Фокус-група завершила розробку проекту Плану з реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2018-2020 роки

11 жовтня перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук та перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко взяли участь у підсумковому засіданні фокус-групи з розробки проекту Плану заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2018-2020 роки. Модератором на зазначеному заході був Василь Кашевський – радник з питань планування регіонального розвитку програми U-LEAD з Європою.

У своєму вітальному слові Неоніла Андрійчук наголосила, що Стратегія – це так званий дороговказ, план дій, системне бачення подальшого розвитку краю, тому досить важливо чітко визначити основні етапи її реалізації.

«План заходів з реалізації Стратегії регіонального розвитку області – це не просто документ на папері. Це колективна праця робочої групи у складі 120 активних людей із різних секторів суспільства, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, наукових установ та громадських організацій, – зауважила перший заступник голови обласної ради. – І основним результатом реалізації Стратегії має стати не лише безпосереднє розв’язання соціальних проблем, а й підвищення економічного потенціалу територій, збільшення продуктивності їх економіки, прибутковості місцевого бізнесу та зростання рівня доходів населення».

Під час заходу членами робочої групи з актуалізації Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2018-2020 роки було обговорено та доопрацьовано з урахуванням усіх зауважень проект Плану заходів з її реалізації на 2018-2020 роки.

При підготовці Плану реалізації Стратегії робочою групою використано кращий європейський та український досвід, враховувався вихідний соціально-економічний стан Хмельницької області на 2017 рік, ідентифіковано критично важливі для перспективного розвитку галузі економіки, перспективні сегменти для місцевого бізнесу, значний туристичний потенціал регіону тощо.

Загалом, відповідно до цілей Стратегії та з огляду на існуючі та передбачувані можливості розвитку та виклики, підготовку Плану заходів розпочато ще у кінці минулого року. Вже цьогоріч у травні було проведено круглий стіл на тему «Актуалізація Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки».

Створені у складі робочої групи фокус-групи забезпечили попередній розгляд поданих проектних пропозицій щодо їх відповідності визначеним стратегічним цілям.

Уже у серпні 2017 року проект Плану заходів було обговорено на засіданні громадської ради при облдержадміністрації.

Наразі даний проект доопрацьовано з врахуванням наданих пропозицій і сьогодні остаточно обговорено на підсумковому засіданні фокус-групи.

План реалізації Стратегії розроблений так, щоб забезпечити узгодження із стратегічними цілями Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року, Цілей сталого розвитку та іншими можливими аспектами розвитку.