Плекаємо наукову еліту України

Уже четвертий рік поспіль учні, вчителі, гості, викладачі провідних вузів України та майбутня наукова еліта Славутського ліцею ІІ-ІІІ ступенів обласної ради збираються разом для проведення «Нобелівських читань».

Нобелівські дні у нашому навчальному закладі – це непересічна подія. Це свято, яке об’єднує всіх учасників освітнього процесу, прихильних на науки. Нобелівські читання – це популяризація Нобелівського руху в Україні та світі, залучення ліцеїстів до світової наукової практики.

Цього року головна тема «Нобелівських читань» – Жінка і Наука: відкриття нових граней просування наукової кар’єри жінок-нобеліантів.

Із вітальним словом до всіх учасників звернулася директор ліцею Олена Саприкіна, яка сказала: “На сьогодні  ознакою сучасності є гендерна рівність. Впровадження гендерної рівності до всіх сфер життя, у тому числі у науці, є  актуальним питанням. Тому говорити  про жінку в науці є  необхідністю. І недарма 11 лютого світ вже вчетверте  відзначатиме Міжнародний день жінок та дівчат у науці, запроваджений Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 р.

Метою  нашого заходу  є популяризація здобутків жінок-науковців і саме тому на наших читання приймають участь жінки науковці, які представляють   STEM напрямок: тобто  працюють в науці, технологіях, інженерії та математиці”.  

Усі учасники зібрання поринули в захоплюючу історію досягнень жінок-науковців, звернулися до витоків вручення Нобелівської премії Марії Склодовській-Кюрі, її доньці Ірен Жоліо-Кюрі, яка продовжила дослідження матері, стали ближчими до наукових досягнень нобеліантки  2009 року з економіки  Е.Остром, Малали Юсуфзай, наймолодшого лауреата премії Миру,  Світлани Алексієвич, лауреата 2015 року в галузі літератури.

Упродовж Нобелівських читань кожен із присутніх у залі зміг по-новому переоцінити внесок жінок-нобеліантів у розвиток науки, розширив власні межі пізнання і під час виступів:      Інни Чумак, учителя вищої кваліфікаційної категорії, «старшого вчителя» Славутського ліцею, з темою «Марія Кюрі: подвиг і ім’я науки»; Євгенії Заверач, доцента кафедри хімічних технологій, кандитата технічних наук ХНУ, з темою «Ірен і Фредерік Жоліо-Кюрі: Синтез нових радіоактивних елементів»; Тетяни Білецької, кандидата соціологічних наук та Ольги Вінничук, кандидата політичних наук, доцентів кафедри політології і соціології КПНУ ім. І. Огієнка.

За науковими досягненнями жінок – лауреатів Нобелівської премії – десятиліття наполегливої, невтомної праці, величезна духовна сила найвидатніших жінок в історії світової науки. Славутський ліцей ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради  докладає максимум зусиль для розвитку науково-дослідницької діяльності.  Він  став чудовим стартовим майданчиком  у майбутнє для багатьох  учнів. Маючи міцні знання, нестандартне мислення, ліцеїсти неодноразово стають переможцями Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, дипломантами ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу науково – дослідницьких робіт МАН України,  лауреатами ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів.

Про творчість відомої білоруської письменниці з українським корінням Світлану Алексієвич, лауреата Нобелівської премії у галузі літератури, розповіла Ольга Олексіївна Ковальчук, а неймовірний театральний етюд «Шлях до «Нобелівки» розкрив по-новому багатоголосну творчості Світлани Олександрівни.

Щорічне свято науки наповнили світлом прекрасної музики артисти Хмельницької обласної філармонії, які подарували  глядачам чудову музичну композицію, що і стала гарним завершенням  зустрічі учнів та науковців.

Нобелівські читання – це перший крок на шляху до наукових відкриттів. Віримо, що знання та молодість, творча і наукова активність, цілеспрямованість, участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, підтримка педагога принесе здобувачам Славутського ліцею ІІ-ІІІ ступенів духовне задоволення та світове визнання.

 

За матеріалами Славутського ліцею ІІ-ІІІ ступенів обласної ради

попередня статтяХмельницька поліція розшукує хуліганів, які пошкодили меморіал на честь героїв Небесної сотні та воїнів АТО
наступна статтяЗбільшення представництва жінок в органах місцевого самоврядування – має стати трендом, — Зубко