Сьогодні в обласній раді звітували комунальні заклади культури

8 лютого голова обласної ради Михайло Загородний провів засідання комісії з підведення підсумків фінансово-господарської діяльності закладів культури – об’єктів спільної власності територіальних громад області за 2018 рік.Сьогодні впродовж дня перед членами балансової комісії звітували керівники та головні бухгалтери тринадцяти комунальних закладів культури, а саме – Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва, обласної філармонії, обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького, академічного обласного театру ляльок, обласного краєзнавчого музею, обласного літературного музею, обласного художнього музею, обласної універсальної наукової бібліотеки, обласної бібліотеки для юнацтва, обласної бібліотеки для дітей імені Т.Шевченка, Хмельницького музичного коледжу імені В.Заремби, Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтва та обласного літературно-меморіального музею М.О.Островського.

Про діяльність галузі членів комісії поінформувала заступник начальника управління культури, національностей, релігій та туризму – начальник відділу  з питань культури, мистецтва, охорони культурної спадщини  та туризму Валентина Лукашук. Зокрема, вона зазначила, що в області функціонує 1946 закладів культури: три театрально-концертних установи обласного підпорядкування,  1058 закладів культури клубного типу, 798 бібліотек, 2 державних історико-культурних заповідника «Межибіж» та «Самчики», 23 державних музеї, 2 вищі навчальних заклади І-ІІ рівнів акредитації, 59 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та обласний науково-методичний центр культури і мистецтва. На утримання мережі обласних закладів культури та освіти у 2018 році з обласного бюджету спрямовано 121 млн. 472,8 грн, видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв профінансовано в сумі 2 млн. 527,9 тис. гривень.

Члени балансової комісії звертали увагу керівників  та головних бухгалтерів закладів культури на обсяги надходжень від основної діяльності установ, обсяги залучених позабюджетних коштів, а також на економію комунальних витрат.
Цікавили членів комісії й перспективи розвитку та завдання на поточний рік. Особлива увага зосереджувалася на подальшому здійсненні заходів щодо заощадливості енергоносіїв та теплопостачання, передбачення капітальних видатків обласного бюджету з метою забезпечення належних умов діяльності.
За результатами заслуховування звітів, діяльність усіх установ культури обласної комунальної власності члени комісії визнали задовільною.
Окрім того, деякі керівники та бухгалтери отримали суттєві рекомендації щодо удосконалення діяльності закладів культури. Михайло Загородний вважає проведення подібних засідань необхідним для визначення критеріїв діяльності того чи іншого керівника комунального закладу. Разом з тим, для облради важлива оцінка діяльності закладів профільного управління. «В умовах обмеженого фінансування на перший план виходить вміння та бажання керівника працювати менеджером і господарником, – впевнений очільник області. – І якщо ми бачимо це бажання, то, безперечно, намагаємося допомогти”.