Двадцять п?ята сесія обласної ради завершила свою роботу

21 березня голова обласної ради Михайло Загородний провів пленарне засідання чергової двадцять п?ятої сесії облради. У засіданні взяли участь 66 депутатів, які розглянули 61 питання та прийняли 56 рішень з різних сфер життєдіяльності краю.

Михайло Загородний оголосив заяву керівника депутатської фракції Аграрної партії Сергія Іващука про включення до складу фракції депутата Олександра Співака.

На початку роботи сесії депутати заслухали звіт голови обласної ради Михайла Загородного та взяли його до відома.

Рішенням ради знято з контролю 12 запитів, продовжено термін розгляду 27 депутатських запитів. Одночасно під час пленарного засідання обласними обранцями підтримано 14 депутатських запитів депутатів.

Зокрема – три запити Олександра Савчука, по два запити Івана Кирилюка та Юрія Завальнюка,  а також запити Володимира Федорчука, Миколи Янчука, Віктора Бурлика, Миколи Дячука, Наталії Кухарук, Бориса Яцкова, а також Інни Ящук і Тетяни Василик.

Наразі усього на контролі обласної ради перебуває 41 депутатський запит.

Рішенням ради депутати призначили Юрія Кузя директором Виноградівського психоневрологічного інтернату, Галину Желізник – на посаду директора Довжоцького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, а  Юрія Стецюка –директором Кушнирівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

Обласні обранці затвердили нову цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Хмельницькій області на 2019-2023 роки та схвалили рішення про розробку Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2021 – 2027 роки.

Рішенням ради було внесено зміни до Програми соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2019 рік та до семи регіональних програм – фінансової підтримки об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2018-2022 роки, розвитку культури і духовності на період до 2020 року, розвитку освіти Хмельницької області на 2016 – 2020 роки, сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018 – 2020 роки, програми «Територіальна оборона на 2017 – 2020 роки», відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2018 – 2022 роки, охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2016-2020 роки, поводження з відходами у Хмельницькій області на 2018-2022 роки.

Окрім того, внесено зміни до Положення про проведення обласного конкурсу науково-дослідних робіт, Положення про  обласний фонд охорони навколишнього природного середовища і заслухано інформації про хід виконання у 2019 році чотирьох програм – розвитку краєзнавства у Хмельницькій області на період до 2020 року, надання соціальних послуг центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді соціальними закладами на 2018 – 2022 роки, водного господарства Хмельницької області на період до 2021 року, відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2018-2022 роки.

Рішенням ради безоплатно передано із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області в комунальну власність територіальної громади міста Хмельницького дві квартири для забезпечення житлом сім?ї поранених хмельничан – учасників  АТО та Операції Об’єднаних Сил.

Низка схвалених питань стосувалися врегулювання питання обласної комунальної власності, погодження надання гірничих відводів або дозволів на користування надрами.

Не підтримали депутати проекти рішення про погодження публічному акціонерному товариству «Подільський цемент» розширення меж Гуменецької ділянки вапняків Гуменецького родовища та про погодження надання приватному акціонерному товариству «МАЙДАН-ВИЛЬСЬКИЙ КОМБІНАТ ВОГНЕТРИВІВ» спеціального дозволу на користування надрами.

Розглядаючи проект рішення «Про присвоєння Хмельницькому університету управління та права імені Леоніда Юзькова», депутати кілька разів поверталися до розгляду питання. З чергової спроби обласні обранці присвоїли комунальному закладу обласної ради ім’я земляка, першого Голови Конституційного суду України Леоніда Юзькова.

Обласною радою прийнято звернення до Верховної Ради України щодо пришвидшення розгляду та прийняття проекту Закону про внесення зміни до статті 26 Закону України «Про виконавче провадження» щодо звільнення органів місцевого самоврядування від сплати авансового внеску для проведення виконавчих дій (реєстр. № 6447).

Не підтримали депутати звернення до Президента України та Верховної Ради України про оголошення 2019 року Роком Народного Руху України. Не знайшли підтримки більшості депутатів і два інші звернення – до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Ради національної безпеки і оборони України щодо захисту інституції сім`ї в Україні та до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо важливості державної політики підтримки сімей.

У пленарному засіданні двадцять п?ятої сесії взяли участь голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, голови районних рад, міські (міст обласного значення) голови, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники територіальних управлінь центральних органів влади.

Відеотрансляція пленарного засідання

попередня статтяДепутати облради заслухали звіт Михайла Загородного про діяльність у 2018 році
наступна статтяЗ метою популяризації Цілей сталого розвитку