Міжнародний проект “Ми – українці. Я і ти!”

Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка стала учасником Міжнародного проекту “Ми – українці. Я і ти!”. До історичного екскурсу “Звитяги невмирущої відлуння”  запросили учнів пункту вивчення української мови початкової школи ім. Я.Домбровського польського міста Ольштин.

Екскурс був присвячений одній з визначних битв в історії українського народу – битві під Пилявцями, 370-річчя якої відзначили на Хмельниччині  цьогоріч. Розповідаючи про передумови битви, її значення та важливість для українського народу, приємно визнавати, що діти обізнані з  періодом національно-визвольної війни, знайомі з постаттю Богдана Хмельницького.

Не дивлячись на те, що тематика заходу мала певні особливості, оскільки Українсько-польська війна ще до цього часу повністю не досліджена істориками, учасники толерантно обійшли усі гострі кути нашої історії.

Цікаві факти про перебіг та підготовку до битви розповів дітям директор Державного історико-культурного заповідника “Межибіж” Олег Погорілець. Разом з тим пан Олег зауважив, що уже 15 років займається археологічними розкопками у місці, де відбувалася битва. Звернув увагу на те, що з часом все більше нових деталей та фактів щодо перебігу подій 370-річної давнини. 

За матеріалами Хмельницької обласної бібліотеки

для дітей імені Т.Г.Шевченка