Освіта, молодість та дія: на Шепетівщині навчали лідерів

У рамках українсько-польського проекту обміну молоддю «Лідери в дії», ініційованого Фондом «Зміцнення громад», двадцять молодих людей з України та Польщі –  представники організації Fundacja Bonum et Sapientia і активні шепетівчани, протягом п’яти днів, від до 9 до 13 серпня, навчалися, обмінювалися досвідом, обговорювали аспекти українсько-польських відносин та закладали фундамент плідної міжнародної співпраці.

Двері для цього гостинно відчинив громадський хаб, що став осередком творчості й коворкінг платформою №1 на Шепетівщині – Hub for you.

Ініціатива реалізувалася в життя завдяки Міністерству молоді та спорту України і Українсько-польській раді обміну молоддю. У 2017 році на реалізацію проектів у рамках здійснення українсько-польських обмінів молоддю із бюджету держави виділено один мільйон гривень. Цьогоріч до Мінмолодьспорту було подано 37 проектів з 14 регіонів України, а уже в червні визначено 8 проектів-переможців з української сторони. Серед них – Фонд «Зміцнення громад».

«Ключова мета альтернативної освіти такого роду – налагодження діалогу між молодими людьми з України та Польщі, подолання упереджень та спростування стереотипів у сприйнятті спільної історії та в сучасних відносинах між країнами. Адже у перспективі для учасників – розбудова партнерських стосунків, написання та реалізація спільних міжнародних проектів», – зазначає Тетяна Василик, директор Фонду «Зміцнення громад», депутат Хмельницької обласної ради.

Арт-терапія, лідерство, фандрейзинг, знайомство з представниками владних структур Шепетівщини та місцевого осередку Спілки поляків України з одного боку, спільний перегляд фільму, відеопроби на телерадіокомпанії Like TV, активне дозвілля, екскурсії та прогулянки – з іншого. Це далеко не повна програма проекту «Лідери в дії».

Учасник проекту від української сторони Андрій Орищич переконаний, що лише будучи собою, мислити оптимістично, випереджати свій час та спільно можна досягати вершин, тим самим змінюючи сучасність.

Не оминули увагою організатори й спільні українсько-польську історичну спадщину, що базується на теренах Хмельниччини. З цією метою учасники відвідали  місто Острог та селище Антоніни, де розташовані замок князів Острозьких та палац Потоцьких-Сангушків. Побували з екскурсією у колисці знань регіону – Національному університеті «Острозька академія» та долучились до сучасної освітньої платформи – Школи соціальної апітерапії.

Учасник проекту «Лідери в дії» від польської сторони Даміан Вятрак зазначив, що приємно бачити, що молодь Хмельниччини активна. Повернувшись додому польські учасники бажають написати аналогічний проект, аби запросити до себе учасників із України. Адже під час проекту було знайдено не лише спільну мову, а й відкрито спільні орієнтири для розвитку подальшої співпраці.

Проект завершився, та враження залишилися. Вже сьогодні 20 вмотивованих лідерів думок зможуть передати свої знання однодумцям та колегам по третьому сектору. Кожен – у себе в країні, проте об’єднані спільними пріоритетами.

попередня статтяВ Мінрегіоні презентували законопроект щодо розширення повноважень об’єднаних громад у галузі земельних відносин
наступна статтяДо уваги зацікавлених осіб!