Марина Порошенко побувала з робочим візитом на Хмельниччині

Сьогодні дружина Президента України Марина Порошенко побувала з робочою поїздкою в Хмельницькій області.

Розпочався візит Першої леді з відвідин Ізяславщини. Супроводжували Марину Анатоліївну голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий та керівники району.

Марина Порошенко ознайомилася з  діяльністю Ізяславського навчально-реабілітаційного центру, управління яким здійснює обласна рада. До слова, Хмельниччина однією із перших в Україні приєдналася до всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». За час роботи проекту в регіоні кількість інклюзивних навчальних закладів збільшилася на 40% – до 187 шкіл, де навчається понад півтисячі  учнів з особливими освітніми потребами, що на чверть більше, ніж раніше.

Марина Анатоліївна відвідала навчальний корпус закладу, ознайомилася з особливостями діяльності Центру. Як зазначив керівник закладу Юрій Хеленюк, на сьогодні у Центрі навчаються, виховуються і проходять реабілітацію 129 вихованців з ДЦП та наслідками поліомієліту. У Центрі діткам допомагають не лише покращити стан здоров’я, а й набути необхідних для успішної соціальної адаптації знань, умінь та навиків.

Дружина Президента оглянула виставку творчих робіт вихованців закладу, адже окрім навчання та лікування, у Центрі велику увагу приділяють також розвитку творчих здібностей дітей. Для них в закладі працюють гуртки, заняття в яких коригують знання учнів з навчальних предметів, розвивають творчі здібності, увагу пам’ять, мислення, покращують фізичні можливості. Колектив закладу по праву пишається тим, що багато його випускників закінчили вищі навчальні заклади, стали музикантами, керівниками підприємств, спортсменами.  Серед них такі відомі в області особистості, як учасник АТО Андрій Панчоха та волонтер Тетяна Юзепчук, яка за свою діяльність отримала грамоту Президента України Петра Порошенка.

Також Марина Порошенко відвідала спеціалізовані кабінети навчального корпусу, ознайомилася, як відбуваються окремі навчальні заняття, зокрема, з логоритміки, логіко-математичного, сенсорного розвитку, а на завершення візиту поспілкувалася з вихованцями і колективом навчально-реабілітаційного центру.

Наступною зупинкою у робочій поїздці дружини Президента став Ізяславський центр первинної медико-санітарної  допомоги. Він обладнаний відповідно до усіх сучасних вимог та надає медичні послуги майже 44 тисячам мешканців району, 27 з яких живуть у сільській місцевості,

Окрім того, Ізяславський ЦПМСД активно долучився до реалізації медичної реформи, що розпочалася на первинні ланці. Так, вже з червня 2018 року заклад працює у статусі комунального некомерційного підприємства та уклав договір з Національною службою здоров’я України, а 66% населення, що тут обслуговуються, уже визначилися із своїми сімейними лікарями та підписали з ними декларації.

У ході візиту Марина Порошенко оглянула приміщення амбулаторії, кабінети лікарів, ознайомилася з матеріально-технічною базою закладу, а також зустрілася з медичними працівниками району.

Дружина Президента ознайомилася з роботою інклюзивно-ресурсного центру, публічною медіатекою Ганнопільської сільської обєднаної територіальної громади.

За словами сільського голови Ганнопільської об’єднаної територіальної громади Маргарити Медведюк, мета діяльності центру – забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. Директор ІРЦ Олена Корнійчук розповіла про діяльність Центру та подякувала сільській владі за всебічну підтримку і допомогу у втіленні в життя цієї можливості. Інклюзивно-ресурсний центр Ганнопільської сільської ради надаватиме допомогу не лише дітям своєї громади, а й дітям Берездівської, Крупецької, Улашанівської громад та дітям Славутського району. Заняття у Інклюзивно-ресурсному центрі є безкоштовне. Загальна кількість дітей віком від 2 до 18 років, які обслуговуються інклюзивно-ресурсним центром – 5091, в тому числі: Ганнопільська ОТГ – 1127, Берездівська ОТГ – 1391, Крупецька ОТГ – 360, Славутський район – 2213.
У ІРЦ працюватимуть логопед, практичний психолог, вчитель-реабілітолог та вчитель-дефектолог, які проводитимуть корекційно-розвиткові заняття з дітьми, складатимуть та за потреби коригуватимуть для них індивідуальні програми розвитку.

Також фахівці центру надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, які включають в себе консультації батьків та педагогів, а також заняття з корекції порушень мовлення, порушень зору та слуху, корекції порушень інтелектуального розвитку, емоційно-вольової сфери, пізнавальних процесів та корекції порушень опорно-рухового апарату.

Фахівці ІРЦ беруть участь у командах психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП, надають методичну та просвітницьку допомогу педагогам, проводять семінари та майстер-класи для батьків дітей з особливими освітніми потребами та заняття толерантності для батьків діток.

Станом на 1 січня 2019 року в області діє 166 закладів з інклюзивним навчанням та вихованням. В інклюзивних класах навчається 532 дітей з особливими освітніми потребами та виховується 166 дітей в інклюзивних групах.

 
У Славутському обласному спеціалізованому ліцеї-інтернаті  поглибленої підготовки учнів в галузі науки – комунальному закладі обласної ради, Марина Порошенко ознайомилася із сучасними формами навчання та виховання обдарованої учнівської молоді та взяла участь у засіданні педагогічної ради.

Сьогодні в області функціонує 680 закладів загальної середньої освіти,з них 5 приватних, денавчається понад 134 тисяч учнів. На даний час створено 20 опорних шкіл із 23 філіями.

попередня статтяРобоча група погодила перелік об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації
наступна статтяЗапрошуємо до участі у Регіональному Форумі «Хмельниччина в контексті реалізації Цілей Сталого Розвитку ООН»