Дві ОТГ Хмельниччини – серед переможців Всеукраїнського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування»

18 грудня 2018 року у Києві за участі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулася Підсумкова конференція Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2018 році Під час заходу учасники заходу обговорили досягнення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Під час конференції пройшла церемонія нагородження переможців Конкурсу.

Як наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування», який проводиться Мінрегіоном п’ятий рік поспіль з Радою Європи, має стати трендом для кожної громади. Саме завдяки таким проектам, формується лідерство і українці відчувають якісні зміни на місцях.

«Я вітаю наших 34 фіналістів Конкурсу, яким вдалось продемонструвати і втілити в життя кращі проекти. Переконаний, за ними майбутнє, перемога за такими громадами і такими лідерами, які сьогодні ефективно очолюють громади, а завтра прийдуть в органи державної влади. І досвід реалізації реформи на місцях буде успішно працювати на рівні держави», – підкреслив Геннадій Зубко.

Цьогоріч від Хмельниччини було відзначено Дунаєвецьку міську та Летичівську селищну об’єднані територіальні громади.

Друге місце за темою «Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку» виборов проект Дунаєвецької міської ради об’єднаної територіальної

громади Хмельницької області «Разом розвиваємо громаду». Диплом ІІ-го ступеня отримала міський голова Веліна Заяць.

Дипломом «Спеціальна відзнака» нагороджено Летичівську селищну раду об’єднаної територіальної громади за проект «Впровадження Бюджету участі Летичівської об’єднаної територіальної громади» за темою «Практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах».

До речі, Дунаєвецька міська ОТГ, у 2017 році двічі виборола призові місця одразу у двох номінаціях конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування».

Претенденти Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2018 році на відзнаки Мінрегіону та Ради Європи – 34 органи місцевого самоврядування, з них: обласні ради – 3, районні ради – 5, міські ради – 12, сільські ради – 1, селищні ради – 2, сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад – 11. У 2018 році серед 34 фіналістів, 20 уже були призерами конкурсу в 2014-2018 роках. Це очільники громад, які щороку визначають для себе завдання бути кращими, піднімають планку вимог, долають рубіж і знову продукують амбітні та грандіозні проекти, реалізують їх, змінюючи життя в громадах на краще.

Віце-прем’єр-міністр окремо зупинився на критеріях, за якими відбувається оцінювання конкурсантів. Це, інноваційність, креативність, або найкращі приклади щодо прозорості, залучення жінок і розвиток інфраструктури. «Тому громада повинна бути успішною і демонструвати ефективні рішення і кращі практики в усіх сферах. І Рада Європи допомагатиме це робити. Більше того, вона буде супроводжувати громади і допомагати, надаючи найкращий досвід європейських країн», – зазначив Зубко.

Теми конкурсу 2018 року: «Практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях і ресурсах»; «Формування безпечного життєвого середовища»; «Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку».

За п’ять років участь у Конкурсі взяли 668 органів місцевого самоврядування усіх рівнів. Найбільша кількість заявок надійшла від Дніпропетровської області – 110, а відсоток успішних практик від кількості поданих заявок найвищий у Івано-Франківській (42,9%) та Сумській (34,6%) областях.

Нагадаємо, Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» започаткований Мінрегіоном навесні 2014 року за методологією Ради Європи. Конкурс не містить фінансової складової, він надає можливість органам місцевого самоврядування оцінити свою діяльність, стан розвитку своєї громади у порівнянні з іншими, набути нові знання, обмінятися досвідом та здобути публічне визнання свого успіху. Його мета — відбір, відзначення та поширення кращих практик соціально-економічного розвитку територій.

Переможці конкурсу:

Тема: «Практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах»

Дипломи І ступеня:

  1. Львівська обласна рада «Обласний Конкурс проектів місцевого розвитку: спільно з громадою від ідеї до реалізації».
  2. Решетилівська районна рада Полтавської області «Міжмуніципальне співробітництво – запорука формування інформаційного суспільства. Забезпечення високошвидкісним Інтернетом громад Решетилівського району».
  3. Дрогобицька міська рада Львівської області «Розумна громада»/«Smart Community»;
  4. Івано-Франківська міська рада «Розумний туризм (Smart Tourism)»;
  5. Немішаївська селищна рада Бородянського району Київської області «Системний облік мереж зовнішнього освітлення та картування»;
  6. Драбівецька сільська рада Золотоніського району Черкаської області «Створення соціально-активного культурного простору в селі»;
  7. Солонянська селищна ОТГ Дніпропетровської області «Інклюзивний освітній простір Солонянської об’єднаної територіальної громади»;

Дипломи ІІ ступеня:

  1. Сумська міська рада «Упровадження STEM-освіти у закладах загальної середньої освіти м. Суми»;
  2. Тростянецька міська рада ОТГ Сумської області «Сучасна районна лікарня».

Диплом ІІІ ступеня:

  1. Криворізька міська рада Дніпропетровської області «Віза мобільна» для криворіжців»;
  2. Харківська міська рада «БТІ 2.0: Перезавантаження».

Дипломи «Спеціальна відзнака»:

  1. Дніпропетровська обласна рада «Дистанційний курс навчання лікарів загальної практики – сімейних лікарів»;
  2. Полтавська обласна рада Полтавської області «Бюджет участі Полтавської області».
  3. Добропільська районна рада Донецької області «Впровадження в Добропільському районі конкурсів міні-проектів і міні-грантів».
  4. Летичівська селищна рада ОТГ Хмельницької області «Впровадження Бюджету участі Летичівської об’єднаної територіальної громади».

Тема: «Формування безпечного життєвого середовища»

Дипломи І ступеня:

  1. Вінницька міська рада «Ситуаційний центр Вінницької міської ради»;
  2. Доброславська селищна рада Лиманського району Одеської області «Доброслав – територія безпечного життєвого середовища».
  3. Тростянецька міська рада ОТГ Сумської області «Центр громадської безпеки – запорука безпечної громади»;

Дипломи ІІ ступеня:

  1. Маріупольська міська рада Донецької області «Безпечне місто»;
  2. Баштанська міська рада ОТГ Миколаївської області «Забезпечення правопорядку, громадської безпеки, вимог правил благоустрою населених пунктів Баштанської ОТГ»;
  3. Пирятинська міська рада ОТГ Полтавської області «Система збору та вивезення твердих побутових відходів на території Пирятинської міської ОТГ та п’яти сільських рад-партнерів – основа для формування безпечного життєвого середовища в громадах».

Дипломи ІІІ ступеня:

  1. Івано-Франківська міська рада «Влаштування розумної та безпечної дорожньої інфраструктури в місті Івано-Франківську».
  2. Веселівська селищна рада ОТГ Запорізької області «Співпраця по створенню підрозділів добровільної пожежної охорони на території Веселівської ОТГ»;
  3. Мереф’янська міська рада ОТГ Харківської області «Єдина система відеоспостереження – головний вартовий безпеки у Мереф’янській ОТГ».

Диплом «Спеціальна відзнака»:

  1. Гадяцька районна рада Полтавської області «Безпечний район Гадяцького району».

 

Тема: «Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку»

Дипломи І ступеня:

  1. Бахмутська міська рада Донецької області «Надання спеціалізованої психологічної та психотерапевтичної допомоги і підтримки найбільш постраждалим дітям, які мешкають у населених пунктах поблизу лінії розмежування в Донецькій та Луганській областях»;
  2. Новопсковська селищна рада ОТГ Луганської області «Створення умов для включення різних соціальних груп до розбудови громади».

Дипломи ІІ ступеня:

  1. Івано-Франківська міська рада Івано-Франківської області «Молодь і влада»;
  2. Дунаєвецька міська рада ОТГ Хмельницької області «Разом розвиваємо громаду»;
  3. Омельницька сільська рада ОТГ Полтавської області «Створення інклюзивно-ресурсного центру «Надія».

Дипломи ІІІ ступеня:

  1. Чугуївська міська рада Харківської області «Розвиток мережі соціальних послуг для людей похилого віку та людей з інвалідністю міста Чугуєва».
  2. Мереф’янська міська рада ОТГ Харківської області «Жіноча рада Мереф’янської об’єднаної громади як інститут ефективної розбудови громадянського суспільства».

Дипломи «Спеціальна відзнака»:

  1. Покровська районна рада Донецької області «Сімейний оздоровчий табір для людей з інвалідністю»;
  2. Хорольська районна рада Полтавської області «Про сучасні підходи до освітнього процесу учнів з особливими освітніми потребами у Хорольському районі Полтавської області».

 

Довідково:

За 5 років участь у Конкурсі взяли 668 органів місцевого самоврядування усіх рівнів. Дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів да дипломами «Спеціальна відзнака» нагороджено 142 органи місцевого самоврядування, зокрема у 2018 – 34.

Найвищий відсоток успішних практик в Івано-Франківській (42,9%) та Сумській (34,6%) областях.

За цей же період переможцями стали 34 органи місцевого самоврядування, які очолюють жінки (24%).

Інтерактивна мапа «Конкурсу кращі практики місцевого самоврядування»

Відеотрансляція підсумкової конференції Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2018 році

 

 

 

попередня статтяПитання чергової сесії проаналізували члени президії обласної ради
наступна статтяМаємо зробити вирішальний крок, — Зубко про нові амбітні завдання децентралізації