Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман перебуває з робочою поїздкою на Хмельниччині

У рамках робочої поїздки до Хмельницької області Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман  відвідав реконструйоване пологове відділення Центральної районної лікарні у м. Старокостянтинів. Супроводжують посадовця голова обласної ради Михайло Загородний та голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук. «Це яскравий приклад децентралізації влади», – зауважив Прем’єр-міністр, говорячи про пологове відділення. У 2016 році був проведений капітальний ремонт приміщення за кошти субвенції з державного бюджету на розвиток окремих територій у розмірі 692,5 тис грн.

«Ми передали багато ресурсів на місця – у бюджети міст, областей, районів. Там є кошти, які можна направляти на те, щоб робити у тому числі якісну систему охорону здоров’я», – зазначив Глава Уряду.

Так, у 2016 році більше 44 млрд грн були спрямовані на місцеві бюджети. Цього року місцеві бюджети зростуть ще на 25%.

«Це колосальний ресурс. На місцях кошти є. Якщо по-господарськи до цього ставитися, то можна і обладнання купувати, і відділення ремонтувати, навіть нові лікарні», – зауважив Володимир Гройсман.

Глава Уряду поспілкувався з представниками трудового колективу відділення. Він розповів про кроки Уряду, спрямовані на зміну системи охорони здоров’я.

Так, Кабінетом Міністрів було прийнято рішення, що стимулюватимуть зниження цін на ліки в Україні та дерегуляцію фармацевтичного ринку.

Також Уряд запровадив систему референтного ціноутворення, що розпочне роботу з 1 квітня. Крім того, було запроваджено механізм реімбурсації на ліки проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Уряд продовжуватиме публічні закупівлі ліків через міжнародні організації, що вже забезпечило економію до 3 млн доларів з бюджету. На ці потреби у Бюджеті на 2017 рік збільшено ресурс до 5,9 млрд грн.

Також передбачено 150 млн грн на створення центрів серцево-судинної хірургії по усій країні.

На 2017 рік перед Урядом стоїть низка завдань, зокрема щодо закінчення будівництва і відкриття нового корпусу національної дитячої лікарні “Охматдит”.

Уряд налаштований на зміну системи фінансування у системі медицини. «Хочемо, щоб система фінансування заробітної плати лікаря була стимулюючою. Краще лікар працює -більше у нього клієнтів, він отримує більшу заробітну плату, – зазначив Володимир Гройсман. – Маємо фінансувати не стіни і не час перебування у лікарні, а якісну медичну послугу, у структурі якої є ваша заробітна плата. Цю філософію будемо змінювати».

Уряд сподівається на прийняття закону про обов’язкове державне медичне страхування, окремо зазначив Прем’єр-міністр.

«Люди не будуть нічого додатково платити, а ми у бюджетному секторі кошти, які ми сьогодні витрачаємо на медицину, будемо витрачати через систему страхування, щоб кошти ходили за людиною. Тоді ситуація вирівняється і все стане на свої місця, тому що у такому стані, в якому знаходиться сьогодні сфера охорони здоров’я, вона далі не може бути», – наголосив він.

Також у Старокостянтинові Володимир Гройсман непередбачувано завітав до багатодітної родини Фалатюк, що виховує шестеро дітей. Під час відвідин Главою Уряду реконструйованого пологового відділення Центральної районної лікарні у м. Старокостянтинів дільнична медсестра розповіла йому про родину Фалатюк: мати Наталія разом з чоловіком виховують шістьох дітей – старшого сина, двійню та трійню. При цьому родина з 8 людей проживає у стиснених умовах – маленький будинок у 27 кв. метрів має лише 2 кімнати. Почувши розповідь про цю родину, Володимир Гройсман вирішив особисто завітати до них у гості.

Володимир Гройсман поспілкувався із Наталею, її чудовими дітьми. Оглянувши умови, в яких проживає сім’я Прем’єр-міністр пообіцяв сприяти поліпшенню житлових умов родини.

«Ми знайдемо можливості придбати 4-кімнатну квартиру або будинок», – пообіцяв Володимир Гройсман.

За матеріалами Урядового порталу

 

попередня статтяДепутати обласної ради розглянули проекти регуляторних актів
наступна статтяДо уваги представників агробізнесу, легкої промисловості, влади, закладів профтехосвіти та громадських діячів