянні проведення державного фінансового аудиту з посиланням на те, що «посадові особи районної ради не можуть, відповідно до Статуту підприємства, втручатись у повноваження директора підприємства». В той же час, районна рада як засновник підприємства укладає з директором контракт та контролює його виконання.

Вищевказані дії керівника даного підприємства наводять на думку щодо не зовсім «чистих» справ у комунальних лісах Шепетівщини.

У всіх небайдужих виникає справедливе питання – чому керівник комунального підприємства та власник підприємства перешкоджають, а не сприяють у проведенні державного фінансового аудиту, який полягає у перевірці та аналізі діяльності, фактичного стану справ щодо законного і ефективного використання державних та комунальних коштів і майна, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю суб’єктів господарювання?

Про не допуск працівників Управління Західного офісу в Хмельницькій області до виконання своїх службових обов’язків проінформовано Головне Управління національної поліції в Хмельницькій області.

Прес-служба Управління Західного офісу

в Хмельницькій області

До відом громадян

Відповідно до статті 40 Конституції України та з метою забезпечення прозорості у діяльності органів Держаудитслужби та зворотного зв’язку з громадськістю функціонує «телефон довіри».

Ви маєте можливість повідомити про відомі Вам факти порушення законодавства при витрачанні бюджетних та інших державних коштів, використанні державного чи комунального майна, а також про неправомірні дії (бездіяльність) службових осіб Держаудитслужби.

Зі скаргами, запитаннями та пропозиціями просимо звертатися на «телефон довіри»:

 • Державна аудиторська служба України – (044) 425-38-18;
 • Західний офіс Держаудитслужби – (032) 255-41-88;
 • Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382) 76-57-56

Збій системи

Працівниками Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області під час проведення планової ревізії Управління соціального захисту населення Чемеровецької районної державної адміністрації Хмельницької області встановлено порушень фінансової дисципліни, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму понад 1,3 млн гривень.

Так, виявлено випадки перерахування протягом травня-липня 2016 року коштів субсидії за природній газ в розмірі більшому, ніж різниця між вартістю плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного платежу на загальну суму 1132,35 тис. гривень. Дане порушення допущено через технічний збій програми «Наш дім».

Крім того, встановлено факти призначення субсидії п’ятьом громадянам в сумі 22,85 тис. грн на відшкодування витрат на оплату комунальних послуг із газопостачання в той час, коли вказані громадяни такими послугами не користувалися по причині відключення їх від мережі газопостачання.

Також, ревізією виявлено порушення порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам внаслідок подання ними недостовірних даних про майновий стан на загальну суму 78,36 тис. грн та порушення під час призначення субсидій внаслідок подання недостовірних даних про доходи громадян на загальну суму 34,66 тис. грн, а також інші порушення, які призвели до втрат на суму 43,47 тис. гривень.

За результатами вжитих в ході ревізії заходів забезпечено усунення вищезазначених порушень на загальну суму 1194,93 тис. гривень.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

 

Прес-служба Управління Західного офісу в Хмельницькій області

 

Працівниками Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області впродовж січня-жовтня 2016 року проведено 61 контрольний захід.

За наслідками їх проведення забезпечено відшкодування втрат на суму 14,0 млн гривень.

До бюджетів усіх рівнів додатково надійшло коштів на суму 1,5 млн гривень.

Впродовж 10-ти місяців поточного року до установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 48 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень/асигнувань розпорядникам бюджетних коштів.

За допущені фінансові порушення 111 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Із займаних посад звільнено 2-х порушників фінансового законодавства.

За результатами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 7 досудових розслідувань.

Економічний ефект від впровадження 39 пропозицій, наданих за результатами проведених державних фінансових аудитів становить 4,0 млн гривень.

Крім того, за результатами моніторингу державних закупівель відмінено торги в 29 випадках на суму 160,1 млн грн та в 1 випадку розірвано договір закупівлі на суму 2,8 млн гривень.

З метою забезпечення прозорості у діяльності органів Держаудитслужби та зворотного зв’язку з громадськістю функціонує «телефон довіри».

Ви маєте можливість повідомити про відомі Вам факти порушення законодавства при витрачанні бюджетних та інших державних коштів, використанні державного чи комунального майна, а також про неправомірні дії (бездіяльність) службових осіб Держаудитслужби.

Зі скаргами, запитаннями та пропозиціями просимо звертатися на «телефон довіри»:

 • Державна аудиторська служба України – (044) 425-38-18;
 • Західний офіс Держаудитслужби – (032) 255-41-88;
 • Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області – (0382) 65-37-22.

 

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби

в Хмельницькій області

 

Держфінінспекція в Хмельницькій області впродовж січня-вересня 2016 року провела 54 контрольних заходи.

В результаті їх проведення виявлено втрати матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 56,5 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат, в тому числі з урахуванням виявлених порушень у попередніх звітних періодах, на суму 10,4 млн гривень.

До бюджетів усіх рівнів додатково надійшло коштів на суму 1,1 млн гривень.

Впродовж 9-ми місяців поточного року до установ та організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 40 фінансових санкцій у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень/асигнувань розпорядниками бюджетних коштів.

За допущені фінансові поромадськістю функціонує «телефон довіри».

Ви маєте можливість повідомити про відомі Вам факти порушення законодавства при витрачанні бюджетних та інших державних коштів, використанні державного чи комунального майна, а також про неправомірні дії (бездіяльність) службових осіб Держфінінспекції.

Просимо громадян звертатися з приводу зазначених питань на «телефон довіри»:

 • Державна аудиторська служба України (Державна фінансова інспекція) (044) 425-38-18;
 • Державна фінансова інспекція в Хмельницькій області (0382) 65-37-22.

 

Прес-служба Держфінінспекції в Хмельницькій області

Поля позначені (*) зірочкою обов'язкові для заповнення

Зверніть увага! Закон України Про звернення громадян.

×