Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи

Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи – свято на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави і суспільства, згуртувала свідомих, зрілих  громадян та справжніх патріотів України. Але шанс на зміни дістався нашій державі дуже дорогою ціною – ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного  українця буде пам’ять про Героїв Небесної сотні та Героїв антитерористичної операції, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну – власне життя.

З нагоди визначного для нашої держави свята голова обласної ради Михайло Загородний, керівництво облдержадміністрації та міської ради вшанували пам’ять загиблих патріотів України, поклавши живі квіти до Стели пам’яті Героїв Небесної сотні та неоголошеної війни, монументальної композиції «Віра. Надія. Любов» зі світлинами Героїв Небесної сотні, що на центральній площі обласного центру, та пам’ятника Героїв Небесної сотні, що на вулиці Героїв Майдану.

Разом з першими особами області та міста, їх заступниками пам’ять новітніх героїв ушанували працівники виконавчого апарату обласної ради, структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних управлінь центральних органів влади, активісти Майдану у Хмельницькому, волонтери, громадськість міста.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять українців, які під час Революції Гідності віддали своє життя за волю та свободу, територіальну цілісність своєї країни.

«Ми повинні завжди  пам’ятати тих Героїв, які віддали своє життя за нашу гідність та свободу. Пам’ять про усіх загиблих має згуртувати нас, дати нам сили та мудрості щоденно робити великі й маленькі справи для зміцнення власної держави та достойного життя її громадян. Лише об’єднавшись ми зробимо все, аби наша держава стала такою, про яку мріяли і боролися на столичному та місцевому майданах учасники Революції Гідності», – зазначив Михайло Загородний під час  заходу.

Цього ж дня о 16 годині біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, що на вулиці Героїв Майдану, відбулась панахида за загиблими Героями, мітинг та покладання квітів. Хвилиною мовчання пам’ять про загиблих новітніх героїв вшанували заступник голови обласної ради Валерій Лесков, керівництво та громадськість міста.

З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у кінотеатрі імені Т. Шевченка усі бажаючі змогли переглянути документальний фільм “Сильніше, ніж зброя”.

Довідка.

Свято встановлене Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року, «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…” – йдеться в Указі.

День Гідності та Свободи є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005-2011 роках.