Михайло Загородний зустрівся із представниками місії ОБСЄ в Україні

Голова обласної ради Михайло Загородний зустрівся з представниками Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у складі керівника групи спостерігачів Оріанно Мікалетті (Італія) та спостерігача Рюне Кастберг (Норвегія).

Метою відвідин спостерігачами Хмельниччини є зосередження уваги на соціальному захисті учасників антитерористичної операції, вимушених переселенців, питанні мобілізації та демобілізації, проведенні реформ в області тощо. Цікавилися іноземці й ситуацією в економіці краю, щодо кількості безробітних громадян, наявності нацменшин,  та суспільною ситуацією на Хмельниччині загалом. Водночас, іноземці порушили перед очільником питання щодо настроїв населення та нацменшин у зв’язку з прийняттям нового Закону України «Про освіту».

Як зазначив Михайло Загородний, в області приділяється максимальна увага учасникам антитерористичної операції та переселенцям зі східних областей – виділяється матеріальна допомога, створюються умови для проведення лікування та реабілітації, надається підтримка з проживанням та працевлаштуванням, надаються юридичні консультації.

Щодо прийняття нового Закону «Про освіту», Михайло Васильович повідомив спостерігачів про відсутність фактів невдоволення мовної сторони освіти, як це можна побачити в інших областях. На переконання голови ради, мовою освітнього процесу має бути державна мова, учні і студенти національних меншин і корінних народів матимуть право на навчання рідною мовою. Але кожен громадянин України повинен вивчити і знати державну мову обов’язково. Це для дітей створює рівні можливості для реалізації у майбутньому.

Окрім того, Михайло Загородний поінформував представників ОБСЄ про процеси децентралізації на Хмельниччині, де утворено і діє 26 об’єднаних територіальних громади, що мають суттєву фінансову підтримку держави, самостійно формують свій бюджет і розпоряджаються своїми бюджетними коштами. Ще у 7 ОТГ 29 жовтня ц.р. призначено перші місцеві вибори, а 5 ОТГ чекають аналогічного рішення ЦВК на грудень поточного року.

На завершення зустрічі Михайло Загородний подарував іноземцям книги «Хмельниччина».