Моделювання системи адміністративно-територіального устрою базового рівня Хмельницької області

21 листопада перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук взяла участь розширеній нараді з питань «Моделювання системи адміністративно-територіального устрою базового рівня Хмельницької області. Формування моделі мереж публічних сервісів та послуг області», яку провів т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко.

Крім членів робочої групи на засіданні були присутні представники структурних підрозділів ОДА, установ, організацій центральних органів влади, голови районних рад, міські голови (міст обласного значення), голови райдержадміністрацій, голови об?єднаних територіальних громад, народні депутати України від області.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука 15 листопада відбулось засідання міжвідомчої обласної робочої групи, під час якого відбулося перше обговорення зазначених питань, під час якого розглянули проект моделі базового рівня та обговорили пропозиції та зауваження. Презентацію моделі та розрахункові таблиці було розміщено на  сайті ОДА для громадського обговорення та отримання пропозицій.

18-20 листопада відбулися консультації з органами місцевого самоврядування, керівниками райдержадміністрацій, депутатами обласної та місцевих рад, представниками громад. Після врахування усіх пропозицій було сформовано узагальнені проекти карти публічних сервісів та Перспективного плану формування територій громад, які і представили до уваги учасників сьогоднішньої розширеної наради заступник голови облдержадміністрації Світлана Павлишина та начальник управління регіонального розвитку та будівництва ОДА Віра Бригадир.

Посадовиця розповіла, що за дуже стислий час підрозділи облдержадміністрації виконали величезну роботу, адже їх фахівці нанесли на електронну карту Хмельницької області тисячі об’єктів освіти, культури, охорони здоров’я, спортивної інфраструктури та інших об’єктів надання публічних послуг. Як зауважила Світлана Андріївна, пророблена робота дозволила виявити переваги та недоліки цих мереж, дублювання функцій окремих з них, а також впорядкувати відомості про них.

Далі було змодельовано проєктну мережу публічних послуг, тобто на карту нанесли ті об’єкти, які мають бути збудовані найближчим часом, аби забезпечити доступ до усіх послуг кожному мешканцю області. Окрім того, вона наголосила, що усім громадам необхідно уважно вивчити розроблений проєкт та пересвідчитися, що всі ті об’єкти, які найближчим часом планується будувати, на ній нанесені, адже в подальшому об’єкти, що будуть відсутні на мапі, не зможуть претендувати на фінансування з державного бюджету.

В свою чергу, Віра Бригадир коротко поінформувала про результати обговорення питання змін до перспективного плану Хмельницької області. Посадовиця зазначила, що наразі значно активізувалися ті громади, що досі не долучилися до процесу децентралізації, окремі сільські ради готують або вже провели сесії та висловили бажання приєднатися до інших громади чи створити нові ОТГ, а тому про остаточний варіант плану можна буде говорити лише після 26 листопада, тобто граничного терміну подання пропозицій.

Після представлення проєктів усі бажаючі мали можливість задати запитання та висловити свої думки щодо отриманої інформації. Своє бачення подальшої реалізації реформи децентралізації висловили також народні депутати України Віктор Бондар, Сергій Лабазюк та Микола Стефанчук.

Підсумовуючи нараду, Володимир Кальніченко наголосив, що зараз триває ще обговорення, а тому до визначеної кінцевої дати – 26 листопада – фахівці міжвідомчої робочої групи прийматимуть усі пропозиції. Далі вони будуть взяті до уваги та обговорені на засіданні. За результатами затвердять остаточний варіант проєкту моделювання системи адміністративно-територіального устрою базового рівня Хмельницької області, який направлять до Кабміну.

попередня статтяЗмагання юних радіолюбителів
наступна статтяСьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи