Старости Хмельниччини обговорили проблеми та пріоритети cвоєї діяльності

11 грудня Хмельницький центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій в рамках реалізації міжнародного проекту з Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні провів круглий стіл “Староста об’єднаної територіальної громади в системі місцевого самоврядування України: проблеми та пріоритети діяльності”.

Учасники заходу – керівники, старости об’єднаних територіальних громад Хмельницької області, представники обласної ради, обласної державної адміністрації, Центру ППК, Центру розвитку місцевого самоврядування, викладачі Хмельницького університету управління та права, представники ЗМІ та громадськості.

З вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови обласної ради Валерій Лесков. 

“Староста в умовах реформи – це представник об’єднаної громади на селі. Сьогодні ви демонструєте на практиці, як можна в нових умовах працювати, активізувати членів громади, залучати їх для реалізації проектів розвитку та покращення проживання в селі, – наголосив у своєму вітальному слові посадовець. – Водночас, керівники громад мають уміло використовували інститут старост, а ті, у свою чергу, будуть надійною опорою для голови і разом складуть команду, покликану досягти успіху в об’єднаній громаді”.

Організатор заходу, директор Хмельницького центру перепідготовки Микола Баюк наголосив, що Хмельниччина однією з перших обалсте й стартувала у процесі об’єднання громад, і ось уже впродовж трьох років залишається флагманом процесу децентралізації в Україні. За недавнім оприлюдненим моніторингом Мінрегіону, Хмельницька область посіла перше місце за кількістю обраних старост.

Підчас проведення круглого столу обговорили наступні питання:
– питання діяльності старост, які потребують вирішення на законодавчому рівні;
– проблеми організаційного та матеріально-технічного забезпечення діяльності старости;
– надання старостами адміністративних послуг; вчинення нотаріальних дій посадовими особами місцевого самоврядування;
– участь старост у формуванні місцевих бюджетів;
– благоустрій; утримання, ремонт вулиць і доріг;
– підготовка та проведення сходів сіл, зборів жителів села; створення вуличних комітетів;
– організація прийому громадян, розгляду їх заяв; допомога жителям громади у підготовці документів, що подаються до органів влади;
– сприяння діяльності на території села, селища підприємств, установ та організацій комунальної та інших форм власності;
– підвищення рівня професійної компетенції старост тощо.

попередня статтяДепутати розглядають проекти рішень чергової сесії
наступна статтяХмельниччина – у трійці лідерів з децентралізації