Микола Мачківський – лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Олександра Олеся

Днями у приміщенні обласного літературного музею відбулася літературна зустріч, на якій нашому земляку, українському письменнику, члену Національної спілки письменників України,  Національної спілки журналістів України Миколі Антоновичу Мачківському вручено диплом Всеукраїнської літературної премії імені Олександра Олеся.

Премія заснована у 2002 році Сумським земляцтвом в місті Києві, аби увіковічнити пам’ять неповторного поета високого громадянського звучання, проникливого лірика, драматурга, дитячого письменника, публіциста та великого патріота України Олександра Олеся, уродженця Сумщини, та з метою підтримки кращих зразків лірики в сучасній українській літературі. Присуджується щорічно за україномовні поетичні книжки лірики, що вийшли не раніше як за три роки до її присудження.

За ці роки переможцями премії вже стали не лише уродженці Сумщини, а й інших регіонів України. Це – Володимир Мордань, Юрій Назаренко, Людмила Овдієнко, Олександр Вертіль, Олекса Ющенко, Антонія Цвіт, Михайло Пасічник, Микола Гриценко, Анатолій Матвійчук, Наталка Поклад, Лілія Золотоноша, Іван Головченко, Борис Олійник та інші талановиті й колоритні автори.

Директор обласного літературного музею Василь Горбатюк зазначив, ім’я Олександра Олеся добре відоме в Україні і за її межами, воно близьке кожному українцю, бо він патріот, прекрасний лірик, його ім’я пов’язане з видатними діячами української революції, українського націоналістичного руху. Разом з тим, Олександр Олесь пов’язаний з нашим краєм.  Під час визвольних змагань 1917-1921 року Олександр Олесь перебував у Кам’янці-Подільському, який в той час був столицею української народної республіки.

Премію Миколі Мачківському, диплом і почесний знак премії вручив заступник голови ГО «Сумське земляцтва у Києві» поет, секретар Національної спілки письменників України, лауреат багатьох премій, відомий поет в Україні та за її межами Михайло Шевченко і виконавчий директор ГО «Сумське земляцтв у Києві», член Національної спілки журналістів Ірина Родченко.

Михайло Шевченко зауважив, що отримати цю премію є великим досягненням, адже Микола Мачківський все життя жив українською національною культурою, інтересами свого краю і українського народу, в його поезії завжди звучала висока синівська патріотична любов до України.

З врученням Всеукраїнської премії імені Олександра Олеся від імені голови обласної ради Михайла Загородного Миколу Мачківського привітала заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко. Тетяна Іванівна зазначила, що Микола Антонович є цілою віхою в літературному житті Хмельниччини та достойний високої відзнаки свого таланту, що знайшов відклик у серцях читачів, душі яких торкнулося мистецтво слова.

Лауреата Всеукраїнської літературної премії імені Олександра Олеся також вітали його друзі, письменники, поети, представники облдержадміністрації, управління культури, національностей та релігій ОДА, громадської організації «Земляцтво «Хмельниччина».