Громади Хмельниччини та Угорщини обміняються досвідом та кращими практиками місцевого самоврядування

У межах пілотного проекту «Рівний-рівному», що проводиться в рамках робочої групи «Комітет регіонів ЄС-Україна» з підтримки децентралізації, протягом цього року відбуватимуться заходи з розбудови партнерства між п’ятьма місцевими та регіональними органами влади – 2 обласними радами та 3 об’єднаними територіальними громадами – і п’ятьма регіонами та муніципалітетами Євросоюзу.

Відповідно до підписаного у лютому цього року Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в рамках ініціативи «Рівний – рівному» Робочої групи Комітету регіонів ЄС — Україна з питань децентралізації за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» Хмельниччина обрана учасником даної програми.

Передбачається, що у кінці травня цього року делегація області на чолі з головою обласної ради Михайлом Загородним здійснить навчальний візит до повіту Саболч-Сатмар-Берег, що в Угорщині.

З метою обговорення програми робочого візиту сьогодні, 15 травня, відбулася робоча зустріч учасників делегації – голів об’єднаних територіальних громад, представників структурних підрозділів облдержадміністрації, регіональних установ центральних органів влади та представників бізнесу з національним експертом з питань стратегічного планування Програми «U-LEAD з Європою» Олександром Волошинським.

Як зазначив Михайло Загородний, досвід і можливості, які отримали об’єднані територіальні громади в ході децентралізації, дозволяють їм налагоджувати рівноправні відносини з міжнародними колегами.

 «Представники місцевого самоврядування Хмельниччини, яка є однією з лідерів реформи децентралізації в Україні, на рівні громад мають вже достатньо досвіду, яким можуть ділитися з європейськими колегами. Разом з тим, посадовці потребують нових знань, які дозволяють ще більш ефективніше вирішувати місцеві питання у сучасних умовах. Переконаний, що європейські колеги своїми практиками та напрацюваннями доповнять ці знання, а це, в свою чергу, дасть основу до створення новітніх проектів з метою розвитку  територій», – зазначив Михайло Васильович.

Очільник області акцентував увагу на обміні досвідом реалізації проектів розвитку територій саме туристичної галузі, оскільки використовуючи можливості Хмельниччини, є перспектива поєднати нові форми організації туризму в Угорщині.

Під час зустрічі учасники делегації ознайомилися із запропонованим Програмою «U-LEAD з Європою» планом заходів навчального візиту, розподілили обов’язки серед членів делегації щодо підготовки звітів за результатами навчального візиту відповідно до професійної діяльності учасників та напрямку програми,  а також запропонованим планом впровадження найкращих практик в Україні.

Окрім того, учасниками делегації було висловлено ряд пропозицій щодо актуальних тем, з особливостями яких вони бажають ознайомитися  під час свого навчального візиту в Угорщину. Зокрема, їх цікавить отримання інформації про співпрацю держави та приватного туризму, ознайомлення з місцевими законодавчими актами щодо співфінансування проектів туристичної галузі   тощо.

За результатами навчальної поїздки передбачається розробка регіональної програми розвитку туристичної галузі Хмельниччини з врахуванням напрацьованих пропозицій та нових ідей.

Довідка

Ініціатива «Рівний-рівному» розроблена в рамках Робочої групи «Комітет Регіонів-Україна». Вона спрямована на розвиток партнерських відносин між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України, а також забезпечення обміну досвідом, що сприяє місцевому та регіональному розвитку.

Комітет Регіонів ЄС запропонував своїм членам та їх адміністраціям (місцевим та регіональним органам влади ЄС) висловити свою готовність співпрацювати з українськими колегами. Тому було обрано п’ять рівнозначних партнерів, що представляють два регіони України та два регіони ЄС, а також три муніципалітети – об’єднані територіальні громади – з України та три муніципалітети з країн-членів ЄС.