Михайло Загородний ознайомився з діяльністю Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки

Голова обласної ради Михайло Загородний відвідав Хмельницьку обласну універсальну наукову бібліотеку, яка є однією з найстаріших публічних бібліотек регіону – провідним інформаційним, просвітницьким, культурним центром Хмельниччини, депозитарієм краєзнавчих видань, одним з найбільших книгосховищ, інформаційно-методичним та координаційним центром з питань бібліотекознавства і книгознавства для бібліотек усіх систем і відомств області.

У комунальному закладі облради Михайло Васильович ознайомився із напрямками роботи краєзнавчого та виробничого відділів, центру регіональної інформації, відділу книгозбереження, з діяльністю клубів за інтересами та регіонального тренінгового центру для бібліотекарів, який здійснює заходи з підвищення кваліфікації працівників книгарень області. Під час відвідин культурно-мистецького відділу голова облради оглянув постійнодіючу виставку творчих робіт Олега Івасюка «Таланти та шедеври», де представлено 20 робіт із сірників – храми, хатинки, і, навіть, танки.

Посадовець поспілкувався з працівниками закладу, ознайомився з принципами та методами роботи, а також з першочерговими проблемами, які потребують вирішення.

Окрім іншого, досить цікавим для Михайла Загородного стало знайомство з фондами найцінніших видань, серед яких документальні пам’ятки, прижиттєві видання письменників, раритетні книги, серед яких зокрема перевиданий рукопис захалявної книжки Тараса Шевченка.

Як зазначила директор бібліотеки Надія Синиця, у Регіональному тренінговому центрі для бібліотекарів щорічно проходять навчання більше 200 працівників бібліотек краю, які навчаються основам комп’ютерної грамотності, принципам та правилам створення та пошуку ресурсів. Діє програма «Обласна бібліотека – бібліотекам села». Наразі обласна наукова бібліотека працює над розробкою варіантів організації діяльності бібліотек в умовах ОТГ. Протягом 2017 року планується навчати працівників бібліотечних установ об’єднаних територіальних громад.

Бібліотека є авторизованим учасником Всеукраїнських корпоративних проектів: електронна бібліотека «Культура України», Центрально- український корпоративний каталог, «Історична Волинь» та регіональних корпоративних проектів «Пам’ять Поділля» та «Зведений краєзнавчий каталог».

Співпраця бібліотеки з різноманітними фондами та грантодавцями забезпечує фінансову підтримку, оновлення комп’ютерної техніки та меблів. Зокрема, більше третини комп’ютерів надійшло до бібліотек області саме завдяки грантовим програмам. Так, близько 100 бібліотек області отримали комп’ютерну техніку в рамках програми «Бібліоміст». За їх підтримки у співпраці з владою діють сучасні інформаційно-ресурсні центри: «Центр регіональної і правової інформації», «Пункт доступу громадян до офіційної інформації», «Центр європейської інформації», «Вікно в Америку», «Мова. Культура. Німеччина». Бібліотека реалізовує проекти: «Поінформована громада – демократична країна», «Інтернет для читачів публічних бібліотек», «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет в бібліотеках», «Скайп-консультування мешканців віддалених населених пунктів», «Кіноклуб Dokudays в бібліотеці», «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» та інші.

Створюються власні інформаційні ресурси на офіційному сайті бібліотеки http://www.ounb.km.ua, зокрема «Електронний каталог http://ounb.km.ua/ecatalog/index.php, «Каталог електронних послуг для громади в публічних бібліотеках Хмельниччини» http://ounb.km.ua/e-uryad/katalog.php.

Щорічно бібліотека готує до друку більше 20 назв видань. Це щорічники: науково-допоміжні універсальні бібліографічні покажчики, анотовані каталоги, серія тематичних бібліографічних видань «Видатні особистості Хмельниччини», покажчики, методичні посібники тощо.

Бібліотека є координаційним центром з отримання та розподілу по бібліотеках області книг за державними програмами, завдяки чому у 2016 році значно покращилось комплектування фондів бібліотек краю. Лише за Державною програмою «Українська книга» отримано книг на суму 128900 гривень.

За рахунок бюджету розвитку придбано періодичних видань на суму   93500,00 грн, книг – 94500,00 грн; за платні послуги придбано періодичних видань на 1023,23 грн , книг – на 8729 гривень.

Отримано в дарунок нових книг на суму 99700 грн., в тому числі за рахунок грантової діяльності – на 66300 гривень.

Довідка

На Хмельниччині функціонує 841 бібліотека, в тому числі 734 – сільських.

На балансі утворених в області 26 об’єднаних територіальних громад знаходиться 264 бібліотеки.

попередня статтяДо 28-ї річниці виводу військ із Афганістану
наступна статтяПОЗИЦІЯ АСОЦІАЦІЇ: Посадові оклади в органах місцевого самоврядування мають встановлюватись на рівні не менше мінімальної заробітної плати