Очільники Хмельниччини зустрілися з Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці

Сьогодні, 14 травня, у Будинку рад відбулася зустріч голови обласної ради Михайла Загородного та голови облдержадміністрації Олександра Корнійчука з  Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці Дамяном Цярціньскі, який призначений на цю посаду три місяці тому.

У зустрічі також взяли участь перший заступник голови обласної ради Неоніла Андрійчук, перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, керівники інших структурних підрозділів ОДА та облради.

У зустрічі брала участь також Віце-консул з політичних питань Генерального консульства Республіки Польща у м. Вінниці Агнєшка Гуральска.

Голова обласної ради Михайло Загородний підкреслив важливість давніх і міцних стосунків між Україною і Польщею та щиро привітав новопризначеного Генерального консула Республіки Польща у м. Вінниці Дамяна Цярцінські, наголосивши на відкритості до плідної та успішної співпраці в подальшому.

Під час зустрічі очільник області поінформував Генерального консула про загальні тенденції розвитку регіону та основні досягнення у впровадженні реформ за останні три роки, акцентувавши на досягненнях у сфері децентралізації.

«Хмельниччина є одним з лідерів реформи децентралізації, у результаті якої в області успішно діє 41 об’єднана територіальна громада та є багато позитивних напрацювань. Втім, об’єднані територіальні громади стикаються з низкою проблем у процесі врегулювання тих чи інших менеджерських та фінансових питань, тому живий контакт з першопрохідцями є важливим. А польський досвід децентралізації та самоврядування, на моє переконання, буде корисним для області, – зазначив Михайло Загородний.

Михайло Васильович запропонував налагодити процес співпраці гмін Польщі з територіальними громадами Хмельниччини, адже обмін досвідом, інформацією, здобутками був би корисним обом сторонам.

Генеральний консул Дамян  Цярцінські підтримав пропозицію Михайла Васильовича та подякував керівництву області за всебічну підтримку в регіоні польської общини, яка є однією з найбільших в Україні, та висловив сподівання на широку стратегічну співпрацю. Окрім того, Дамян Цярцінські зауважив, що протягом 2017-2018 років спостерігається постійне зростання торговельного обороту між Польщею та Україною. Наприклад, торік торговельний обмін між країнами був рекордним. Польща – на першому місці за експортом з України в країни Євросоюзу, тобто, Польща є одним з найбільших торговельних партнерів України.

Торкнувшись теми російської агресії, дипломат заявив, що позиція Польщі однозначна – повна підтримка України щодо засудження Москви за анексію Криму та окупацію Донбасу. Великим кроком вперед у відносинах між державами та Євросоюзом загалом назвав консул отримання Україною «безвізу».

«Наша зустріч – це добрий знак наших добросусідських відносин», – зауважив високий польський гість.

На завершення зустрічі делегації обмінялись символічними подарунками.