Обласна влада привітала юристів з професійним святом

8 жовтня в Україні відзначають День юриста – професійне свято знавців права та служителів закону. З цієї нагоди 6 жовтня у сесійній залі Будинку рад відбулись урочистості. З професійним святом кращих юристів області вітали перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук та перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко.

Вітаючи присутніх, Неоніла Андрійчук наголосила, що бути юристом – почесно і відповідально.

“Сьогодні професія юриста – одна з найважливіших. Адже саме ви покликані захистити людину від беззаконня та відновити справедливість. Сьогодні на служителів Феміди покладаються надії й завдання щодо утвердження принципу верховенства права, удосконалення українського законодавства та зміцнення правових гарантій захисту населення, – перший заступник голови ради. – До складу депутатського корпусу обласної ради також обрано чимало високопрофесійних юристів, які чесно служать своїм виборцям. Серед депутатів місцевих рад, працівників органів виконавчої влади – численна армія досвідчених правників”.

Неоніла В’ячеславівна побажала усім правникам успіхів на ниві юриспруденції, міцного здоров’я, благополуччя та удачі.

До дня юриста за високий  професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята кращих юристів області було нагороджено грамотами обласної ради та облдержадміністрації. Також деякі судді Апеляційного суду Хмельницької області отримали Почесні Грамоти та пам’ятні відзнаки Верховного Суду України.

Святковий настрій присутнім у залі юристам забезпечили вокальні виступи артистів обласної філармонії.

Свято День юриста з’явилося в календарі України за указом президента Леоніда Кучми від 16 вересня 1997 року на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України, Спілки юристів України та Спілки адвокатів України.

Вчені припускають, що саме в цей день в 1016 році Ярослав Мудрий видав звід законів “Руська правда”, що став згодом правовою основою для розвитку централізованої держави Київська Русь.