Дев’ятнадцята сесія обласної ради завершила свою роботу

14 червня голова обласної ради Михайло Загородний провів пленарне засідання дев’ятнадцятої чергової сесії облради. У засіданні взяли участь 70 депутатів. Депутати розглянули 70 питань та прийняли 59 рішень з різних сфер життєдіяльності області.

Михайло Загородний оголосив заяву депутата Андрія Гордійчука про вихід з депутатської фракції Аграрної партії України. Наразі, окрім 8 фракцій, налічується троє позафракційних депутатів.

Рішенням ради знято з контролю п’ять запити, одночасно під час пленарного засідання обласними обранцями підтримано 9 депутатських запитів. Зокрема, це п’ять запитів Миколи Дячука, два – Віталія Олуйка (один із запитів підписано 15-ма обласними обранцями від депутатської фракції «За конкретні справи»), а також запити Івана Гладуняка та Олександра Драгана. Наразі усього на контролі обласної ради 46 депутатських запитів.

Дев’ять прийнятих рішень стосувались кадрових призначень керівників закладів обласної комунальної власності.  Так, депутати призначили шість директорів будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів. Зокрема, посаду директора Базалійського будинку-інтернату обійняла Алла Коломійчук, Вереміївського – Світлана Побережна, Лісоводського – Олена Маринчук, Новокостянинівського – Володимир Смутко, Самчиківського – Анатолій Бродський, Смотрицького – Борис Сумин. Рішенням ради директором Зяньковецького психоневрологічного інтернату призначена Поліна Вешньовська, Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді – Наталія Колесник, директором комунального закладу «Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти» – Олег Федорчук.

Проект рішення про припинення шляхом ліквідації Соколівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Хмельницької обласної ради спочатку не знайшов необхідної підтримки у сесійній залі. Однак, після повернення до розгляду даного питання та додаткових аргументованих роз’яснень, депутати більшістю голосів підтримали зазначений проект як рішення ради.

Питання про перейменування закладів освіти – об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області викликало у залі тривале обговорення і було схвалено з урахуванням деяких змін та доповнень.

Рішенням ради депутати внесли зміни до рішення облради від 28 травня 2015 року №1-32/2015 «Про проект перспективного плану формування територій громад Хмельницької області».

Окрім того, обранці погодили надання приватному акціонерному товариству «МАЙДАН-ВИЛЬСЬКИЙ КОМБІНАТ ВОГНЕТРИВІВ» спеціального дозволу на користування надрами та надання державному підприємству «Летичівське лісове господарство» у користування мисливських угідь, погодили ліміти на спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних користувань у Хмельницькій області на 2014-2018 роки.

Рішенням ради надали згоду на безоплатну передачу автомобілів швидкої медичної допомоги з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області в особі Хмельницької обласної ради, погодили проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Городок Городоцького району Хмельницької області.

Особливий інтерес та дискусійне обговорення викликали проекти рішень про стан будівництва, ремонту, утримання та фінансування доріг загального користування державного значення на території Хмельницької області, про стан автомобільних доріг загального користування місцевого значення, стан їх ремонту та фінансування у 2018 році та про хід виконання у 2017 році програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Хмельницькій області на 2015-2018 роки.

Директор ДП «Хмельницький облавтодор» Петро Гнидюк,  начальник Служби автомобільних доріг в області Сергій Матус та начальник управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Олексій Дьома поінформували депутатів з даних питань та відповіли на численні запитання депутатів. Однак,  обранці не підтримали запропоновані проекти рішень.

Не проголосували депутати і за клопотання перед Верховної Радою України про присудження щорічної Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування.

Окрім іншого, сесією затверджено дві регіональних програми.

Низка схвалених питань сесії стосувалися врегулювання питання обласної комунальної власності.

Обласною радою також прийнято п’ять звернень до центральних органів влади.

У пленарному засіданні дев’ятнадцятої сесії взяли участь народні депутати України Сергій Мельник та Андрій Шинькович, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, голови районних рад, міські (міст обласного значення) голови, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники територіальних управлінь центральних органів влади.

Відеотрансляція пленарного засідання

            

попередня статтяДепутати прийняли п’ять звернень до центральних органів влади
наступна статтяУ дитячому закладі «Джерельце» відкрито черговий оздоровчий сезон