Газета «Подільські вісті» святкує столітній ювілей

З нагоди визначної річниці знаного на Хмельниччині обласного часопису у приміщенні обласної філармонії відбулися урочистості, на який завітали голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України Олег Наливайко, представники обласної та міської влади, керівники районних рад, сільських, селищних, міських об’єднаних територіальних громад, представники установ і організацій краю, вищих навчальних закладів області, дописувачі та читачі газети.

З поважним ювілеєм – 100-річчям виходу у далекому 1918 році першого номера видання від імені керівництва та депутатів обласної ради, від себе особисто привітала колектив редакції газети перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук.

Вітаючи журналістів, авторів, письменників, публіцистів, верстальників, коректорів, літературних працівників, ветеранів та численний актив дописувачів газети усіх часів Неоніла Вячеславівна сказала: «Закономірно, що паралельно із суспільно-політичними змінами в країні «Подільські вісті» теж перероджувалися. Протягом сторіччя на зміну одним приходили інші – назви, обличчя, заголовки. Від тотальної централізації ми трансформувалися до основної вимоги сьогодення – децентралізації. Найважливіший закон для становлення вільної від владних структур преси прийнято нещодавно. Більшість депутатів обласної ради натхненно підтримали трудовий колектив у прагненні самостійного розвитку. Тож на новообраному шляху бажаю подільськовістянам успішно подолати усі виклики часу й гідно продовжувати свій поступальний рух у напрямку відродження вільної преси на Хмельниччині та в Україні».

Пройшовши складний історичний шлях, обласне видання «Подільські вісті» має неабияку популярність та актуальність серед читацької аудиторії краю, часопис давно є надійним другом, порадником та справжнім захисником.

Разом з тим, «Подільські вісті» стали також творчою майстернею непересічних особистостей і талантів. Тут сформовано свої традиції, напрацьовано творчу спадщину, що заклала основу журналістики і літератури краю. У числі ветеранів редакції – видатні журналісти та письменники, публіцисти, громадські і політичні діячі, соціальна позиція котрих вивірена часом. Саме ті, хто є взірцем служіння своєму покликанню і вищій істині, хто передав молодшому поколінню не лише спеціалізовані знання, а й найкращі людські чесноти.

До свого столітнього ювілею видання «Подільські вісті» діяло під різними назвами – «Известия Каменец-Подольского Совета рабочих и солдатских депутатов», «Большевик», «Червона правда», «Червоний кордон», «Зоря Поділля» та «Радянське Поділля», а з 1992 року – «Подільські вісті». Редакторами газети у різні роки були Іван Кулик, Сава Божко, Григорій Лапчинський, Яків Присюда, Іван Бурченко, Юхим Боровський, Василь Соколяненко, Сергій Хмиз, Броніслав Грищук, Йосип Ядуха та Микола Шокало.

Неоніла Андрійчук  побажала працівникам часопису на чолі з виконуючим обов’язки редактора Петром Лічманом продовжувати оживлювати подих історії ще багато років, й надалі бути високодумними носіями інформації на шляху служіння своєму читачеві, суспільству та Україні.

З нагоди славного ювілею друкованого видання посадовець вручила окремим журналістам та працівникам редакції Грамоти обласної ради та цінні подарунки. Для потреб редакції Неоніла Андрійчук подарувала багатофункціональний офісний принтер.