Обласна влада опікується забезпеченням соціальних гарантій учасників антитерористичної операції та членів їх сімей

30 листопада в обласній державній адміністрації відбулося засідання “круглого столу” з представниками громадських організацій учасників АТО в Хмельницькій області, які входять до складу Координаційної ради громадських організацій учасників АТО в Хмельницькій області. Участь у засіданні взяли заступник голови обласної ради Валерій Лесков, перший заступник голови адміністрації Володимир Кальніченко, керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

Секретар Координаційної ради Учасників АТО у Хмельницькій області Володимир Шрубковський зазначив, що основною метою зібрання є обговорення проблемних питань, що стосуються учасників АТО та членів їх сімей, заслухати звіт по проробленій роботі різних структурних підрозділів органів виконавчої влади, які безпосередньо працюють з учасниками АТО та членами їх сімей, а також розглянути перспективи на 2018 рік перед формуванням обласного бюджету.

Розпочалося засідання зі звіту представників структурних підрозділів облдержадміністрації, по зверненнях учасників АТО та членів їх сімей за 2017 рік, а також перспективи роботи на 2018 рік.

Так, начальник управління у справах інвалідів, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, організації соціальних послуг та кадрово-правової роботи Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Іван Гловацький проінформував присутніх про забезпечення соціальної підтримки та адаптації учасників АТО, членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО.

Іван Іванович зазначив, що в області діє обласна програма соціальної підтримки осіб, які беруть (брали) участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей, які зареєстровані у Хмельницькій області.

Також в обласному бюджеті на 2017 рік затверджено видатки для:

-надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення матеріально-побутових проблем (1201 учаснику АТО га членам їх сімей виплачено допомогу на загальну суму 1409,350 тис. грн.);

-надання грошової допомоги громадянам, які потребують дороговартісного лікування – 6,0 млн. грн.;

-здійснення одноразової компенсаційної виплати за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей протягом 1 семестру 2017-2018 навчального року. які здобувають освіту у вищих навчальних (вкладах Хмельницької області приватної форми власності 500,0 тис. грн.;

-надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям осіб, які були незаконно позбавлені волі, захоплені як заручники, зникли безвісти в районі проведення антитерористичної операції – 500,0 тис. грн.;

-забезпечення осіб, які брали участь в антитерористичній операції, пільговим зубопротезуванням – 740,0 тис. гривень.

Крім того, спеціалістами обласною центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 3065 сім’ях учасників АТО здійснено оцінку потреб дитини та її сім’ї, надано психологічну, юридичну допомогу, допомогу у працевлаштуванні.

Також розроблено Дорожню карту учасника антитерористичної операції Хмельницької області для учасників АТО та членів їх сімей, інвалідів війни та членів сімей загиблих учасників. Дорожня карта містить інформацію, яка допоможе у вирішенні питань лікування, реабілітації, соціального захисту, отримання житла та земельних ділянок, професійної та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції та членів їх родин.

У 2015 році за рахунок коштів субвенції у сумі 4739,3 тис. гривень придбано 13 квартир для учасників антитерористичної операції (сімей загиблих та інвалідів ІІ групи), які перебували на квартирному обліку. Станом на 01 жовтня 2017 року перераховано кошти в сумі 15,5 млн.грн. із спеціальних рахунків для придбання 25 квартир.

Також доповідач відмітив, що в області проводиться робота щодо оздоровлення дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісті) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи калітства, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в АТО, а також дітей мобілізованих осіб для участі у вищезазначеній операції.

У навчальних закладах області проводяться уроки мужності за участю учасників АТО, що висвітлюють мужність українських військових та добровольців, готовність віддати життя за мир та спокій в Україні.

В продовження засідання, начальник відділу моніторингу та розвитку охорони здоров’я Ліля Демчук проінформувала присутніх щодо медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції.

Так, за оперативними даними у період з початку АТО всього по області демобілізовано 5352 учасників АТО, із них проведений медичний огляд 4701 особі (87,8 %), проліковано амбулаторно 2988 осіб (55,8%), стаціонарно – 1931 особа (36,1 %), прооперовано -51 особа. В ЛПЗ області надано психологічну допомогу 2149 демобілізованим учасникам АТО, із них 1167 в стаціонарі ХОГВВ. В лікувально-профілактичних закладах області забезпечено проведення медичних оглядів та взяття демобілізованих учасників АТО на диспансерний облік.

3 метою спрощення та наближення медико – соціальної експертизи до учасників АТО в області практикуються виїзні засідання медико – соціальних експертних комісій в територіальні заклади охорони здоров’я та проведення спільних засідань МСЕК та військово-лікарських комісій Міністерства оборони України.

Також із загальної річної суми коштів в розмірі 717641 грн., яка надійшла на Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації 27 квітня 2017 року для закупівлі путівок учасникам АТО, структурні підрозділи соціальної о захисту населення райдержадміністрацій, міських рад профінансовані включно по серпень (до 31.07.2017 року) на суму 414 287 гривень. Кошти в сумі 303 354 грн. буде профінансовано помісячно з серпня по грудень 2017 року. Станом на 01.11.2017 року укладено 134 договори із санаторно-курортними закладами для проведення санаторно-курортного лікування учасників бойових дій, постраждалих в зоні АТО. Згідно актів виконаних робіт. 83 особи зазначеної категорії вже пройшли курс санаторно- курортного лікування.

Крім того, Ліля Яківна зазначила, що в ЛПЗ області працює 33 психолога з вищою освітою, у тому числі – 5 психологів з вищою медичною освітою та 28 психологів з вищою не медичною освітою, які надають психологічну допомогу.

Що стосується питання професійної реабілітації та працевлаштування демобілізованих військовослужбовців, представник обласного центру зайнятості повідомив, що за оперативними даними протягом січня-жовтня 2017 року із числа демобілізованих учасників антитерористичної операції, які звернулись до центру зайнятості, 2047 осіб отримали профорієнтаційні послуги.

На обліку із статусом зареєстрованого безробітного 2147 осіб, які мають статус учасника антитерористичної операції 3 них 2043 особам призначено виплату матеріального забезпечення на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття. Демобілізованим учасникам антитерористичної операції, під час перебування їх на обліку, надається інформація про актуальні вакансії на ринку праці області та України можливість проходження професійного навчання, підвищення кваліфікації та перепідготовки участь в громадських та інших роботах тимчасовою характеру.

За словами доповідача, фахівцями служби зайнятості ведеться активна робота по інформуванню роботодавців області про потребу в працевлаштуванні даної категорії громадян, в тому числі щодо працевлаштування на новостворені робочі місця з виплатою компенсації єдиного соціального внеску відповідно до статей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення».

Так, із числа зареєстрованих безробітних, які брали участь в антитерористичній операції, з початку року працевлаштовано 486 осіб. Брали участь в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру 119 осіб, 10 осіб даної категорії громадян започаткували власну справу за сприяння державної служби зайнятості та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Крім того, з метою прискорення соціальної адаптації до мирного життя, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці та можливості вибору цивільної професії, демобілізованим учасникам антитерористичної операції постійно надається інформація щодо можливості проходження професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації за сприяння державної служби зайнятості. За оперативними даними протягом звітного періоду проходили професійне навчання 110 осіб даної категорії громадян.

Також під час засідання присутні обговорили питання військово-патріотичного виховання молоді, пільгового перевезення та надання земельних ділянок даній категорії осіб.

Учасники “круглого столу”, узгодили текст Меморандуму про взаємодію та співпрацю між Хмельницькою обласною державною адміністрацією, координаційною радою громадських організацій учасників АТО Хмельницької області та Хмельницькою обласною радою, який домовилися підписати на наступному засіданні.

За матеріалами ХОДА

попередня стаття14 грудня відбудеться Конференція на тему «Децентралізація, управління землями та розвиток громад» (РЕЄСТРАЦІЯ ДО 1 ГРУДНЯ)
наступна статтяДунаєвецька міська ОТГ – серед переможців Всеукраїнського конкурсу “Кращі практики місцевого самоврядування”