Підведено підсумки діяльності початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів Хмельниччини у 2016-2017 навчальному році

Завершився черговий навчальний рік у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах області. Навчально-методичним відділом ПСМНЗ проаналізовано діяльність педагогічних та учнівських колективів шкіл, їх місце і роль у культурно-мистецькому житті краю.

Позашкільна мистецька освіта в області, як складова системи освіти України, у 2016-2017 році була спрямована на розвиток особистості, талантів, розумових здібностей дітей та молоді, задоволення їх потреб у професійному визначенні та професійній підготовці.

Слід відзначити, що відбулися певна модернізація змісту даного напрямку роботи, запровадження нових форм, створення системи моніторингу якості початкової мистецької освіти, підвищення рівня професійної підготовки, перепідготовки кадрів у сфері культури, підтримка здобувачів мистецької освіти, розвиток наукових досліджень та активізація міжнародного обміну.

Перед мистецькими навчальними закладами стояло і стоїть завдання виховання в учнів естетичного ставлення до мистецтва, світоглядних уявлень і ціннісних художніх орієнтацій, розуміння учнями зв’язків мистецтва з природним і предметним середовищем, життєдіяльністю людини. Пройшовши процес трансформації, кожна школа повинна знайти свій шлях, щоб гідно виконати функцію початкового закладу професійної освіти і соціальну функцію, бо вони обидві сьогодні й у майбутньому потрібні для підростаючого покоління українців.

На Хмельниччині початкова мистецька освіта займає одне з провідних місць серед багатьох напрямків діяльності закладів культури і мистецтв. На теренах області діє 59 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області, з яких: 30 музичних шкіл, 17 шкіл мистецтв, 11 художніх шкіл та одна хорова школа. У 2016-2017 навчальному році у процесі створення громад було відкрито Маківську дитячу музичну школу, а також філії мистецьких шкіл у селах Яромирка Городоцького, Вільхівці Чемеровецького, Осламів Віньковецького, Строки Теофіпольського районів.

Мистецьку освіту у минулому навчальному році здобували 15 216 дітей, педагогічний процес забезпечували 1323 викладачі. Порівняно з 2015-2016 навчальним роком учнівський контингент збільшився на 236 учнів. Охоплення учнів загальноосвітніх шкіл Хмельниччини навчанням у ПСМНЗ склало 11,77 відсотків. Як показує аналіз, найбільше учнів навчалося на спеціальностях і спеціалізаціях «Образотворче мистецтво», «Фортепіано», «Хореографія», «Сольний спів».

Випускниками початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області стали 1198 учнів.

Досить активною була і залишається діяльність навчально-методичного відділу ПСМНЗ, яка спрямована на тісну співпрацю з педагогічними колективами шкіл над вирішенням перспективних питань розвитку початкової мистецької освіти та навчання дітей, молоді першооснов музичного, хореографічного, театрального, образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, на забезпечення навчальних закладів методичною, нотною, музикознавчою літературою, фаховими навчальними посібниками. У відділі створено умови для забезпечення професійної самоосвіти педагогічних працівників шкіл, постійно організовуються заходи з підвищення кваліфікації викладачів, шляхом проведення обласних семінарів, майстер-класів, виконавських семінарів, виставок художніх робіт, пленерів.

Впродовж 2016-2017 навчального року фахівцями ОНМЦКіМ було проведено 6 творчих мистецьких заходів, серед яких: ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», обласна олімпіада з сольфеджіо, обласний конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах, обласний конкурс баяністів, акордеоністів – учнів ПСМНЗ, виставка-конкурс «Україна незалежна», обласний огляд-конкурс хореографічних колективів ПСМНЗ «Розмай-2017». Дані заходи посприяли зростанню майстерності виконавців, популяризації культурно-мистецьких надбань, розкриттю талантів учнів та їх професійній орієнтації на подальше навчання у вищих навчальних закладах культури і мистецтв.

Навчально-методичним відділом було надано протягом навчального року понад 100 консультацій, методичних порад, здійснено рецензування методичних робіт педагогічних працівників шкіл. Проведено засідання обласних методичних об’єднань викладачів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, хореографії, теоретичних дисциплін, на яких обговорювалися актуальні питання здійснення навчально-виховного процесу з відповідних напрямків навчання учнів. Створено фонд навчальних програм та методичних робіт провідних викладачів ПСМНЗ, сформовано бібліотеку, якими можуть користуватися працівники дитячих мистецьких шкіл.

Детальнішу інформацію про підсумки діяльності початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області можна буде знайти в «Інформаційному віснику», який буде видано до початку нового навчального року.

За матеріалами ОНМЦКіМ

попередня статтяХмельницька міська рада запрошує на фестиваль «Медовий Спас»!
наступна статтяСільські бібліотекарі Хмельниччини навчаються в Школі професійного розвитку “Ідеї. Практика. Досвід”