Охоронець рідного слова

У вересневі дні літератори Хмельниччини, бібліотекарі, читачі та вчителі вшановують пам’ять  великого педагога, майстра художнього слова Миколи Никаноровича Магери. Вже стало доброю традицією проводити  Магерівські читання  у  дитячих бібліотеках області.

Цьогоріч урочисте відкриття читань, приурочене 95-річчю з дня народження письменника та знаного педагога, відбулося на базі центральної бібліотеки-філії для дітей №12 Хмельницької міської ЦБС. Письменники, колеги і учні автора, вчителі та юні читачі вшанували творчість відомого подолянина Миколи Магери. Подвижники рідного подільського слова П.Маліш, В.Горбатюк, М.Цимбалюк, В.Міхалевський,  О.Лихогляд, Л.Ярохно, В.Байталюк, діти та гості поринули в глибокий та неповторний світ творчості Миколи Никаноровича. Колеги-письменники, вчителі   ділилися спогадами, а також разом із дітьми читали твори  автора. Впродовж заходу звучали українські пісні, що додавали особливої урочистості, адже письменник був не лише відомим педагогом, але й справжнім патріотом рідного краю.

Магерівські читання були проведені і обласною бібліотекою для дітей імені Т.Г.Шевченка. Вони відбулися у НВО №5 імені Сергія Єфремова. Читачі молодшого шкільного віку здійснили мандрівку в неповторний світ подільської природи  та подорож в країну  за творами Миколи Магери. Оповідання “Чубчик”, “Юрасик”, “Добра дівчинка”, “Хлопчаки”, “Турбота”, “Рятівник” допомогли дітям пізнати творчість відомого подолянина та збагнути важливість гарних та щирих вчинків.  Власними спогадами про автора поділилися і вчитель 3-В класу Лариса Анатоліївна Горбатюк, яка розповіла дітям про свого наставника, вкотре зазначаючи – Микола Магера понад усе любив дітей та щоразу розповідав студентам цікаві історії з життя.

За матеріалами обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка