Михайло Загородний: «Основне завдання – створення належних умов для отримання якісної освіти»

7 березня на базі Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів у галузі науки відбувся обласний семінар.

У роботі семінару взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, директор Департаменту освіти і науки ОДА Олег Фасоля, керівники депутатських фракцій і груп, голови постійних комісій облради, ректори вищих навчальних закладів та директори обласних ліцеїв-інтернатів.

Основна мета відвідин ліцею-інтернату – ознайомлення з позитивними напрацюваннями та ресурсозабезпеченням сучасного навчального закладу з метою формування інноваційної та обдарованої молоді.

Втім, визначальною подією цього дня стало відкриття нового корпусу гуртожитку на 120 місць, який дасть можливість поліпшити умови проживання ліцеїстів, збільшити їх кількість та розвивати заклад й надалі.

Кошти на створення гідних умов у ліцеї були передбачені з державного і обласного бюджетів. Загалом, протягом 2015-2016 років на реконструкцію з добудовою існуючої будівлі під гуртожиток, на реконструкцію учбового корпусу, на придбання предметних кабінетів було виділено понад 11 мільйонів гривень з обласної казни та понад 14 мільйонів – з державної.

Під час круглого столу «Сучасний стан та перспективи підтримки обдарованих учнів Хмельницької області у спеціалізованих ліцеях-інтернатах поглибленої підготовки учнів в галузі науки» його учасники позитивно висловлювалися за подальшу системну роботу в напрямку створення гідних умов для отримання якісної освіти.

Як наголосив під час свого виступу Михайло Загородний, базовою передумовою розвитку економіки нашої держави є примноження людського потенціалу, яке досягається шляхом модернізації системи освіти з метою наближення її якості до європейських стандартів та потреб суспільства.

Варто зазначити, що проведення обласного семінару на базі Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів у галузі науки було не випадковим, оскільки він є одним з кращих закладів освіти, управління яким здійснює обласна рада. У ліцеї навчаються 323 учні з 10-ти районів і 5-ти міст краю, в основному це діти з сільської місцевості. Аналіз успішності ліцеїстів є якісним, конкурентоспроможним і відповідає державним стандартам.

«Основне наше завдання – створення належних умов та можливостей для отримання якісної освіти, особливо для обдарованих дітей з малокомплектних сільських загальноосвітніх шкіл, де недостатня навчальна база. А такі обласні заклади сучасного типу як Славутський та Хмельницький ліцеї-інтернати мають потужні навчальні бази та викладацькі склади, є одними з перших у рейтингу загальноосвітніх закладів області за результатами ЗНО, що у сукупності дає змогу отримати якісні знання», – зазначив очільник обласної ради та висловив переконання, що необхідно й надалі надавати підтримку таким закладам та на перспективу збільшувати кількість подібних освітніх закладів, аби виховувати національну еліту з високим багажем знань з метою подальшого розвитку держави.

Директор Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів у галузі науки Олена Саприкіна презентувала учасникам круглого столу навчальний заклад, акцентувавши на системній роботі ресурсозабезпечення інноватики під час навчально-виховного процесу.

На питанні якості і результативності освіти та нормативно-правовій базі діяльності освітніх установ типу спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів в галузі науки зупинилася голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики, спорту і туризму Інна Ящук, яка зазначила, що питання розбудови сучасних навчальних закладів на порядку денному у депутатів. Про роботу навчальних спеціалізованих ліцеїв-інтернатів поглибленої підготовки учнів у галузі науки з метою забезпечення якісної освіти розповів директор Департаменту освіти і науки ОДА Олег Фасоля.

Учасники семінару поспілкувалися з ліцеїстами, оглянули навчальні кабінети і творчі лабораторії, керівники яких розповіли про сучасний методичний супровід навчання у закладі, ознайомилися з роботою нобелівських науково-дослідницьких студій ліцею-інтернату, а також матеріально-побутовими умовами ліцеїстів.

У перспективі розбудови Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів у галузі науки – реконструкція спортивної зони. Для потреб учнів планується збудувати сучасний спортивний комплекс, до якого входитимуть міні-стадіон, ігрові майданчики, бігові доріжки, тренажери та необхідна інфраструктура.

     

попередня статтяПривітання голови обласної ради Михайла Загородного з Міжнародним днем прав жінок і миру
наступна статтяЮні хмельничани читають Шевченка