Навчання депутатів як дієвий інструмент прийняття управлінських рішень

Протягом 23-24 травня депутати обласної ради на чолі з головою облради Михайлом Загородним провели виїзний День депутата у об’єднані територіальні громади Хмельниччини.

Обласні обранці не лише ознайомилися зі здобутками Дунаєвецької міської та Гуменецької сільської ОТГ, а й приділили увагу обговоренню основних принципів та перспектив реалізації освітньої та медичної реформ, ознайомилися з туристичним потенціалом та історико-культурною спадщиною області.

«Депутатська діяльність – це не лише опрацювання проектів рішень, які виносяться на розгляд сесій обласної ради. Депутати повинні орієнтуватися як в досягненнях, так і у проблемах усіх сфер життєдіяльності краю, фахово підходити до їх вирішення. Практичною складовою проведення Днів депутата є донесення важливої для їх діяльності інформації щодо соціально-економічного розвитку регіону, ефективного використання бюджетних коштів, реалізації реформ в області», – зазначив очільник обласної ради Михайло Загородний.

24 травня під час пленарної частини директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля поінформував депутатів про реформування освітньої сфери в системі місцевого самоврядування в Україні. Він детально зупинився на аспектах нового Закону України «Про освіту». Зокрема, щодо розмежування функцій управління і контролю у сфері освіти, автономії закладів освіти, у тому числі й фінансовій, педагогічної свободи учителів, вихователів, викладачів у виборі форм і методів роботи, громадського самоврядування та державно-громадського управління у сфері освіти як основного напряму демократизації освітньої політики на сучасному етапі, конкурсного та строкового призначення керівників закладів освіти.

Окрім того, Олег Іванович охарактеризував діяльність нової української школи як нової якості освіти в умовах децентралізації, зупинився на низці факторів, від яких залежить якість освіти у закладах області. На переконання Олега Фасолі, мета нової української школи – створення умов дитині для успішного здобуття знань, незалежно від місця її народження і проживання.

Як просувається реалізація медичної реформи в області, яка стартувала цьогоріч, розповів депутатам директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яків Цуглевич. За його словами, відповідно до нововведень, продовжується реформування первинного рівня медицини, а лікарі – у процесі підписання декларацій про надання медичних послуг із пацієнтами. Міністерство охорони здоров’я  розробило операційне керівництво, що охоплює практичні аспекти впровадження реформи первинної медичної допомоги на рівні об’єднаних територіальних громад, міст і районів держави. У керівництві детально окреслено, як змінюються принципи фінансування системи охорони здоров’я, надання послуг та планування мережі первинної медичної допомоги. Велику увагу зосереджено на питаннях управління закладом первинної медичної допомоги в нових умовах. Операційне керівництво призначене для органів місцевого самоврядування, районів та міст, які відповідають за надання первинної медичної допомоги, а також для керівників закладів охорони здоров’я, які надають допомогу первинного рівня.

З інформацією про виконання обласного бюджету за перший квартал 2018 року виступив директор Департаменту фінансів ОДА Сергій Пенюшкевич. Як зазначив Сергій Адамович, за перший квартал поточного року обласним бюджетом отримано 2 517 152,3 тис. грн доходів (з урахуванням міжбюджетних трансфертів), що на 0,9 % або на  23 616,2 тис.грн більше у порівнянні з відповідним періодом 2017 року.

До загального фонду обласного бюджету надійшло податків, зборів (обов’язкових платежів) в сумі 194 932,4 тис.грн, що становить 101,9 % до планових показників на перший квартал поточного року та більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року  на 34,1%. До спеціального фонду надійшло  56 956,8 тис.грн, що на 17,1% більше за відповідний період попереднього року.

Обсяг отриманих обласним бюджетом трансфертів склав 2 265 263,1 тис.грн, що становить 98,5% до відповідного періоду минулого року. З них субвенцій на реалізацію державних програм соціального захисту – 1 764 184,2 тис. грн, трансфертів на виконання власних повноважень – 402 208,9 тис.грн, в т.ч. медичної субвенції – 218 203,0 тис. грн;освітньої субвенції – 50 476,2 тис. грн; додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 117 344,1 тис.грн; базової дотації  – 16 185,6 тис. грн; інших субвенцій – 98 870,0 тис. гривень.

За словами Сергія Пенюшкевича, видатки обласного бюджету за перший квартал поточного року виконано в сумі 2 334 010,9 тис. грн, що становить 96,6% до відповідного періоду 2017 року. Завдяки вжитим заходам з наповнення дохідної частини бюджету та ефективному використанню бюджетних коштів  своєчасно виплачено заробітну плату працівникам бюджетних установ,  профінансовано зобов’язання місцевих бюджетів області по виплатах: на допомогу сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам; на допомогу дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у будинках сімейного типу та прийомних сім’ях; на надання пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу. Загальний обсяг цих видатків склав 1 764 184,2  тис. грн, що становить до відповідного періоду минулого року 88,5 %.  Окрім того, забезпечено стовідсоткову оплату за спожиті бюджетними установами та організаціями енергоносії та комунальні послуги, проведено оплату видатків на придбання продуктів харчування та медикаментів, інших витрат, що забезпечують виконання бюджетними установами своїх функцій, у повному обсязі профінансовані субвенції бюджетам районів і міст області.

Під час пленарної частини ознайомилися депутати і з туристичним потенціалом та історико-культурною спадщиною області. З інформацією на цю тему депутатів ознайомила головний спеціаліст управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Валентина Лукашук, яка зазначила, що є програма підтримки і розвитку історичних пам’яток, але немає програми розвитку туризму. Тому важливо, аби депутати розуміли важливість туризму в області та сприяли тим проектам і програмам, які розвивають цю галузь.

Проведення виїзного Дня депутата обласні обранці назвали змістовним та корисним для їх діяльності. На переконання депутатів, потрібно здійснювати такі заходи періодично у всі районі області, де знайомитися з економічним, промисловим та туристичним потенціалом, вивчати проблемні питання та спільно з місцевим керівництвом відшуковувати шляхи їх вирішення.

 

попередня статтяДо уваги усіх зацікавлених осіб!
наступна статтяАнатолій Ненцінський – цьогорічний лауреат обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку