Обговорили стан та перспективи розвитку промислового виробництва в області

Сьогодні за участі голови обласної ради Михайла Загородного відбулася нарада, під час якої було проаналізовано стан та перспективи розвитку промислового виробництва в області. Провів нараду голова облдержадміністрації Вадим Лозовий.

У нараді також взяли участь керівники промислових підприємств краю, представники Державної фіскальної служби в області, Хмельницької митниці, АТ «Хмельницькобленерго», ПАТ «Хмельницькгаз» тощо.

Директор Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Олена Бохонська коротко поінформувала присутніх про стан діяльності промисловості за останні роки.

Зокрема, Олена Валеріївна зазначила, що в області працює 1012 промислових підприємств, де зайнято близько 49 тисяч працівників (це чверть працюючих в області). Левова частка 85,2% – малі та мікропідприємства, 14,4% – середні та 0,4% – великі.

Починаючи з 2012 року і до 2016 року, за словами посадовця, в Україні і в області спостерігалась тенденція до зменшення обсягів промислового виробництва. Індекс промислової продукції за 2018 рік склав 95,3 відсотка. Промисловими підприємствами області за 2018 рік реалізовано промислової продукції (товарів та послуг) на 42,7 млрд. грн, що на 13,4% більше ніж за 2017 рік.

Частка реалізованої продукції Хмельницької області в загальнодержавних обсягах становила: продукція підприємств з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 31,4%; виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 24,7%; виробництво гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 16,6%; машинобудування – 9,6%.

Олена Бохонська зауважила, що незважаючи на труднощі, які існують на сьогодні в промисловій галузі, в області продовжується поступовий розвиток галузі, відкриваються нові виробництва, вкладаються інвестиції, освоюються нові види продукції та створюються робочі місця.

Для прикладу: у 2018 році відкрито нове підприємство в місті Хмельницькому з  виробництва суцільних кабельних мереж до автомобілів концерну Volkswagen – Хмельницька філія ТОВ «СЕ Борднетце-Україна». На підприємстві створено понад 260 робочих місць (до кінця 2019 року планується створити ще 240 робочих місць). У Старосинявському районі ТОВ “А.Т.К.” завершено будівництво соєво-екстрактного заводу ТОВ “Елеватор Буд Інвест”. Створено 175 робочих місць.

Загалом у 2018 році на промислових підприємствах області створено близько 1400 робочих місць.

З інформацією про проблеми промислових підприємств Хмельниччини та пропозиціями щодо шляхів їх вирішення виступив голова Хмельницького союзу промисловців та підприємців Іван Дунець.

Зокрема, Іван Іванович поінформував про провідний тренд «Четвертої промислової революції» Індустрія 4.0 (Industry 4.0), характерними рисами якої є розвиток інформаційно-комунікаційних  технологій, повністю автоматизоване виробництво, на яких керівництво всіма процесами здійснюється в режимі реального часу і з урахуванням мінливих зовнішніх умов. Важливу роль у цьому процесі відіграють інтернет-технології, що забезпечують комунікації між персоналом та машинами.

Керівники підприємств області, зокрема, директор ДП «Шепетівський ремонтний завод» Олег Турінський, голова правління ПАТ «Гіпсовик» Володимир Постовий, генеральний директор ТДВ «Кам?янець-Подільський електромеханічний завод» Леонід Дьяконов, генеральний директор ТОВ «Тін Імпекс» Аліна Скоморохова та директор ТОВ «Красилівагромаш» Анатолій Чайчук висловили низку проблем, з якими вони стикаються у своїй діяльності.

Голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що подібні заходи є інструментом вирішення проблем, які зустрічають у своїй роботі керівники промислових підприємств.  На таких зустрічах, на переконання посадовця, є нагода проаналізувати озвучені наявні проблемні питання та спільно з керівництвом області та Хмельницьким союзом промисловців та підприємців віднайти шляхи їх конструктивного вирішення.

Водночас, Михайло Загородний закликав очільників промислових підприємств активно долучатися до розробки Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області до 2027 року, попередньо проаналізувавши перспективний розвиток своїх виробництв та надавши пропозиції в контексті нової Стратегії.

За підсумками наради напрацьовано ряд конструктивних пропозицій щодо покращення показників промисловості області та удосконалення функціонування промислових підприємств, які буде проаналізовано Департаментом економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації спільно з Хмельницьким союзом промисловців та підприємців. Окрім іншого, буде сформовано звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо прискорення прийняття законопроектів та законодавчих ініціатив, спрямованих на забезпечення прискореного економічного зростання та розвитку промисловості, розроблених за участю експертів Федерації роботодавців України.

попередня статтяХмельницькі оперативники відзначають 100-річчя з часу виникнення карного розшуку
наступна статтяХмельницька обласна рада оголошує конкурс на заміщення вакантних посад керівників об’єктів  спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області