Проаналізували стан та перспективи розвитку аграрного комплексу області

Голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у нараді, де було обговорено стан справ в агропромисловому комплексі області, проблемні питання галузі та шляхи їх вирішення, пріоритети розвитку сільського господарства і формування стратегії розвитку аграрного сектору економіки, сільських територій та кооперативного руху.

Захід відбувся на базі сільськогосподарського фермерського господарства «Євроінвест» у селі Міцівці Дунаєвецького району.

У нараді також взяли участь голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, його перший заступник Володимир Кальніченко, представник Міністерства аграрної політики та продовольства України  Наталія Присяжнюк, сільськи, селищні, міські голови  об’єднаних територіальних громад,  голови райдержадміністрацій, начальники управлінь (відділів)  агропромислового розвитку РДА, керівники та спеціалісти агроформувань, голови асоціацій сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, керівники та спеціалісти обласних структур та науково-дослідних установ.

Навряд, чи сьогодні потрібно когось переконувати у стратегічній важливості  розвитку АПК. Минулого року Україна зібрала понад 70 млн. тон зерна та стабільно входить до десятки найбільших світових його виробників і до трійки найпотужніших світових експортерів зерна. Традиційно займає І-ше місце з експорту соняшникової олії та забезпечує більше половини її світового експорту. У 2018 році Україна з’явилася у десятці найбільших світових постачальників молочної продукції. В експорті АПК зростає і частка переробленої продукції.

Не відстає від загальнодержавних тенденцій і Хмельниччина, адже у 2018 році в області на 4,5% збільшились обсяги виробництва сільськогосподарської продукції, а частка експорту продукції аграрного сектору в загальному експорті держави склала 39,8%. Область займає лідерські позиції з виробництва зернових та зернобобових. За обсягами виробництва і за темпами росту виробництва молока Хмельницька область серед регіонів України займає  ІІІ місце, за концентрацією поголів’я великої рогатої худоби  ІІІ місце, корів – ІІ місце.

Обласна влада прагне не лише зберегти тенденції розвитку аграрної галузі, а й віднайти нові шляхи її розвитку, і саме тому на сьогоднішній нараді обговорили стан справ в агропромисловому комплексі області та акцентували увагу на проблемних питання галузі, так і шукали шляхи їх вирішення, визначали пріоритети розвитку сільського господарства з метою формування стратегії розвитку аграрного сектору економіки, сільських територій та кооперативного руху.

Розпочали роботу з практичного блоку. Досвідом розвитку сільського господарства у своїй громаді поділився очільник Дунаєвецької селищної ОТГ Антон Камінський, а з веденням сільськогосподарського виробництва та матеріальною базою СФГ «Євроінвест» учасників наради ознайомив директор  господарства В’ячеслав Боднар.

Про державну підтримку аграрного сектору економіки України у 2019 році поінформувала представник Міністерства аграрної політики та продовольства України Наталія Присяжнюк.

Учасники наради обговорили цілу низку питань. Зокрема, торкнулися питання перспективи розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій Хмельницької  області, заслухали представників окремих агрохолдингів та сільськогосподарських фермерських господарств, які розповіли про свій досвід та плани майбутнє.

Не оминули увагою й питання ефективності роботи в рослинницькій галузі, послухали інформацію про досягнення Новоушиччини у вирощуванні часнику та овочевих культур, про особливості ведення горіхового бізнесу з досвіду Подільської асоціації виробників горіха та саджанців фундука «Золотий горішок», про практику вирощування нішевих культур на Дунаєвеччині, про участь фермерських господарств  у соціальному розвитку громади на Теофіпольщині, тощо.

попередня статтяБюджетний календар – експерти підготували путівник бюджетного процесу
наступна статтяСтало відомо, що відбуватиметься в Молодіжній столиці України у 2019