Правоохоронці краю координують свою діяльність з органами місцевого самоврядування

24 січня у Головному управлінні національної поліції в області для представників місцевого самоврядування та правоохоронців проведено конференцію на тему «Поліція і громада: співпраця у цілях безпеки».

Головна мета заходу –  взаємодія органів поліції з органами місцевого самоврядуання, підвищення ефективності забезпечення публічної безпеки і порядку, протидії злочинності на території області.

Організатори розповіли учасникам про проекти, котрі наразі реалізовуються у деяких об’єднаних територіальних громадах. Окрім того, у рамках заходу обговорили перспективи розвитку двостороннього співробітництва.

Присутній на конференції голова обласної ради Михайло Загородний зауважив, що органи місцевого самоврядування краю не стоять осторонь питання безпеки громадян, навівши приклад створення поліцейської станції в Колибаївській об’єднаній територіальній громаді Кам’янець-Подільського району, що стало можливим завдяки співпраці поліції та ОТГ з Консультативною місією Європейського Союзу.

«Найголовніше у діяльності об’єднаних територіальних громад – концептуально підходити до вирішення нагальних для громад питань, зокрема, проблематики безпечного проживання громадян на тій чи іншій території. Сьогодні у рамках реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади одним із напрямків, який  впроваджується в ОТГ, є реалізація створення сучасних центрів безпеки, які дадуть можливість громадам повноцінно убезпечити життя та здоров’я своїх мешканців», – зазначив очільник облради.

У дискусійній панелі «Проекти з безпеки громад, які реалізовуються на території області» виступили селищний голова Наркевицької ОТГ Любов Гула, сільський голова Колибаївської ОТГ Михайло Желізник, а також заступник начальника Хмельницького відділу поліції Ігор Кирник, який поінформував присутніх про реалізацію проектів «Безпечне місто» і «Безпечний будинок».

Варто зауважити, що для вирішення проблем профілактики правопорушень та боротьби зі  злочинністю, підвищення ефективності здійснення узгоджених заходів боротьби зі злочинністю та усунення причин, що зумовлюють учинення протиправних дій, активній підтримці органів місцевого самоврядування та громадськості, рішенням обласної ради від 20 серпня 2015 року прийнято Комплексну програму профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Хмельницької області на 2016-2020 роки.

Протягом 2016 року на здійснення заходів програми з обласного бюджету виділено 500 тис. грн, у 2017 році – 732 тис. гривень.