Проаналізували досвід та проблематику об’єднання громад

29 травня на базі Кам’янець-Подільської міської ради Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів засідання круглого столу на тему: “Практика застосування Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на прикладі територіальних громад Хмельницької області”.

У засіданні взяли участь голова згаданого Комітету Сергій Власенко, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Сімашкевич, народні депутати,  представники профільних Комітетів Верховної Ради України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, очільники громадських організацій, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад області.

Упродовж засідання учасники круглого столу проаналізували досвід, практику, досягнення, державну фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад та обговорили прогалини у процесі діяльності ОТГ  області.

На успішному об’єднанні територіальних громад Хмельниччини, яких наразі створено двадцять шість, наголосив очільник обласної ради Михайло Загородний. Посадовець зазначив, що Хмельниччина активно включилася у процес децентралізації. Сьогодні на території області діє 26 ОТГ загальною площею 8649 кв км (42% площі області), до яких увійшли 249 базових рад, 570 населених пунктів з населенням 342170 осіб або 26,4% від населення краю.

«Хмельниччина має позитивний досвід та певні досягнення у розвитку територій. Це, зокрема, потужні громади, які є одними з найбільших в Україні з кількістю населення більше 40 тисяч населення – це міські Волочиська та Дунаєвецька та сільська Гуменецька ОТГ. Однак, не буде зайвим підтримка законодавців, які  сприятимуть проведенню реформ та допомога фахівців європейських проектів, які допомагатимуть та консультуватимуть як правильно впроваджувати реформу децентралізації, не повторюючи помилки інших», – сказав посадовець, водночас наголосивши на важливості проведення подібних «круглих столів», де у робочому форматі є можливість почути як історії успіху тієї чи іншої громади, так і проблематику у їх діяльності.

Питання практики застосування Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на прикладі територіальних громад обговорили керівник та експерти шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Іева Калніня, Айдер Сеїтосманов та Войцех Мархлєвський, координатор проекту Програми Агентства США з міжнародного розвитку USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» Ігор Парасюк народні депутати України Олексій Гончаренко, Андрій Река, Любомир Зубач та Юрій Бублик, директор громадської організації «Інститут розвитку територій» Юрій Ганущак, директор з питань розвитку Асоціації об’єднаних територіальних громад Ігор Абрам’юк, керівник Центру розвитку місцевого самоврядування у Хмельницькій області Сергій Яцковський, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олег Фасоля, міський голова Дунаєвецької ОТГ Веліна Заяць, голова Чемеровецької районної ради Світлана Павлишина, селищний голова Старосинявської ОТГ Віталій Здебський та інші.


попередня статтяОбласна влада та бізнес налагоджують співпрацю
наступна статтяМузейна косовиця