Обмін досвідом – шлях до удосконалення. Старости з усієї України переймали досвід своїх колег з Хмельниччини

У рамках проведення на Хмельниччині Всеукраїнського форуму старост об’єднаних територіальних громад «Становлення інституту старост в Україні: перші кроки» 21 червня його учасники – старости з майже усіх областей держави, ознайомилися з практиками, результатами роботи об’єднаних територіальних громад, старост на старостинських округах області.

Зокрема, учасники форуму побували у Лисогірському старостинському окрузі Гуменецької об’єднаної територіальної громади, Іванковецькому та Залісецькому старостинських округах Дунаєвецької міської ОТГ, Юринецькому та Іванковецькому старостинських округах Сатанівської ОТГ, Писарівському старостинському окрузі Війтовецької ОТГ та Копачіївському старостинському окрузі Волочиської ОТГ, Міцівецькому старостинському окрузі Дунаєвецької селищної ОТГ, Новоселицькому та Котюржинецькому старостинських округах Полонської громади.

***

Перебуваючи на території Гуменецької об’єднаної територіальної громади, яку очолює Інна Абдулкадирова, старости відвідали амбулаторію загальної практики сімейної медицини, Гуменецький дошкільний навчальний заклад «Дивокрай», сільський Будинок культури та об’єкти соціальної сфери на території Лисогірського старостинського округу. Під час спілкування старости обмінювалися досвідом роботи, порушуючи питання діяльності комунальних підприємств ОТГ, надання адміністративних послуг громадянам. Також учасників форуму цікавили особливості фінансування закладів освіти, охорони, здоров’я, соціального захисту та культури об’єднаних територіальних громад. За результатами роботи форуму відбулася презентація результатів практичних семінарів і обговорення рекомендацій та пропозицій, які будуть узагальнені та враховані у подальшій роботі.

***

Робоча зустріч у Дунаєвецькій міській громаді, якою керує Веліна Заєць, розпочалася із ознайомленням з практиками та результатами роботи об’єднаної територіальної громади, старост на старостинських округах, а саме Іванковецького старостинського округу, де гостинно усіх зустріли місцеві жителі. На цій зустрічі староста с. Іванківці познайомила гостей з приміщенням старостату та ФАПу, пунктом добровільної пожежної дружини. Згодом в сільському будинку культури відбулась презентація фільму про досягнення та напрацювання Дунаєвецької ОТГ.

Також делегація відвідала старостат у с. Гірчична та дитячий садок, де вихованці цього закладу дарували подарунки на згадку про с. Гірчична. Не залишили поза увагою і м‘ясокомбінат «Верест». Старости мали можливість продегустувати продукцію даного підприємства.

В ході обговорень піднімалися різні теми, зокрема, реалізація проектів субвенції, принципи розподілу грошей, взаємодія з громадою та повноваження Дунаєвецької райдержадміністрації та районної ради, формування опорних шкіл та філій, реорганізація закладів медицини, ставки орендних плат, повноваження та нові обов’язки старост громади, покращення матеріальної бази, пошук та впровадження нових методів роботи.

Підсумовуючи роботу навчальної поїздки усі учасники висловили сподівання на спільні позитивні результати та перспективи розвитку у громадах.