Результати першого етапу конкурсу проектних ідей в рамках реалізації проекту «Посилене партнерство для сталого розвитку»

Конкурс проектних ідей оголошений ПРООН в Україні в рамках реалізації проекту «Посилене партнерство для сталого розвитку» та фінансується урядом Швеції.

Загальна мета проекту полягає у вирішенні питань місцевого розвитку за допомогою кращих міжнародних практик партнерства, сформованого задля вирішення проблеми, таких наприклад, як підхід Сімбіосіті (Simbiocity).

Конкурс проектних ідей проводився по всій країні протягом 12 травня – 7 червня 2019 року.

Всього на участь у конкурсі надійшло 306 заявок, з них 17 заявок від організацій із Хмельницької області. До участі у другому етапі, на підставі заповненої онлайн-заявки та підтвердженого партнерства, відібрано п’ять проектних ідей від Хмельницької області: – «Власний бренд – задля сталого розвитку ОТГ Подільського регіону», громадська організація «Агенція Сталого Розвитку «АСТАР»; – «Відповідальне поводження з відходами як запорука сталого розвитку», громадська організація «Хмельницька асоціація ОСББ»; – «Берездівський енергетичний кооператив», громадська організація «Екоклуб»;
– «Створення навчального центру поводження з відходами», громадська організація «Молодь за краще майбутнє»; – «Громадська сортувальня як інструмент формування культури сортування відходів», Хмельницький обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги.

Для обговорення поданих ідей, а також їх актуальності та важливості для місцевого контексту, ПРООН організовує серію регіональних форумів за участі практиків та експертів у вищезазначених тематичних напрямах. Ці форуми відбудуться за графіком: Львів (20-21 червня), Дніпро (26-27 червня), Вінниця (3-4 липня), Полтава (11-12 липня).

Представники від Хмельницької області візьмуть участь в міжрегіональному форумі, який відбудеться у м. Вінниця (3-4 липня). Під час якого зможуть презентувати свої ідеї та обговорити можливі шляхи її корегування відповідно до завдання Проекту.

Під час 3 етапу конкурсу відбудеться аналіз доопрацьованих під час другого етапу проектних пропозицій та прийняття остаточного рішення щодо проектних пропозицій, які будуть підтримані.

П’ять найбільш цікавих та перспективних з точки зору реплікації ініціатив, що спрямовані на розв’язання проблем сталого розвитку та розроблені в багатосторонньому партнерстві, будуть підтримані та впроваджені в рамках Проекту.