На Хмельниччині стартував проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН

7 лютого 2019 року за сприяння Хмельницької обласної ради та Хмельницької обласної державної адміністрації відбулася презентація спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Об’єднаних Націй в Україні «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES).

У заході взяли участь керівництво області, начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації,  заступник голови регіональної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Сергій Дашковський, представники районів, об’єднаних територіальних громад області, асоціації ОСББ Хмельниччини.

Про завдання, мету та шляхи реалізації проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» присутніх поінформував регіональний координатор ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в області В’ячеслав Третяк, який зазначив, що основна мета Проекту – мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та їх мотивація до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Презентація

Про діяльність Фонду енергоефективності, нові можливості для фінансування термореновації житлового фонду розповіла регіональний консультант Проекту IFC «Енергоефективність в Україні» Оксана Рафальська. Презентація

Протягом двох років спільного Проект Європейського Союзу та Програми розвитку Об’єднаних Націй в Україні «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) проводитиме інформаційну кампанію на національному, обласному та місцевому рівнях з метою інформування широкої громадськості та місцевих громад щодо нового законодавства у сфері енергоефективності, програм Фонду енергоефективності та механізмів фінансування, які він пропонує.

Проект проводитиме також серію групових та індивідуальних консультацій для активістів, які мають намір створити ОСББ, активів вже створених ОСББ та місцевої влади з питань створення ОСББ, ведення бухгалтерії та фінансового менеджменту, пошуку та отримання фінансування для ініціатив з покращення стану будинків.

Очікується, що з середини 2019 року учасники проекту зможуть самостійно залучати кошти на енергозберігаючі проекти. Також проектом планується широкомасштабна інформаційна кампанія для підвищення обізнаності жителів Хмельницької області з питань енергозбереження та енергоефективності

Проект запрошує до співпраці представників ініціативних груп, мотивованих до створення ОСББ, житлово-будівельних кооперативів, що мають намір реорганізуватися в ОСББ та керівників діючих ОСББ, які потребують підготовки та навчання.

Варто зазначити, що проведений тематичний захід викликав широке зацікавлення з боку керівників ОСББ. Організатори презентації відповіли на численні запитання присутніх. Разом з тим, учасники зібрання висловили низку конкретних пропозицій щодо вдосконалення реалізації проекту HOUSES в області.

Подати заявку на участь в проекті HOUSES можна за посиланням http://houses.in.ua/

Контактна особа у Хмельницькій області – Вячеслав Третяк, тел. 066-712-01-98, e-mail: vyacheslav.tretyak@undp.org

Інформація про Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

 Запити ЗМІ:

Вячеслав Третяк, регіональний координатор ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку:

tel: (066) 712 01 98, email: vyacheslav.tretyak@undp.org