Управління Західного офісу Держаудитслужби в області інформує

Аудитори Хмельниччини виявили порушень у чотирьох управліннях соціального захисту населення на суму понад 820 тис. грн

25.04.2018

        Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області провели ревізії в управліннях соціального захисту населення Хмельницької, Кам’янець-Подільської міських рад та Новоушицької і   Красилівської райдержадміністрацій.

Проведеними контрольними заходами, встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат на суму 821,0 тис. грн.

Так, аудиторами встановлено випадки зайвої оплати за фактично ненадані споживачам комунальні послуги на загальну суму понад 750 тис. грн, внаслідок неповернення до бюджету надавачами послуг (підприємствами газо – тепло – водо та електропостачання)   невикористаних сум субсидій за опалювальний період 2016- 2017 років.

Окрім цього, на суму понад 50 тис. грн зайво виплачено субсидій громадянам, які подали недостовірні відомості про свої доходи.Завдяки діям хмельницьких державних аудиторів забезпечено відшкодування виявлених порушень на суму  понад 800 тис. грн.

     Про результати ревізій поінформовано місцеві органи прокуратури Хмельницької області та Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області.

 Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Аудитори Хмельниччини протягом січня-березня забезпечили відшкодування втрат на суму 5,7 млн гривень

 За результатами проведення заходів державного фінансового контролю фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області впродовж трьох місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 5,6 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму  5,7 млн гривень (з врахуванням усунення втрат матеріальних та фінансових ресурсів виявлених у попередніх роках).

Завдяки проведеній аудиторами роботі, порушники фінансової  дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 1 млн гривень.

До установ та організацій, де виявлено порушення, у 6 випадках зупинено операції з бюджетними коштами.

За порушення законодавства 12 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 8 – до дисциплінарної та матеріальної.

 Також, за наслідками проведених контрольних заходів за порушення  законодавства з фінансових питань із займаних посад  звільнено три особи.

Матеріали 12 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 3 досудових розслідування.

 Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби

в Хмельницькій області

 

Аудитори Хмельниччини виявили порушень на 340 тис. грн  у відділі освіти, молоді та спорту Новоушицької селищної ради

Фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 340 тис. грн виявили державні аудитори Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницький області  під час ревізії фінансово-господарської діяльності  відділу освіти, молоді та спорту  Новоушицької селищної ради Хмельницької області. Ревізія охопила період з 01.01.2016 по 31.12.2017.

Аудитори встановили, що через завищення вартості будівельних робіт  підрядними організаціями, які виконували роботи з реконструкції та капітальних ремонтів шкіл та садочків зайво витрачено майже 120 тис. грн.

Крім того, ревізорами встановлено нецільове використання бюджетних коштів на суму понад 79 тис. грн.

Також аудитори виявили інші порушення фінансової дисципліни, зокрема порушення з нарахування та виплати заробітної плати та зайве нарахування єдиного соціального внеску.

За результатами ревізії до Відділу застосовано фінансові санкції:    зменшення бюджетних призначень.

За порушення бюджетного законодавства на посадових осіб відділу освіти, молоді та спорту селищної ради складено три протоколи про адміністративне правопорушення. Також направлено вимоги щодо усунення виявлених порушень та недопущення їх надалі.

Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Хмельницької області, Управління захисту економіки в Хмельницькій області.

Прес-служба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Викладачі Хмельницького національного університету поділись знаннями з аудиторами Хмельниччини

 23 березня  викладачі  Хмельницького національного університету вкотре завітали до Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області.

Кандидат економічних наук Наталія Пономаренко  ознайомила ревізорів з особливостями Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, охарактеризувала зміст основних принципів міжнародних стандартів фінансової звітності.

 Так, лектор зазначила, що з 1 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» щодо удосконалення деяких положень»,  зупинилась на нових поняттях, які вводяться  – підприємства, що становлять суспільний інтерес, таксономія фінансової звітності, тощо.

Більша частина лекції  була присвячена відмінностям між положеннями національного бухгалтерського обліку та міжнародними стандартами фінансової звітності. Серед учасників відбулась активна дискусія та обговорення цікавих та актуальних питань.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Аудитори Хмельниччини у січні-лютому забезпечили наповнення бюджетів майже на 0,7 млн гривень

 За результатами проведення заходів державного фінансового контролю фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області впродовж двох місяців поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 2,8 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму понад 3,0 млн гривень (з врахуванням усунення втрат матеріальних та фінансових ресурсів виявлених у попередніх роках).

Завдяки проведеній аудиторами роботі, порушники фінансової  дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів 656,3 тис. гривень.

Також, за наслідками проведених контрольних заходів за порушення  законодавства з фінансових питань із займаних посад  звільнено дві особи.

Матеріали 9 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 2 досудових розслідування.

 Прес-служба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області

 

Відшкодування втрат, наповнення  місцевого бюджету результати роботи аудиторів Хмельниччини у січні

За результатами контрольних заходів, проведених у січні 2018 року, фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області виявили втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 2 млн гривень.

Завдяки вжитим заходам хмельницькими державними аудиторами забезпечено відшкодування втрат на суму 2,6 млн грн. (до цієї суми увійшло й відшкодування втрат, виявлених під час проведення контрольних заходів у попередні роки). Зокрема, до місцевого бюджету повернуто майже 600 тис. гривень.

Матеріали п’яти ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато два досудові розслідування.

 Нагадаємо, що впродовж минулого року ревізори виявили втрат  матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму більш як 43 млн грн  та забезпечили відшкодування втрат на  на суму 25,3 млн гривень.

 

 Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби

в Хмельницькій області

 

Держаудитслужба в системі електронних закупівель контроль та моніторинг

      Після вступу в дію Закону України «Про публічні закупівлі», починаючи з серпня 2016 року на теренах нашої області закупівлі товарів та послуг за державні кошти проводяться за новим законом, який визначає порядок, механізм проведення самих закупівель за допомогою електронної системи торгів ProZorro.

      Дані про використання державних коштів доступні до перегляду всім, кожен учасник може бачити як проходить процедура закупівель від  моменту оприлюднення оголошення до заключення договору з переможцем торгів.

      Одним з найважливіших моментів нового закону для аудиторів є не стільки каральна функція, а можливість працювати на упередження, виявляти помилки та порушенння ще під час проведення процедури торгів.

     До тепер аудитори не мали інструментів, щоб запобігати порушенням на всіх етапах закупівель. Вони могли реагувати на порушення лише після торгів, коли договори вже підписані і гроші переказані. Рекомендації аудиторів щодо розірвання договорів не були обов’язковими для виконання і часто ігнорувались порушниками. Така безкарність значно знижувала ефективність системи публічних закупівель, відлякувала чесний бізнес і породжувала корупційні схеми та махінації.

       Незважаючи на прогалини в законодавчій базі в Управлінні Західного офісу Держаудитслужби  в Хмельницькій області тривала наполеглива робота в даному напрямку.

       Протягом 2017 року аудитори провели аналіз 194 процедур закупівель товарів, робіт та послуг (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів), загальною вартістю  понад 1 млрд гривень.

      За результатами аналізу документів процедур закупівель у сфері публічних закупівель аудитори попередили порушення на загальну суму  понад 532 млн гривень.

    Так, внаслідок виявлених порушень при здійсненні процедур публічних закупівель відмінено конкурсні торги в 92 випадках на  суму 500,5 млн грн та розірвано 44 вже укладені договори  на суму 32,4 млн гривень.

       Серед найтиповіших порушень замовників під час проведення процедур закупівель можна назвати:

  порушення порядку визначення предмета закупівлі;

  порушення порядку оприлюднення інформації;

  безпідставне застосування переговорної процедури закупівлі та     безпідставне застосування допорогової закупівлі;

 оформлення тендерної документації з порушенням вимог законодавства;

  невідповідність пропозицій учасників кваліфікаційним критеріям та технічним, якісним і кількісним характеристикам предмета закупівлі.

        Новий рік аудитори зустріли з впевненістю у майбутніх змінах Верховна Рада 21 грудня 2017 року  ухвалила Закон України  № 2265-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель», який законодавчо врегульовує роботу Держаудитслужби за одним із найбільш запитуваних у суспільстві видів державного фінансового контролю – контролю за публічними закупівлями та дозволяє здійснювати моніторинг закупівель.

       Система автоматично шукатиме підозрілі процедури  закупівель, які так само автоматично потраплятимуть в чергу на перевірку Держаудитслужби.

     Причиною для моніторингу чи перевірки закупівлі може стати також звернення третіх осіб, таких як громадські активісти, журналісти або представники органів влади та місцевого самоврядування. Окрім цього, інспектори Держаудитслужби зможуть за власною ініціативою перевірити будь-яку процедуру закупівлі, яка за попередньою оцінкою проведена або завершена з порушеннями законодавства.

       Важливою особливістю є те що на відміну від скарг до Антимонопольного комітету рішення аудиторів про початок перевірки не зупинятимуть перебіг закупівлі. Якщо під час моніторингу зазначатимуться порушення, то замовник буде зобов’язаний усунути їх протягом трьох робочих днів та завантажити в систему відповідне повідомлення про усунення або аргументовану незгоду з результатами моніторингу.

        Якщо замовник не усуне порушення та не аргументує своїх дій, ДАСУ зможе прийняти рішення про проведення комплексної перевірки закупівлі відповідно до Закону “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” та накласти відповідні штрафи або передати справу до суду.

        Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  повідомляє  про функціонування  „телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна за номерами               (0-382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області, (0-322) 255-41-88 – Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів), (044) 425-38-18 – Державна аудиторська служба України (м. Київ).

    Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 658122, (0322) 60-31-70.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Відшкодування втрат, наповнення державного та місцевого бюджету результати роботи аудиторів Хмельничччини протягом 2017 року

      За результатами проведення контрольних заходів фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області впродовж 2017 року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму більш як 43 млн грн.

       Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму 25,3 млн грн.

       Завдяки проведеній аудиторами роботі, порушники фінансової дисципліни повернули до державного та місцевого бюджету майже 7 млн гривень.

       Матеріали 30 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 13 досудових розслідувань та вручено 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

         За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 48 осіб, до матеріальної відповідальності – 85 осіб.

       Окрім цього, за порушення бюджетного законодавства у 31 випадку до установ і організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, відповідно до вимог Бюджетного кодексу, застосовано фінансові санкції.

         Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо 5 виявлених фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,1 млн грн.

       Також, за результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 65 пропозицій і рекомендацій, надані державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект (додану вартість) на суму понад 9,1 млн грн.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Спілкування з студентами Хмельницького у форматі круглого столу

13 грудня у Хмельницькому національному університеті відбувся круглий стіл на тему «Державний фінансовий контроль: виклики сучасності». Перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи, професор Михайло Войнаренко привітав учасників з початком роботи круглого столу та представив начальника Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Анатолія Марценюка.

Анатолій Марценюк ознайомив присутніх із структурою Державної аудиторської служби України та її територіальних органів, правовим регламентуванням діяльності органів Держаудитслужби України. У своїй доповіді начальник Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області розповів про систему державного фінансового контролю в Україні та які завдання ставляться перед аудиторами.

       Окремо зазначив про те, що на сьогодні доволі важливим є питання переорієнтації та становлення цілісної системи державного фінансового контролю в Україні, без вирішення якого неможливо підвищити ефективність виробництва, конкурентоспроможність базових галузей національної економіки, розв’язати проблеми життєдіяльності держави.

       «Без нових спеціалістів, нам буде складно рухатись вперед. Вірю, що ваше покоління стане достойними фахівцями які надалі будуть сприяти розвитку державного фінансового контролю в Україні!» – наголосив начальник Управління.

Серед учасників круглого столу відбулась активна дискусія та обговорення цікавих і актуальних питань.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Відшкодування втрат, наповнення державного та місцевого бюджету результати роботи аудиторів Хмельничччини за 11 місяців 2017 року

За результатами проведення контрольних заходів фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом січня – листопада 2017 року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 42,9 млн грн.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму 25,2 млн грн.

Завдяки проведеній аудиторами роботі, порушники фінансової дисципліни повернули до державного та місцевого бюджету майже 7 млн гривень.

Матеріали 26 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 13 досудових розслідувань та вручено 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 40 осіб, до матеріальної відповідальності – 85 осіб.

Окрім цього, за порушення бюджетного законодавства у 21 випадку до установ і організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, відповідно до вимог Бюджетного кодексу, застосовано фінансові санкції.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо 5 виявлених фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,1 млн грн.

Також, за результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 58 пропозиції і рекомендації, надані державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект (додану вартість) на суму понад 8,7 млн грн.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  повідомляє  про функціонування  телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна за номерами (0-382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області, (0-322) 255-41-88 – Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів), (044) 425-38-18 – Державна аудиторська служба України (м. Київ).

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 653722 , (0322) 60-31-70.

Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

Відшкодування втрат на понад 21 млн грн забезпечили аудитори Хмельниччини за 10 місяців 2017 року


За результатами проведення контрольних заходів фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом січня – жовтня 2017 року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 39,2 млн гривень.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат, в тому числі з  урахуванням виявлених порушень у попередніх звітних періодах, на суму 21,3  млн грн, зокрема до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 4,8 млн гривень.

Матеріали 25 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 12 досудових розслідувань та вручено 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності  притягнуто 40 осіб, до матеріальної відповідальності  – 85 осіб.

У 21 випадку до установ і організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо 4 виявлених фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 8,9 млн гривень.

Крім того, за результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 58 пропозиції і рекомендації, надані державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект (додану вартість) на суму майже 8,7 млн грн.

Прес-служба Управління Західного офісу

Держаудитслужби в Хмельницькій області

ОГОЛОШЕННЯ

27.11.2017

Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області повідомляє, що з 4 по 8 грудня 2017 року з 10-00 до 16-00 год. в приміщенні управління буде надаватись безоплатна правова допомога малозабезпеченим верствам населення з питань реалізації і захисту прав людини в межах компетенції Державної аудиторської служби. Бажаючим прохання звертатись за адресою: м. Хмельницький, пров. Маяковського, 19/1; тел. (0382) 76-52-72.

Прес-служба

Управління Західного офісу Держаудитслужби

в Хмельницькій області

Аудитори Хмельниччини попередили порушень у сфері закупівель на 509 млн грн

03.11.2017

На сьогодні Держаудитслужба була і є одним з основних контролюючих органів в екосистемі закупівель. Незважаючи на це, необхідність існування державного фінансового контролю за проведенням закупівель не зменшилась, а навпаки зросла.

Держаудитслужба реалізує покладені на неї завдання у сфері контролю за закупівлями в межах своїх повноважень, у тому числі без виходу на об’єкт контролю шляхом аналізу інформації, розміщеної в електронній системі закупівель або отримання від замовника відповідної інформації. Таким чином  фахівці Держаудитслужбинамагаються в межах правового поля допомагати замовникам виявляти порушення та вчасно їх усувати.

Так, за 10 місяців фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби  в Хмельницькій області протягом січня- жовтня провели аналіз 151 процедури закупівель товарів, робіт та послуг (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів), загальною вартістю 717,6  млн гривень.

За результатами аналізу документів процедур закупівель у сфері публічних закупівель аудитори попередили порушення на загальну суму понад 509 млн гривень.

   Внаслідок виявлених порушень при здійсненні процедур публічних закупівель відмінено конкурсні торги в 78 випадках на суму понад 488 млн грн та розірвано 28 вже укладених договорів на суму 20,8 млн гривень.

Відшкодування втрат на понад 20 млн грн забезпечили аудитори Хмельниччини за 9 місяців 2017 року

06.10.2017

     За результатами проведення контрольних заходів фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом січня – вересня 2017 року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 39,1 млн грн.

       Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат, в тому числі з урахуванням виявлених порушень у попередніх звітних періодах, на суму 20,2 млн грн., зокрема до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 3,9 млн грн.

       Матеріали 23 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 12 досудових розслідувань та вручено 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

         За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 38 осіб, до матеріальної відповідальності – 85 осіб.

         У 21 випадку до установ і організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

         Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо 4 виявлених фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 8,9 млн грн.

       Крім того, за результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 52 пропозиції і рекомендації, надані державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект (додану вартість) на суму майже 8,4 млн грн.

Аудит державного підприємства Новатор“ – аналіз діяльності та пропозиції до змін

02.10.2017

Працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області провели в плановому порядку державний фінансовий аудит діяльності одного з підприємств Державного концерну «Укроборонпром» – ДП “Новатор“, яке має стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Загалом під час проведення аудиту виявлено недоотримання коштів та майна, упущених вигод на загальну суму понад 7,1 млн грн., непродуктивних витрат на суму 1,4 млн грн.

Так, внаслідок укладання та підписання ДП «Новатор» договорів комісії з ДК «Укрспецекспорт» та її дочірнім підприємством «Укрінмаш» на невигідних умовах, Підприємством втрачено можливість отримання доходу на суму 6,3 млн грн.

При збитковій діяльності державного підприємства у 2016 році допущено реалізацію комерційним структурам продукції (лічильники холодної води, ЛЕД світильники) нижче собівартості на загальну суму 0,5 млн грн та сплачено майже 0,1 млн грн. штрафних санкцій, пені, судового збору, нарахованого контролюючими органами за порушення законодавства.

При наявній дебіторській заборгованості впродовж 2016 року та поточного періоду 2017 року, Підприємство змушено було залучити кредитні кошти на суму 221,3млн грн., за користування якими сплатило понад 11,7 млн гривень.

За результатами проведеного аудиту керівництву ДП “Новатор“ надано 9 рекомендацій щодо підвищення ефективності управління коштами і майном та приведення його обліку і звітності у відповідність до вимог чинного законодавства, а також повідомлено орган управління Підприємства.

Про результати проведеного аудиту проінформовано правоохоронні органи.

 

Аудитори Хмельниччини провели зустріч з студентами Хмельницького національного університету

26.09.2017

22 вересня в Управлінні Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області відбулась зустріч зі студентами факультету Економіки і управління Хмельницького національного університету.

“Проведення такого заходу має важливе значення для студентів нашого університету. Приємно, що аудитори відгукнулись на наше звернення.“ – сказав у вступному слові проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Михайло Войнаренко.

В свою чергу начальник Управління Анатолій Марценюк, як випускник Хмельницького національного університету, наголосив на високому рівні науково-професійної підготовки Вишу та на своєму прикладі показав студентам можливості, які відкриває відповідальне ставлення до навчання.

   Заступник начальника Управління Сергій Москалець познайомив студентів з структурою та основними завданнями органів державного фінансового контролю та наголосив на зміні пріоритетних напрямів роботи Держаудитслужби.

Інформація, що була доведена до студентів, викликала неабияку зацікавленість учасників заходу. Зустріч пройшла у форматі дискусії, де кожен студент мав можливість задати питання та обговорити важливі аспекти роботи органів державного фінансового контролю.

Керівництво Управління сподівається, що такі зустрічі стануть традиційними і проводитимуться щорічно

 За 8 місяців 2017 року аудитори Хмельниччини забезпечили відшкодування втрат на 20 млн грн

11.09.2017

За результатами проведення ревізій та аудитів фахівцями Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області протягом січня – серпня 2017 року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 38,7 млн. грн.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат, в тому числі з  урахуванням виявлених порушень у попередніх звітних періодах, на суму 19,9  млн. грн., зокрема до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 3,7 млн грн.

Так, за результатами державних фінансових аудитів об’єкти контролю врахували 48 пропозицій і рекомендацій, наданих державними аудиторами, завдяки чому отримано економічний ефект (додану вартість) на суму майже 7 млн грн.

Матеріали 22 ревізій передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їхнього розгляду розпочато 11 досудових розслідувань та вручено 5 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності  притягнуто 34 особи, до матеріальної відповідальності  – 85 осіб.

У 21 випадку до установ і організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень розпорядникам бюджетних коштів.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України від початку року надіслано відомості щодо 4 виявлених фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 8,9 млн грн.

Крім того, Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області  повідомляє  про функціонування  телефону довіри”,  на який громадяни можуть повідомляти про відомі їм випадки зловживань і фінансових порушень при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна за номерами (0-382) 76-57-56 – Управління Західного офісу Держаудитслужби у Хмельницькій області, (0-322) 255-41-88 – Західний офіс Держаудитслужби (м. Львів), (044) 425-38-18 – Державна аудиторська служба України (м. Київ).

Про вчинки працівників Управління, які мають ознаки корупційних дій  ви можете повідомляти за номерами (0-382) 653722 , (0322) 60-31-70.

 Прес-служба Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області

28.08.2017

Що приховують від ревізорів на Шепетівському районному спеціалізованому лісокомунальному підприємстві?

При виході працівників Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області на Шепетівське районне спеціалізоване лісокомунальне підприємство для проведення ревізії, директором підприємства Трофімчуком П.П. аудиторів не допущено до проведення контрольного заходу.

Здійснення ревізії передбачено Планом проведення заходів державного фінансового контролю Західного офісу Держаудитслужби.

Аудиторами складено Акт про неможливість проведення ревізії. Про не допуск працівників Управління Західного офісу в Хмельницькій області до виконання своїх службових обов’язків проінформовано Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області.

Звертає на себе увагу пасивність з даного питання засновника і органу управління даного підприємства – Шепетівської районної ради, яка укладає з директором контракт та контролює його виконання.

Варто зазначити, що в листопаді 2016 року лісокомунальне підприємство не допустило аудиторів до проведення державного фінансового аудиту діяльності.

Вищевказані дії керівника даного підприємства наводять на думку щодо стану справ у комунальних лісах Шепетівщини.

Виникає справедливе питання – чому керівник комунального підприємства та посадові особи Шепетівської районної ради перешкоджають, а не сприяють у проведенні заходу державного фінансового контролю, який полягає у перевірці та аналізі діяльності, фактичного стану справ щодо законного і ефективного використання державних та комунальних коштів і майна, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, фактичної перевірки наявності матеріальних цінностей?

Прес-служба Управління Західного офісу в Хмельницькій області