Перший всеукраїнський форум старост пройде на Хмельниччині

За сприяння Хмельницької обласної ради, фінансової підтримки представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні та Української асоціації районних і обласних рад планується проведення першого всеукраїнського форуму старост за участі 500 учасників зі всіх областей держави.

Перші кроки організації масштабного дводенного заходу було обговорено під час зустрічі голови обласної ради Михайла Загородного з директором Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Миколою Баюком. Центр ППК вже не перший рік співпрацює з представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні. За його підтримки у 2017 році реалізовано Перший етап проекту «Староста об’єднаної територіальної громади і громадськість. Виклики сьогодення» , який у жовтні минулого року завершився  проведенням всеукраїнської науково-практичної конференції «Розвиток місцевого самоврядування. Становлення інституту старости».

Голова обласної ради Михайло Загородний зауважив, що місцем проведення всеукраїнського форуму Хмельниччину обрано не випадково, оскільки область, за результатами оприлюдненого 10 січня ц.р. Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ моніторингу, посіла 2 місце за рейтингом формування тергромад.

«Підтвердженням успішного процесу децентралізації на Хмельниччині є функціонування 39 об’єднаних територіальних громад. Область має гарні напрацювання та практики, аби продемонструвати їх для посадових осіб місцевого самоврядування усіх областей-учасників, також нам цікавий досвід інших регіонів. Першочерговим сьогодні залишається гостра потреба фахівців, зокрема, з розробки стратегій об’єднаних територіальних громад. Тому запланований на червень цього року всеукраїнський форум старост буде корисним для усіх його учасників», – зазначив Михайло Васильович.

У рамках форуму передбачається видати оновлений науково-практичний посібник «Становлення інституту старости».