Медичні працівники відзначають професійне свято

У третю неділю червня відзначається День медичного працівника.

На Хмельниччині функціонує 38 лікарняних закладів, з яких 49 лікарень і диспансерів, 32 самостійних амбулаторних поліклінічних заклади, а також 239 лікарських амбулаторій, з яких 154 – сільські.

З нагоди свята, аби привітати представників медичної галузі, а в їх особі багатотисячну когорту медичних працівників краю, в обласній філармонії відбулися урочистості. У зібранні взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, народні депутати України Сергій Мельник та Андрій Шинькович, секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак, представники медичних закладів районів та міст краю.

Михайло Загородний висловив усім медичним працівникам області  глибоку вдячність за відданість професії, за щоденну важку працю, за повернуте своїм пацієнтам здоров’я та життя.

Як наголосив очільник обласної ради, особливої значимості професія медичного працівника набула в останні роки, з початком військових дій на сході нашої держави. За роки російської агресії більше сотні медпрацівників області виконували свій професійний обов’язок на сході нашої країни.

«Аби повернути до повноцінного життя героїв неоголошеної війни та соціалізувати їх до повноцінного життя у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни було створено реабілітаційне відділення для учасників АТО та ветеранів війни. На капітальний ремонт приміщень першого поверху лікувального корпусу госпіталю з обласного бюджету було виділено один мільйон 156 тисяч гривень. Також для придбання медичного обладнання для цього відділення було надано один мільйон 422 тисяч гривень», – сказав Михайло Загородний.

Обласна рада, за словами Михайла Васильовича, сприяє і сприятиме модернізації та технічному оновленню закладів охорони здоров’я нашого краю. Зокрема, капітальні та поточні ремонти проводились в усіх закладах, на що у минулому році використано близько 64 мільйона гривень.

Серед територій найбільші обсяги коштів на ремонти освоєні у м. Хмельницький (понад 14 млн. грн), у тому числі для міської лікарні – близько 7 млн. грн, міської дитячої лікарні – 3 мільйона. Понад 4 млн. грн використали у спеціалізованій медико-санітарній частині м.Нетішин, понад 3 мільйона – заклади Дунаєвецького та Деражнянського районів, понад 2 мільйона – Красилівського і Новоушицького районів та міста Кам’янець-Подільський.

Михайло Загородний зазначив, що питання медичного обслуговування населення є одним із пріоритетних й знаходиться в центрі уваги обласної ради.

«Також у лікувальних закладах здійснено й оновлення медичного обладнання. Так, закупівлі проводили 17 центрів ПМСД, зокрема, придбано 4 автомобілі у Городоцький, Ізяславський, Новоушицький, Теофіпольський центри. Для 14 ЦРЛ було закуплено обладнання на загальну суму біля 12 млн. гривень. Це, зокрема, 5 апаратів ультразвукової діагностики, рентгенсистеми, апарати штучної вентиляції легень, ендоскопічне обладнання, цифровий флюорограф, лабораторне обладнання, обладнання для малоінвазивної хірургії, перинатального центру. Для обласних закладів придбано медичної апаратури на суму понад 38 млн. грн, у тому числі для обласної лікарні – на 14 млн. грн, обласної дитячої лікарні – на 8,3 млн. грн, обласного госпіталю ветеранів війни – 2,3 млн. гривень», – наголосив посадовець.

Очільник облради наголосив, що саме завдяки наполегливості, витримці та ентузіазму медичних працівників галузь, хоча й невеликими кроками, але рухається вперед на шляху реформування, результатом цих змін за кілька років повинні  стати доступність та якість медичного обслуговування.

«Органи влади і надалі будуть надавати фінансову допомогу вашій галузі, створювати умови для належної роботи медичних закладів нашої області. І це закономірно, адже ваші інтереси лише в обласній раді захищають 12 ваших колег – керівник Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яків Цуглевич, Лілія Брухнова, Валентина Гладій, Микола Гнатюк, Микола Дралюк, Микола Жвалюк, Олександр Завроцький, Наталія Кухарук, Едуард Латинський, Юрій Семенюк, Борис Ткач, Аркадій Флаксемберг, Віктор Чубар та Микола Янчук. Ще більшу когорту обранців-медиків нараховують районні, міські, селищні та сільські ради. Це говорить про високу довіру до медичних працівників, до яких громада делегує повноваження відстоювати свої інтереси у місцевому самоврядуванні», – зазначив голова обласної ради.

На завершення виступу Михайло Загородний висловив подяку лікарям, медсестрам, молодшому медичному персоналу, ветеранам охорони здоров’я за благородну працю задля здоров’я людини та розвитку вітчизняної медицини та побажав витримки і наснаги в нелегкій, але святій справі – охороні здоров’я людей.

Виконуючи приємну місію, Михайло Загородний вручив Грамоти і Подяки обласної ради медичним працівникам різних закладів охорони здоров’я краю. Відзнак вони удостоєні за багаторічну сумлінну працю в галузі охорони здоров’я, високий професіоналізм, чуйність та милосердя, вагомий особистий внесок у надання медичної допомоги населенню Хмельниччини та з нагоди професійного свята Дня медичного працівника.