Обговорили сучасні методи реабілітації учасників АТО

22 червня на базі Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» відбулося засідання науково-практичного круглого столу на тему «Ерготерапія як метод реабілітації учасників АТО». У засіданні взяв участь заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лесков.

Ця тема для Валерія Олександровича особливо близька, адже посадовець є учасником антитерористичної операції, і, працюючи на посаді заступника голови облради, він постійно переймається проблемами військових.

«Я добре знаю у якому фізичному і психологічному стані повертаються хлопці з місць проведення бойових дій на Сході України. Тому застосування комплексних методів, які передбачатимуть не лише лікування фізичних уражень, а й психологічну та соціальну реабілітацію, є необхідним для соціалізації та повернення наших військових в цивільне життя», – зазначив Валерій Лесков.

Також Валерій Олександрович взяв участь в обговоренні проблеми вітчизняного та закордонного досвіду реабілітації військовослужбовців, які отримали поранення під час участі в бойових діях. Загалом, учасники круглого столу виступили з приводу можливості правового забезпечення реабілітації учасників АТО, значення ерготерапії та арттерапії, PRP-терапії як методу посттравматичної реабілітації та лікування учасників бойових дій; обговорили стан та перспективи розвитку надання їм медичної допомоги, здійснення їх права на освіту та ін.

Також активно обговорювали тему круглого столу представники Хмельнийцької облдержадміністрації, Хмельницької міської ради, Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни та Хмельницького військового госпіталю, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Хмельницького університету управління та права, Благодійного фонду «Хесед-Бешт»,  громадських організацій «Хмельницьке обласне об’єднання миротворців України» та «Об’єднання учасників та інвалідів бойових дій «Подільська Січ», військовослужбовці та учасники АТО, члени спілки військових капеланів.

У ході обговорення усі учасники круглого столу визначили загальні стратегії вирішення існуючих проблем комплексної реабілітації учасників АТО.

Співорганізаторами заходу виступили: Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»; Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні; Державна установа «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Хмельницькій області»; Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

 

попередня статтяРобоча нарада у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни
наступна статтяВалерій Лесков провів засідання робочої групи