Ініціатива «Рівний-рівному»: результати співпраці українського та європейського самоврядування

Обмін досвідом у підвищенні інституційної спроможності органів місцевого самоврядування, вивчення нових механізмів економічного зростання та залучення кращих практик з Європи. Такі головні результати ініціативи «Рівний-рівному», що підтримується Комітетом регіонів ЄС.

Про це поділилися під час презентації Сергій Чернов, Президент УАРОР, голова Харківської обласної ради та Михайло Загородний, член Правління УАРОР, голова Хмельницької обласної ради, як представники учасників проекту під час шостого засідання робочої групи Комітету регіонів ЄС-Україна у Брюсселі.

Як ними було зазначено, ініціатива є майданчиком для вільного спілкування органів місцевого самоврядування різних країн. У ході роботи можна дізнатися багато нового, що буде корисним для поширення в громадах та областях. Зокрема, було отримано багато інформації про механізми економічного зростання, залучення різнорідних партнерів до процесу місцевого та регіонального розвитку та інше.

Крім того, перед Європейськими партнерами свою підтримку ініціативі «Рівний-рівному» висловив В’ячеслав Негода, Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Він зазначив, що ця справа й надалі має розвиватися, але вже на постійній основі та з більш практичною метою.

«Ми повинні зосередити увагу на практичних проектах. Навчальні візити та стажування закордоном важливі, але набагато більше користі може принести формування потужної ноу-хау бази, де одні громади ставлять перед собою завдання, а інші готові допомогти у їх реалізації. Саме так ми зможемо побудувати сильне та успішне демократичне суспільство», — сказав В’ячеслав Негода.

Нагадаємо, ініціатива «Рівний-рівному» розроблена в рамках Робочої групи «Комітет Регіонів-Україна». Вона спрямована на розвиток партнерських відносин між місцевими та регіональними органами влади ЄС та України, а також забезпечення обміну досвідом, що сприяє місцевому та регіональному розвитку.

Учасниками ініціативи є місто Раквере (Естонія) та Веселівська ОТГ (Запорізька область), м. Зарасай (Литва) та Чемеровецька ОТГ (Хмельниччина), Великопольський регіон (Польща) та Харківська область, м. Барлебен (Німеччина) та Широківська ОТГ (Запорізька область), регіон Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) та Хмельницька область.

За матеріалами УАРОР

та http://rdpa.regionet.org.ua

попередня статтяВ обласній раді розпочали звітувати комунальні заклади освіти
наступна статтяГероїко-патріотичний фестиваль-конкурс «Червона калина» відбувся у Хмельницькому