Неоніла Андрійчук привітала цьогорічних переможців обласного конкурсу науково-дослідних робіт

Ось уже чотирнадцять років поспіль до Дня науки визначаються переможці обласного конкурсу науково-дослідних робіт. Кращих вчених краю сьогодні у сесійній залі Будинку рад привітали перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, молоді, спорту і туризму Інна Ящук та перший проректор Хмельницького національного університету Михайло Войнаренко.

«На Хмельниччині функціонує дев’ять наукових організацій і установ, 12 вищих навчальних закладів, де трудяться півтори сотні докторів і більше півтори тисячі кандидатів наук. І не секрет, що авторитет наших вузів визначається головно рівнем їх науково-дослідницької діяльності. Обласна рада  намагається заохотити авторів наукових досліджень і розробок нових технологій та їх впровадження у виробництво на підприємствах області  і України в цілому. Актуальність проблеми, наукова новизна та практична цінність результатів для області й України – це ті основні критерії, за якими оцінювались науково-дослідні роботи, – зазначила у своєму вітальному слові Неоніла Вячеславівна. – Від імені депутатського корпусу дякую вам, а у ваших особах усім, хто своєю науково-дослідницькою працею рухає науковий прогрес нашого краю, за невтомну, подвижницьку і сумлінну працю. Зичу вам мудрості, миру, добра і непохитної віри у щасливе наукове майбутнє України!»

 Обласний конкурс науково-дослідних робіт на Хмельниччині проводиться з 2003 року. За всі ці роки до обласної конкурсної комісії надійшло майже півсотні наукових робіт, у виконанні яких взяло участь майже вісімсот дослідників регіону. Грошовими преміями і дипломами Хмельницької обласної ради були нагороджені 450 науковців.

Цьогоріч учасниками конкурсу були 62 науковці.  Всього на конкурс надійшла 21 робота у п’яти номінаціях.

У поточному році обласною радою з обласного бюджету було виділено 30 тисяч гривень для відзначення переможців та призерів конкурсу. Відповідно до положення, як і в попередні роки, перша премія кожної номінації складає три тисячі гривень, друга – дві, третя – одну тисячу гривень.

В рамках конкурсу усі роботи були представлені у п’яти номінаціях: «Фундаментальні науково-дослідні роботи», «Прикладні науково-дослідні роботи», «Підручники та монографії», «Наукові розробки молодих вчених», «Гуманітарні науково-дослідні роботи».

Оцінювались науково-дослідні роботи за такими критеріями: актуальність проблеми, наукова новизна та обґрунтованість підбору і методів дослідження, наукова цінність і новизна одержаних результатів, практична цінність результатів для області та України, економічний ефект від впровадження, очікуваний економічний ефект для області.

Традиційно переможцями та призерами конкурсу стають науковці та викладачі найбільших вузів області: Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Кам`янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Хмельницького національного університету Подільського державного аграрно-технічного університету, Хмельницького університету управління та права, Хмельницького інституту соціальних технологій ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Неоніла Андрійчук вручила переможцям та призерам конкурсу спеціальні дипломи.

Свої побажання та подяку організаторам конкурсу висловлювили й науковці.

На згадку про цю подію усі присутні зробили загальне фото з керівництвом обласної ради.

Переможці обласного конкурсу науково-дослідних робіт 2019 року

Фотоальбом