Обласна влада вшанувала учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14 грудня Україна вшановуватиме учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 26 квітня 1986 року. Адже саме в цей день, тридцять один рік тому, було завершено будівництво саркофага над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС та прийнято в експлуатацію комплекс захисних споруд. І ось сьогодні, напередодні річниці, за участю заступника голови обласної ради Валерія Лескова, заступника голови облдержадміністрації Світлани Павлишиної,  керівників силових структур області, представників громадських організацій та мешканців міста відбулось покладання вінків та квітів до пам’ятника «Героям-пожежникам, які врятували світ від ядерної катастрофи».

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, чиє життя відібрала найдраматичніша техногенна катастрофа. Разом з ліквідаторами усі присутні запалили свічку пам’яті в Каплиці Неопалимої Купини.

Під час урочистого зібрання в обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв Валерій Лесков висловив ліквідаторам щирі слова вдячності за мужність, самовідданість і самопожертву та вручив Грамоти обласної ради.
«Саме у ці грудневі дні ми повертаємося пам’яттю і серцем до трагічних подій, аби віддати данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього людства, хто не вагаючись ступив у атомне пекло. Те, що ми відзначаємо цей день, з одного боку підкреслює важливість того подвигу тих, хто пройшов через Чорнобиль, з іншого – ця трагедія має бути уроком для тих, хто сьогодні займається проектування подібних об’єктів», – наголосив посадовець у своїй вітальному слові.
Для учасників зустрічі відбулася концертна програма за участю виконавців та творчих колективів області.
Після завершення урочистих заходів учасники зустрічі поклали квіти до пам’ятного знака «Героям та жертвам Чорнобиля» у сквері на перехресті вулиць Кам’янецької та Прибузької, вшанувавши пам’ять тих, чиє життя відібрала ядерна катастрофа.