Михайло Загородний: «Довіра виборців та фінансовий ресурс має поєднуватись з серйозною відповідальністю»

Сьогодні, 1 лютого, голова обласної ради Михайло Загородний провів семінар-нараду з головами об’єднаних територіальних громад Хмельницької області з питань ефективного використання бюджетних коштів та особливостей проведення реформування галузей освіти та охорони здоров’я у 2017 році.

Разом із сільськими, селищними та міськими головами ОТГ у нараді взяли участь і керівники фінансових служб даних громад.

«Основна мета сьогоднішнього зібрання – розповісти, пояснити, а деколи і вимагати від вас бути господарем на своїй території, – звернувся у своєму вступному слові до керівників громад Михайло Загородний. – Сьогодні основний фінансовий ресурс розташований не в області, а безпосередньо на місцях. І саме ви маєте ним раціонально розпоряджатись. Вас обрала громада і тепер не обласна чи центральна влада, а перш за все ви відповідальні за порядок на території громади. Ми не маємо права забувати, що несемо високу відповідальність перед мешканцями області за забезпечення стабільності та нормальної життєдіяльності територіальних громад міст, сіл та селищ».

Михайло Васильович побажав очільникам об’єднаних територіальних громад зберігати підтримку громад, яку мають сьогодні, і надалі.

Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич провів аналіз виконання бюджетів ОТГ за 2016 рік та наголосив на резервах та джерелах з наповнення бюджетів, які використовуються не в повній мірі. Сергій Адамович звернув увагу на факти невикористання бюджетних коштів. Зокрема, у деяких ОТГ залишок невикористаного фінансового ресурсу складав більше 10 мільйона гривень. Наголосив посадовець і на потребу ефективного використання нерухомості, особливо в сфері земельних ресурсів.

Про використання коштів субвенції на розвиток інфраструктури у 2016 році та фінансування проектів за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у поточному році присутнім доповіла заступник начальника управління регіонального розвитку та будівництва облдержадміністрації Світлана Пасічник.

Про особливості та заходи впровадження реформ у галузі охорони здоров’я у 2017 році керівників громад інформував директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Яків Цуглевич. У своєму виступі він наголосив на необхідності сприяти закріпленню медичних працівників у сільській місцевості шляхом прийняття відповідних програм, надання медпрацівникам соціальних гарантій. Адже сьогодні Хмельниччина потребує 780 кваліфікованих лікарів.

Рівень надання освітніх послуг в ОТГ та завдання в сфері впровадження реформ в галузі освіти були темою виступу директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олега Фасолі.

Коментуючи проблематику освітньої галузі в нашій області та в об’єднаних територіальних громадах зокрема, голова обласної ради Михайло Загородний зауважив: «Головним має бути не утримання освітніх закладів як будівель чи місць роботи вчителів, а забезпечення якісного рівня освітніх послуг для школярів».

Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти та проведення тендерних процедур у 2017 році учасників наради-семінару поінформував директор ЮКК “Партнери” Сергій Ткачук.

Питання співпраці Хмельницького університету управління та права з органами місцевого самоврядування та територіальними громадами області, а також організаційно-методологічні засади підвищення професійної компетентності посадових осіб ОТГ були темою виступів ректора ХУУП Олега Омельчука та директора Хмельницького Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державного влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій Миколи Баюка.

На особливостях здійснення перевірок з питань охорони праці посадовими особами органів місцевого самоврядування загострив увагу присутніх начальник управління Держпраці у Хмельницькій області Олексій Глушаков.

Про особливості застосування законодавства з питань цивільного захисту населення в ОТГ йшла мова у виступі заступника начальника управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Юрія Корєва.

Член Українського геральдичного товариства Валерій Напиткін ознайомив керівників територіальних громад з основними правилами та вимогами до розробки та прийняття символіки сіл, селищ та міст області.

На завершення наради головам громад було оголошено про необхідність надання матеріальної допомоги мешканцям Авдіївки у зв’язку з погіршенням ситуації на сході країни та відкриття пункту збору необхідних речей для мирних мешканців.

Підбиваючи підсумки наради, голова обласної ради Михайло Загородний наголосив: «Я хотів би аби подальші дії обласної ради та сільських, селищних, міських рад ОТГ, усіх структур виконавчої влади були ефективними та скоординованими. Мені важливо було почути і ваші конкретні пропозиції щодо подальшої співпраці. Я хочу загострити вашу увагу не лише на важливості прийняття нами послідовних та виважених рішень у всіх сферах життєдіяльності області, особливо в сфері ефективного використання бюджетних коштів, а на нашій спільній відповідальності за кожну справу задля розбудови області, поліпшення добробуту її мешканців».

попередня статтяКерівники районів та міст звітують про свою діяльність
наступна статтяЗВЕРНЕННЯ голови обласної ради Михайла Загородного у зв’язку з погіршенням ситуації на сході України